Blefaroplasti Ameliyatı

Bir göz kapağı estetiği ameliyatı veya Blefaroplasti, derinin temizlenmesi ve deri eklemek veya göz kapaklarının gelen yağları çıkarmak için uygulanan işlemdir. “Göz kapağı kaldırma” terimi bir yanlıştır, çünkü göz kapağı ameliyat sırasında gerçekten kaldırılmaz. Üst blefaroplasti ameliyatı cilt problemi ve yağın giderilmesine izin vermek için insizyonlar kullanır. Daha sonra bir göz kapağı kıvrımının yaratılmasına izin vermek için cildi bir araya getirmek için ince bir ilmek kullanılır ve cilt bir araya getirilir. Blefaroplasti ameliyatı basit bir işlem değildir.


Üst Göz Kapağı Cerrahisi Nasıl Olur?

Üst göz kapağınızdaki sorunun tespiti ile farklı şekilde müdaheleler gerçekleştirmek mümkündür. Bunları şu başlıklar halinde toplayabiliriz;

  • Göz kapağından fazlalık ciltlerin alınması
  • Göz kapağı düşüklüğü PİTOZİS AMELİYATI
  • Göz kapağı dolgunluğunun azaltılması
  • Kaş düşüklüğünün giderilmesi
  • Göz kapağında içe dönme veya dışa sarkmanın giderilmesi
  • Göz kapağından kitle alınması

Alt Göz Kapağı Cerrahisi Nasıl Olur?

Alt göz kapağı cerrahisi, kirpik çizgisinin hemen altındaki deri kesiklerini veya göz kapağının iç kısmındaki bir kesiği, transkonjunktival yaklaşım olarak adlandırır. Transkonjonktival yaklaşım, gözle görülemeyen insizyonlar olmadan göz kapağına ulaşılmasını sağlar ve bu tekniği, yağın uzaklaştırılması veya eklenmesi gereken hastalar için mükemmel hale getirir. Bu yaklaşım, çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak için göz kapağı derisinin lazerle yeniden canlandırılmasıyla birleştirilebilir.


Blefaroplasti Ameliyatı Neden Yapılır?

Üst göz kapağı aşırı cilt ve yağ, ağır görünümlü göz kapağı, yaşlı görünüm, şişlik ve bazen üst görme alanını engelleyebilir. Üst blefaroplasti aşırı cilt ve yağları gidermek için yapılır ve görme alanını geliştirir. Yüzdeki görüntü problemlerini gidermek içinde yapılır. Ayrıca, bir üst göz kapağı kırığı oluşturmak veya geliştirmek için Asya göz kapağı cerrahisi olarak da adlandırılan çift göz kapağı cerrahisi yapılır. Bu tip ameliyatlar, göz kapaklarının görünümünü “batırmak” için Asyalı insanlar üzerinde gerçekleştirilmektedir.
Aşırı deriyi gidermek ve yağ ekleyerek veya çıkararak göz kapağının konturunu iyileştirmek için düşük blefaroplasti yapılabilir. Bazen, sarkmayı düzeltmek için göz kapağını sıkmak gerekirken, kırışıklıkları ve cilt dokusunu geliştirmek için lazerle cilt yenileme kullanılabilir.


BLEFAROPLASTİ AMELİYATI İÇİN KİMLER ADAYDIR

Göz kapağından şikayeti olan ve göz kapağı sorunları yaşayan herkes göz kapağı cerrahisi için  adaydır. Ancak ameliyat kararı tüm adaylar için uygun olmamaktadır.

Böyle bir ameliyat öncesinde detaylı bir muayene gerçekleştiriyoruz, bu muayenede kuru göz, göz kapağı fonksiyonları gibi bir çok fonksiyon test edilmektedir. Bu işlemler neticesinde yapılması planlanan cerrahi işlemi hastamızla birlikte kararlaştırıyoruz. Ameliyat sonrası beklentilerimi aktarıyoruz ve doğal ve estetik bir görünüm ile göz sağlığına kavuşmayı sağlıyoruz.


Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay, İzmir Karşıyaka’da muayenehanesinde görev yapmaktadır.  A Sınıfı hastanelerde ameliyatlar gerçekleştirmektedir.


WhatsApp yoluyla iletişime geçmek için tıklayınız.


Blefaroplasti ameliyatı

 

 

Paylaş:

2 yorum “Blefaroplasti AmeliyatıAdd yours →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×