Telefon : 0 232 503 13 83
Whatsapp: 0 553 17 17 034
Adres: Yalı Mahallesi, 6523 Sokak, No:32B Daire:404 Karşıyaka​/İzmir

Göz kapağı düşüklüğüne bitkisel çözüm

göz kapağı düşüklüğüne bitkisel çözüm

Göz kapağı düşüklüğü PİTOZİS olarak adlandırılır. Pitozis, insanların sosyal yaşamını etkiler, kişi göz kapaklarını açamayacak kadar fazla ise görme zorluğu ve baş ağrısına sebep olur.  Pek çok kişi pitozis ameliyatı olmaktan korkmakta veya ameliyat başarısının düşük olduğu şeklindeki duyumları nedeniyle farklı tedavi seçenekleri araştırmaktadır. En çok merak edilen tedavi seçenekleri ”Göz kapağı düşüklüğüne bitkisel çözüm, Göz kapağı düşmesi egzersizleri, göz kapağı düşüklüğü tedavisi, Göz kapağı düşüklüğü egzersizleri” konularıdır.

Peki göz kapağı düşüklüğü basit bir sorun mu? 

Göz kapağı düşüklüğü tek taraflı veya iki gözü de etkileyebilmektedir. Göz kapağı düşüklüğü muatlaka bu konuda uzman bir hekim tarafından değerlendirilmelidir. Göz kapağı düşüklüğü asıl olarak kaşların düşmesi veya nörolojik bir hastalık nedeniyle de ortaya çıkabilir. Bu nedenle göz ardı edilmemelidir. Uzman doktor tarafından yapılan değerlendirme neticesinde eğer gerekli görülürse ameliyat veya başka yöntemlerle tedavi edilmelidir.

Göz kapağı düşüklüğüne bitkisel çözüm

Göz kapağı düşüklüğü en sık nedenleri nelerdir? 

Göz kapağı düşüklüğünün en sık nedeni yaşa bağlı oluşan göz kapaklarında sarkmadır. Yıllar içinde göz kapağı kaslarında zayıflama ve sık sık gözlerin ovalanması nedeni ile oluşmaktadır. İlk başlarda göz kapaklarını kaşlar yardımı ile açmak mümkün iken zaman içinde bu mümkün olmaz hale gelmektedir. Bu dönemde bize başvuran hastaların bir çoğu ancak göz kapağı ameliyat ile tedavi edilebilmektedir.

Diğer bir göz kapağı düşüklüğü nedeni ise doğumsal olandır. Doğumsal göz kapağı düşüklüğü bir veya her iki gözü birden etkileyebilir. Bu durumda en önemli konu, göz bebeğini kapatıp kapatmamasıdır. Göz bebeğini kapatması durumunda göz kapağının erken ameliyat edilmesi gerekir. Aksi takdirde göz tembelliği adı verilen kalıcı görme azlığı meydana gelmektedir.

Diğer nedenler; gözleri sürekli ovalamak, geçirilmiş bir göz ameliyatı, travma gibi nedenlerdir.


Göz kapağı düşüklüğüne bitkisel çözüm mevcut mu?

 • Göz kapağı düşüklüğü için bilimsel olarak kanıtlanmış bir bitkisel tedavi yöntemi kesinlikle mevcut değildir.

 • Göz kapağınıza uygulayacağınız tıbbi olmayan bitkisel ürünlerin paranızın boşa gitmesi ve göze olası yan etkileri konusunda sizi uyarmak durumundayız.


Göz kapağı düşmesi egzersizleri var mıdır?

 • Göz kapağı düşmesi egzersizleri ile göz kapaklarındaki pitozisin düzelmesi mümkün değildir.

 • Göz kapağını kaldıran kaslar maalesef vücuttaki diğer kaslar gibi egzersizler ile güçlendirilmesi mümkün değildir.

 • Bu egzersizlerin size hiç bir faydası olmadığını siz de kısa sürede anlayacaksınız.


Göz kapağı düşüklüğü için kremler kullanmak zararlı olabilir mi?

 • Sağlık bakanlığı tarafından onaylanmamış ürünlerin göze veya göz kapaklarına uygulanması oldukça ciddi sorunlara neden olabilir. Göz kapaklarına sürülecek ürünlerin gözünüze kaçabilceğini ve toksik etkiler gösterebileceği konusunda sizi uyarıyoruz. Göz doktorları dışında yazılan hiçbir reçete veya internet üzerinden reçetesiz olarak satılan hiç bir ilacı kullanmamanızı öneririz.

Göz kapağı düşüklüğüne bitkisel çözüm, Göz kapağı düşmesi egzersizleri, göz kapağı düşüklüğü tedavisi nasıl yapılır? Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay
Göz kapağı düşüklüğü olan kişiler çoğunlukla kaşları ile gözlerini açmaya çalışırlar. Bu durum baş ağrısına sebep olur. Göz kapağı ameliyatı sonrası, kaşlar normal yerine döner ve hastaların baş ağrısı şikayeti de son bulur.

Göz kapağı düşüklüğü tedavisi için hangi yöntemler mevcuttur?

 • Göz kapağı kasını güçlendirme ameliyatı (Levator cerrahisi)
 • Göz kapağını alına askılama ameliyatı (Frontal asklıma cerrahisi) 
 • Göz kapağını içten kısaltma ameliyatı (Fasanella Servat Ameliyatı)
 • Plexr leazer yöntemi ile göz kapağını sıkılaştırma 
 • Göz kaoağı düşüklüğü nörolojik bir hastalık nedeni ile ortaya çıkmış ise, ona yönelik tedavi yapılır. 

Plexr tedavisi nasıl uygulanır? Kimlerde başarılıdır?

 • Plexr lazer ile göz kapağındaki gevşemiş olan ciltte sıkılaşma sağlanır. Üst göz kapağında cilt katlanmaları endeniyle oluşan pitozis durumlarında etkili olabiliyor. Ancak cilt fazlalıkları çok bariz durumda ise bu tedavinin pek faydası olmuyor maalesef.

Diğer tedavi yöntemlerine ise detaylı bir göz muayenesi ardından gerekirse bir şaşılık ve nörolojik muayene sonrasında hastanın durumuna göre karar verilmektedir.

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı hakkındaki makalemize ulaşmak için tıklayınız.


Göz kapağı düşüklüğüne bitkisel çözüm, Göz kapağı düşmesi egzersizleri, göz kapağı düşüklüğü tedavisi, Göz kapağı düşüklüğü egzersizleri gibi konuların size bir faydası olmayacağını anlattık Eğer göz kapaklarınızdaki PİTOZİS sorunu için bilimsel ve güvenilir bilgi edinmek istiyorsanız web sayfamızını ilgili bölümüne BURADAN ulaşabilirsiniz.


Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı için randevu almak ve soru sormak için bize ulaşın.

Göz kapağı düşüklüğü;  Oküloplastik Cerrahi adı verilen bilim dalı ilgilenir. Oküloplastik cerrahide Pitozis sorununa  kalıcı çözümler bulunur.

Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay Türk Oftalmoloji Derneği, Oküloplasti Brimi Aktif Üyesidir. 


 

Göz kapağı düşüklüğü ameliyat fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


İl dışından ve yurtdışından gelen hastalarımız için konaklama sağlanmaktadır. Bizimle iletişime geçmek için TIKLAYINIZ. 


Sorularınız için tıklayınız => iletişim


Kaynak

Benzer Makaleler

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir