Akıllı Lens Fiyatları

akıllı lens fiyatları son

Akıllı lens gerçek adıyla TRİFOKAL mercekler; özellikle miyop, hipermetrop ve katarak göz rahatsızlığı olan hastalarda göz merceğinin çıkartılarak yerine yapay olarak takılan merceklerdir. Akıllı lens fiyatları 2017 yılı içerisinde farklılık göstermiştir. Çünkü ameliyat da kullanılan bu yapay mercekler yani akıllı lensler özel hastanelere ve tedavinin boyutu açısından değişik olabilmektedir.

Akıllı Lens Fiyatları

Akıllı lens halk ağzında ifade edilir. Ancak tıbbi olarak trifokal mercek olarak adlandırılır.  Trifokal mercekler özellikle hem miyop hem de hipermetropların düzeltilmesinin yanı sıra astigmat rahatsızlığının da düzeltilmesinde etken olmaktadır.Akıllı lensler ile hem katarakt sorunu hem de görme sorununu büyük ölçüde gözlüksüz olarak gidermekteyiz.Akıllı lens fiyatları 2017 yılında hastanelere göre değişim göstermektedir demiştik. Kullanılan bu lensler kontakt lensler gibi günlük olarak takılıp çıkartılmaz. Artık işlevini yitiren göz merceği alınarak göz içine ömürlük olarak kullanılır. Her açıdan başarılı sonuçlar ile hastanın pek çok görme sorununu da bu şekilde çözümlenmesi sağlanır. Sürekli olarak gözde kalması ile artık gerçek göz merceği olarak kullanılır ve göze hiçbir şekilde zarar vermez. Akıllı lens fiyatları 2017 yılında lensin markası ve hastada yer alan bozukluğa göre değişiklik göstermiştir.

Akıllı lens konusunda uzman ve deneyimli hekimden bilgi almak için tıklayınız

Akıllı Lens Fiyatları

Katarakt görme azlığına neden olan bir sağlık sorunudur, akıllı lens yerleştirilmesi ile hem görme azlığı giderilir hem de yakın ve uzak görme birlikte çözümlenir. İlerlemiş ve diğer göz hastalıklarını da beraberinde düzeltecek teknolojik ve başarılı bir uygulama olarak tercih edilir. Göz içi merceği zamanla bozulur, esnekliğini kaybeder ve odaklanma sorunu yaşayarak bir takım bozukluklara zemin hazırlar.

Akıllı lens ameliyatları; gözde yaşanan katarakt, uzak ve yakın gözlüğü kullanmak istemeyenler, lazer ameliyatı olan ancak görme sorunu düzelmeyenler, yüksek numara göze sahip olup lazer yaptıramayan hastalar için akıllı lens uygulaması yapılabilmektedir. Ara görüşlerde de hayli etkili olan akıllı lens yakın ya da uzak bozulmaları olanlarda ilerlemeye neden olmaması ve kataraktın tekrarlaması açısından hayli avantaj sağlar.

Akıllı lens fiyatları 2017 ve diğer genel detaylar hakkında bilgi almak ve ameliyat için olması gereken özellikler gibi konularda bize danışabilirsiniz.

doç. dr. halil hüseyin çağatay göz hastalıkları uzmanı

Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay; İZMİR ‘de görev yapmaktadır.

Akıllı mercek tedavisinde sadece uluslararası kabul sertifikaları olan mercekleri kullanmaktadır.

Hem geçmişte katarakt ameliyatı olmuş veya katarakt ameliyatı olacak kişilere uzak – yakın gözlüklerden kurtulmayı sağlayan bu tedaviyi uyguluyoruz.


Bizlere iletişim numaralarımızdan veya WHATS APP yoluyla ulaşarak randevu alıp akıllı lens ameliyatı olmak istemeniz halinde muayene olarak karar verebilirsiniz.


Kaynak: Akıllı Lens Fiyatları ve Katarakt Ameliyatı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR

Katarakt başlangıcı nedir? 

Katarakt ameliyatı sonrası oluşabilecek sorunlar

Katarakt ameliyatı riskli midir? 

Katarakt ameliyatı ne kadar sürer? 

Katarakt nasıl görür? 

Katarakt Ameliyatının Fiyatı

Sarı nokta hastalığı ve katarakt tedavisi

Yüksek miyoplarda katarakt ameliyatı

Göze Takılan Mercek Fiyatları

Katarakt Ameliyatı Fiyatları

 

Paylaş:

4 yorum “Akıllı Lens FiyatlarıAdd yours →

  1. Selamın aleyküm hocam benim gözünde problem var 12 sene önce lazer tedavisi olmuştum astimat hipormatik uzagı yakını göremiyorum gözlük takıyorum pek faydası yok lazer tedavisinin az faydası oldu yüzde 20 gibi ben de akıllı lens yaptırmak istiyorum belçikada kalıyorum ehliyetimi degiştirmek istiyorum büyük vaısta ehliyeti almak istiyorum bana bilgi verebilirmisiniz fiyatı ne kadara magolur saygılarım .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×