Göz kayması ameliyatı nerede ve hangi hastanede olmalıyım?

şaşılık ameliyatı en iyi doktor

Şaşılık ameliyatı, göz kayması ameliyatı olacak kişileri genellikle kaygılandıran bir durumdur. Birçok araştırma sonunda ameliyat olmaya karar veren hastalarımız  en son olarak nerede ve hangi hastanede ameliyat olacağına karar verir. Şaşılık sorunu, göz hastalıkları içerisinde özel bir yere sahiptir. Bazı göz doktorları şaşılık sorunu ile ilgilenmemektedir.

Peki göz kayması ameliyatı nerede olmalıyım? Hangi hastanede olmalıyım?

Şaşılık – Gözde kayma ameliyatlarında herhangi bir cihaz veya lazer kullanılmaz.  Bu ameliyatlardaki ince ayarlamalar doktor tecrübesi ve insiyatif kullanmasına göre değişir. Bu anlamda aynı hastanede çalışan iki doktor farklı yöntemler izleyebilir ve farklı sonuçlar elde edebilirler.

Şaşılık Güncel Tedavisi

Şaşılık tedavisinde kullandığımız başlıca yöntemler;

  • Gözlükler (normal ve prizmatik gözlükler),
  • Kapama tedavisi,
  • Botox enjeksiyonu
  • Şaşılık Ameliyatı

Şaşılık Ameliyatı Konusunda Uzman Doktor ve Ameliyat Teknikleri

Şaşılık ameliyatında yaygın olarak uygulanan teknik, açık ve dikişli tekniktir. Bu teknikte, göz üzerindeki zar kaldırılır ve göz çevresindeki gözü hareket ettiren kaslara ulaşırız ve kaslar arasındaki bozulan dengeyi tekrar sağlarız. Daha sonra kasları saran beyaz zarı tekrar kapatırız ve ameliyatı bitiririz. Ameliyat sırasında veya sonraki gün kontrol muayenesi oldukça önemlidir. Bu muayeneler ile gözlerin ortaya geldiğinin tespit edilmesi çok önemlidir.

Şaşılık ameliyatında iyi doktor

Dikişsiz Şaşılık Ameliyatı

Şaşılık ameliyatında kasları göze dikişler ile sabitlemek gerekir. Kasları saran zarı ise dikişli veya dikişsiz şaşılık ameliyatı tekniği ile göze yapıştırıcı sıvı kullanarak yapıştırmak mümkündür. Dikişsiz şaşılık ameliyatı tekniğinde gözün üzerinde dikiş bulunmaz ve hasta gözünü her açıp kapağında dikiş gibi rahatsız edici birşey yaşmayacağı için daha rahat bir iyileşme süreci geçirir.

Şaşılık Ameliyatı  Hakkında Merak Ettikleriniz

Şaşılık ameliyatı ve süreci hakkında merak ettikleriniz için bize ulaşın.

Bize ulaşmak için Whats app kullanabilirsiniz. 

Hastane ismi veya şehir belirlemekten ziyade; iletişim kurabildiğiniz ve güvendiğiniz bir doktor bulmanız sizin için en doğru seçim olacaktır.

Dikkat; Bu yazı Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Bu yazıdan elde edeceğiniz bilgiler bir göz muayenesi sonucunda vereceğimiz bilginin yerini tutmaz.

doç. dr. halil hüseyin çağatay göz hastalıkları uzmanı

Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay

Bu yazı bilgilendirme amaçlı olarak hazırlanmıştır. Dr.Halil Hüseyin Çağatay 2005 yılında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Hastalıkları Kliniğinde başladığı meslek yaşamına, İzmir de göz doktoru olarak devam etmektedir. Meslek yaşamına şaşılık ve göz tembelliği gibi konularda güncel gelişmeleri takip ederek devam etmektedir. Biyografiye buradan ulaşabilirsiniz.


Gözde kayma ameliyat fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


İl dışından ve yurtdışından gelen hastalarımız için konaklama sağlanmaktadır. Bizimle iletişime geçmek için TIKLAYINIZ. 

Paylaş:

0 yorum “Göz kayması ameliyatı nerede ve hangi hastanede olmalıyım?Add yours →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×