Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği İzmir

İzmir kenti sağlık sektöründe oldukça gelişmiş bir kenttir. Bunun da sebebi büyük şehir olmasıdır. Özellikle plastik cerrahi ve göz hastalıklarının tedavisi bakımından İzmir, bünyesinde pek çok özel klinik ve hastane barındırmaktadır. Göz kapağı düşüklüğünün ameliyatsız tedavisi bakımından da İzmir oldukça önemli fırsatlar sunar.  Göz kapağı düşüklüğü,  diğer adıyla pitozis önemli sağlık sorunudur. Bu nedenle mutlaka bir uzman tarafından değerlendirilmelidir.

Göz Kapağı Düşüklüğü Nedir?

Göz kapağı düşmesinin çok fazla sebebi vardır. Bunların başında yaş faktörü gelmektedir. Özellikle orta yaş sonrası kişilerde görülen bu problemin sebebi yaş ile birlikte göz kaslarının az çalışır ya da çalışamaz hale gelmesidir. Göz kaslarındaki bu durum da özellikle üst göz kapağının düşmesine sebep olur.

Yaş faktörünün yanı sıra botulinu toksin (nörotoksin) benzeri estetik operasyon ve müdahaleler de göz kapağı düşmesine sebep olmaktadır. Nörotoksinin göz çevresine uygulanması sonucu bölgedeki kaslar geçici süreliğine felç olur bu da göz kapağı düşmesine yol açabilir.

Bunun gibi sebeplerden meydana gelen göz kapağı düşmesi durumu cerrahi müdahale ya da ameliyatsız plazma enerjisi tedavisi ile çözüme kavuşabilmektedir. İzmir ve çevresinde plazma enerjisi ve lazer yöntemi ile göz kapağı düşüklüğü tedavisi olabileceğiniz pek çok yer vardır.

İzmir Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

İzmir, plastik cerrahi ve göz sağlığı konusunda oldukça ilerlemiş bir pozisyondadır. Bu yüzden bu hizmeti vermekte olan çok fazla özel klinik ve hastane bulunmaktadır. Dolayısıyla plazma enerjisi teknolojisi vasıtası ile uygulanan tedavi fiyatları da klinikten kliniğe ve doktordan doktora farklılık göstermektedir. Fakat eğer sağlık sigortanız var ise pek çok sağlık sigortası göz kapağı düşüklüğü problemi tedavisini karşılamaktadır.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Nasıl Uygulanır?

Bu tedavi yöntemi plazma enerjisi vasıtası ile uygulanmaktadır. Lazer yöntemi kullanılarak uygulanan bu tedavi toplamda 3 aşamadan oluşmaktadır. Bu işlem yaklaşık 35-40 dakika kadar sürmektedir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Düşüklüğü Tedavisi İyileşme Süreci

Göz kapağı düşüklüğü probleminin ameliyatsız tedavisi oldukça kolay bir süreçtir. Bu sayede hasta, lazer işlemi uygulandıktan yaklaşık 4-10 gün arasında iyileşmiş olur. İzmir ve çevresinde ameliyatsız göz kapağı tedavisinin sıkça tercih edilme sebeplerinden biri de iyileşme sürecinin kısa olmasıdır.

Ameliyatsız göz estetiği tedavisi ancak belirli hastalara uygulanabilmektedir. Özellikle başlangıç dönemindeki göz kapağı yaşlanma belirtilerini durdurmakta ve geriletmektedir. Her hasta için uygun bir seçenek maalesef değildir. Öncelikle pitozis nedeniyle detaylı bir muayene olmanız gerekir.

Paylaş:

0 yorum “Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği İzmirAdd yours →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×