Göz Kapağı Ameliyatı Olanlar

Göz kapağı ameliyatı olanlar ve bu ameliyat hakkındaki bilgileri bu yazımızdan okuyabilirsiniz.

Bir göz kapağı estetiği ameliyatı veya Blefaroplasti, derinin temizlenmesi ve deri eklemek veya göz kapaklarının gelen yağları çıkarmak için uygulanan işlemdir. “Göz kapağı kaldırma” terimi bir yanlıştır, çünkü göz kapağı ameliyat sırasında gerçekten kaldırılmaz. Üst blefaroplasti ameliyatı cilt problemi ve yağın giderilmesine izin vermek için insizyonlar kullanır. Daha sonra bir göz kapağı kıvrımının yaratılmasına izin vermek için cildi bir araya getirmek için ince bir ilmek kullanılır ve cilt bir araya getirilir. Blefaroplasti ameliyatı basit bir işlem değildir.

Göz kapağı kaldırma ise; pitozis ameliyatıdır. Pitozis ameliyatında ise, sadece estetik olarak göz kapağından fazla deri alımı alınmaz aynı zamanda göz kapağı seviyesi kaldırılır.

Üst Göz Kapağı Cerrahisi Nasıl Olur?

Üst göz kapağınızdaki sorunun tespiti ile farklı şekilde müdahaleler gerçekleştirmek mümkündür. Bunları şu başlıklar halinde toplayabiliriz;

  • Göz kapağından fazlalık ciltlerin alınması; blefaroplasti ameliyatı
  • Göz kapağı düşüklüğü PİTOZİS AMELİYATI
  • Göz kapağı dolgunluğunun azaltılması
  • Kaş düşüklüğünün giderilmesi
  • Göz kapağında içe dönme veya dışa sarkmanın giderilmesi
  • Göz kapağından kitle alınması

Alt Göz Kapağı Cerrahisi Nasıl Olur?

Alt göz kapağı cerrahisi ise kirpik çizgisinin hemen altındaki deriden veya göz kapağının iç yüzünden yapılabilir. Buna transkonjunktival yaklaşım olarak adlandırır. Transkonjonktival yaklaşım, göz altı torbalarının ve yağın uzaklaştırılması mümkün olur. Bu yaklaşım ile çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak için göz kapağı derisinin fazla olan bölümleri de alabiliyoruz.

Blefaroplasti Ameliyatı İçin Kimler Adaydır?

Göz kapağından şikayeti olan ve göz kapağı sorunları yaşayan herkes göz kapağı cerrahisi için  adaydır. Ancak ameliyat kararı tüm adaylar için uygun olmamaktadır.

Detaylı bir muayene gerçekleştiriyoruz, bu muayenede kuru göz, göz kapağı fonksiyonları gibi bir çok fonksiyon test edilmektedir. Bu işlemler neticesinde yapılması planlanan cerrahi işlemi hastamızla birlikte kararlaştırıyoruz.  Ameliyat sonrası beklentilerimi aktarıyoruz ve doğal ve estetik bir görünüm ile göz sağlığına kavuşmayı sağlıyoruz.

Göz Kapağı Ameliyatı Olacak Hastalara Öneriler

Göz kapağı ameliyatı olanların görüşlerini okudunuz. Bu ameliyatı olacak hastalarımız için ise bazı önerilerde bulunuyoruz.

Bunlar;

  • Mutlaka tedavinizde yapılan tetkik ve muayene bulgularına ait raporlarınızı saklayınız. Bu raporlar hayatınızın geri kalanında uygulanacak tüm tedavilerde gerekli olabilir.
  • Ameliyat sonrasında önerilen damla ve pomadların düzenli olarak kullanılmasına özen gösteriniz.
  • Her ameliyatın mutlaka riskleri olabileceğini bunlardan korunmak için, bu kurallara uymanızın çok önemli olduğunu unutmayınız.

Göz kapağı ameliyatları okuloplastik cerrahi branşı tarafından yapılır. Okuloplastik cerrahi uzmanları göz kapağına ait her soruna müdahale edebilirler.

 

Hastaların görüşlerini doktortakvimi web sayfasından okumak ve randevu oluşturmak  için tıklayınız.

Paylaş:

0 yorum “Göz Kapağı Ameliyatı OlanlarAdd yours →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×