Burun Estetiği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiği ülkemizde tartışmasız en sık yapılan ameliyattır. Zaman içerisinde tekniklerin gelişmesi ile ameliyat sonuçları daha iyi olmaya başlamıştır. Burun estetiğinin faydaları ve meydana getirdiği değişim toplumda, sosyal medya sayesinde geniş kitleler tarafından takdir görmüştür. Tüm Türkiye’de olduğu gibi burun estetiği İzmir de de en sık yapılan estetik ameliyat olmuştur.

En sık uygulanan estetik ameliyat olan burun estetiği yapılırken en önemli kısım planlamadır. Burun estetiği planlanırken ilk dikkat edilmesi gereken, hastaların ne istediği ve nasıl bir burun şekli istediğidir. Bundan sonra hastanın burun ve yüzünün şekli ve özellikleri devreye girer. İstenilen burun yüze yakışacak mı, gerçekten yapılabilir mi çok önemli sorulardır. Bu noktada doktorun kişisel özellikleri ,beğenileri ve tecrübesi devreye girer.  Bu planlamada en önemli unsur kişinin yüzüne yakışacak bir burun yapmaktır. Bunun anlamı  insanların burun şekli planlanırken yüzünün anatomisi ve karakteristiği de hesaba katılmalıdır. Yoksa yapılan burun güzel olsa bile yüze yakışmayacağı için yapay durabilir. Örneğin aynı burun şekli, çenesi ve alnı çıkık bir insanda farklı dururken, çenesi geride, alnı düz birinde daha farklı durur.

Bütün teknik gelişmelere rağmen, bir doktor olarak gördüğüm en sık yapılan hatalardan biri bir kısım doktorların herkese aynı burun şeklini yapmasıdır. Bu uygulama iyi burun estetiği yapan doktorlar arasında da maalesef çok yaygındır.Bu durumda çok güzel bir burun şekli de yapılsa, yapılan burun ortalama olarak hastaların % 30 unun yüzüne yakışmamaktadır. Bu nedenle burun estetiği planlaması yaparken kişiye özgü farklı yaklaşımlar sergilemek çok önemlidir.

Burun derisinin kalınlığı, bol olup olmadığı, kıkırdakların şekli, gücü ve kalitesi burun estetiği planlamasında mutlaka hesaba katılmalıdır. Burun estetiği planlaması için bu ve benzeri konularda doktorunuzla ayrıntılı olarak görüşmeniz gerekir.

Burun estetiği planlanırken hastalar için dikkat edilmesi gereken diğer bir önemli konu da maliyettir. Burun estetiği fiyatları eskiden tüm diğer estetik ameliyatlar gibi çok pahalıydı ve toplumun belli bir kesimi tarafından yaptırılabilirdi. Günümüzde bu ameliyatları yapan doktor sayısının artması ve hastaların yoğun talepleri ile burun estetiği fiyatları son derece makul seviyelere gelmiştir. Burun estetiği fiyatlarının makul seviyelere gerilemesi ve bu ameliyatın iyi yapılması ülkemizi sağlık turizmi için de cazibe merkezi haline getirmiştir.

Burun estetiği İzmir deki kliniğimizde de çok yüksek talep görmektedir. Burun estetiği planlamasındaki hassas ve gerçekçi yaklaşımımın da bunda payı büyüktür. Burun estetiği planlaması ile ilgili merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Paylaş:

0 yorum “Burun Estetiği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?Add yours →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×