Görmeyen gözde kayma ameliyatı – göz tembelliği olan gözde şaşılık ameliyatı

görmeyen gözde şaşılık ameliyatı

Şaşılık görmesini kaybeden kişilerde sık karşılaştığımız bir sorun. Ayrıca göz tembelliği olan kişilerde de şaşılık görüyoruz. Erken bebeklik döneminde olan görme kayıpları genelde içe doğru kaymaya neden olurken, daha ileri yaşlarda olan görme sorunları dışa kaymaya neden olur. Bu makalede göz tembelliği olan gözde şaşılık ameliyatı yapılabilir mi? Veya görmeyen gözde kayma ameliyatı nasıl yapılır gibi sorulara yanıt vereceğiz.

Görmeyen gözde kayma ameliyatı

Görmeyen bir gözde şaşılık düzeltilebilir mi?

Bir gözde görmesi az olan şaşı bir gözde veya tamamen kaybetmiş bir kişide şaşılık ameliyatlarını gerçekleştirebiliyoruz. Ameliyat ile hastalarımızda en azından düz bakış pozisyonunda şaşılık olmamasını hedefliyoruz. Bu şekilde estetik bir düzelme sağlıyoruz ve kişinin sosyal yaşamında daha rahat olmasına yardımcı oluyoruz.

Telefon numaramız 0553 17 17 034 ayırca aynı telefon hattımız üzerinden mesaj yoluyla ulaşmak için, whats app üzerinden de mesaj yazabilirsiniz.

Yetişkin yaşta yapılan şaşılık ameliyatı görmeyi düzeltir mi?

Bir gözü az gören kişilerde genelde başarılı bir sonuç ile estetik olarak düz bakar hale getiriyoruz ancak şaşılık ameliyatı sonrası görmede değişiklik olmuyor. Örneğin 40 yaşında şaşılık ameliyatı   ile kayan gözü normale getirirsek sadece estetik düzeltme sağlayabiliriz, görme düzeyini genellikle bu yaşta düzeltemiyoruz.

Göz tembelliğim var, bir gözümde kayma var daha önce ameliyat oldum ancak tekrar etti, tekrar ameliyat olabilir miyim?

Daha önce ameliyat olmuş olmanız, tekrar ameliyat omayan genelde engel olmaz. Her göz için ameliyatta maksimum müdahale miktarı vardır. Bu doza ulaşılmamış ise, tekrar ameliyat ediyoruz. Bunun için hastamızdan önceki ameliyatına ait raporlarını istiyoruz eğer raporlar elde yok ise muayenede göz hareketlerine göre veya ameliyat sırasında karar vermek mümkündür.

Göz kayması ameliyatı

Önceden 2 veya daha fazla kez ameliyat olmuş olmak önemli midir?

Ameliyatın sayısından çok her bir göz kası için kaç milimetre yapıldığı önemlidir. Her doktorun yaklaşımı farklı olabilmektedir. Önceki soruya verdiğimiz yanıt gibi eğer yapılabilecek bir müdahale imkanı varsa bunu da yeni bir ameliyat ile yapmak mümkündür.

Göz tembelliği olan gözde şaşılık ameliyatı

Ameliyatın garantisi var mı?

Hiçbir ameliyatta garanti verilemez. Bir gözü az gören veya görmeyen kişilerde hedefimiz kaymayı tamamen ortadan kaldırmak veya belirsiz hale getirmektir. Hastalarımızın birçoğunda bu hedefe bir ameliyat ile ulaşmaktayız. Bir bölüm hastamızda, özellikle de görmesi hiç olmayan veya ancak bir kaç metre görenlerde, düz bakış pozisyonunda kayma belirsiz hale getirilmekteyiz.


lotus göz estetiği ve şaşılık kliniği


SONUÇ; gözlerdeki kaymayı ortadan kaldırmak veya belirsiz hale getirmek için öncelikle bir girişimde bulunmak birçok hastada şarttır. Hiç bir risk almadan böyle bir sorunu aşmak mümkün değildir.

Kaç günde iyileşirim?

Ameliyat sonrası gözlerdeki kanlanma %80-90 oranında 2 hafta içinde geçer. Hastalarımız bu süre neticesinde normal yaşamlarına dönmektedir. Tamamen iyileşme ise 1-2 ay sürebilmektedir. Tabi ki bu süre her hastanın bünyesine göre değişir. Dikişsiz şaşılık ameliyatında bu süre daha kısadır.

Şaşılık ameliyatı hakkında tüm sorularınız ve fiyat bilgisi için bize whats app yoluyla ulaşabilirsiniz


Şaşılık ameliyat sonrası gözümde iz kalır mı?

Ameliyat sonrası hastalarımızın gözünde iz kalmamaktadır.

Şaşılık ameliyatı sonrası ilaçlar ne kadar kullanırım?

Ameliyat sonrası ortalama 1 ay kadar göz damlaları kullanıyoruz.

Size nasıl ulaşabiliriz? 

Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay; İzmir Karşıyaka’daki muayenehanesinde görev yapmaktadır.

Whats app işaretine tıklayarak bize mesaj yollayabilirsiniz.
Muayene olmak için internet üzerinden randevu alabilirsiniz.
İl dışından gelecek hastalarımızın bize randevularını oluşturduktan sonra whats ap yoluyla bilgi vermelerini rica ediyoruz.


 


İlgili Makalelerimiz

Yalancı şaşılık nedir nasıl teşhis edilir? 

Göz kayması ameliyatı süresi nedir?

Dördüncü sinir felci nedir?

Şaşılık ameliyatı sonrası tekrar kayma olur mu?

İyileşme süreci – Ameliyat sonrası

Sinir felci nedeniyle içe şaşılık; 6.Sinir Felci nedir? 


Görmeyen gözde kayma ameliyatı

Paylaş:

0 yorum “Görmeyen gözde kayma ameliyatı – göz tembelliği olan gözde şaşılık ameliyatıAdd yours →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×