Göz Kayması Ameliyatı ve Şaşılık Tedavisi

Göz kayması nedeniyle birçok hasta tarafımıza başvuruyor. Özellikle yetişkinlerde sosyal hayatta zorluklara neden olan şaşılık, bebeklerde ve çocuklarda ise görme gelişimini engellemekte ve göz tembelliği ile birlikte bulunmaktadır.

Göz kayması ameliyatı

Şaşılık tedavisi seçenekleri arasında gözlük ve egzersizlerden fayda görmeyen hastalarımızda Şaşılık Ameliyatı seçeneğini kullanmak durumunda kalıyoruz.

Şaşılık Tedavi Yöntemleri

 • Gözlük
 • Kapama tedavisi
 • Nörotoksin uygulaması
 • Şaşılık ameliyatı

Şaşılık ameliyatı özen ve itina isteyen ayrıca diğer göz ameliyatlarından daha uzun süren bir ameliyattır. Şaşılık ameliyat tekniği bu cerrahi ile ilgilinen uzmanlar arasında farklılıklar gösterir.

Şaşılık tedavisi her hastada değişkenlik gösterir, lütfen buradaki bilgileri direkt olarak kendiniz için düşünmeyin. Göz kayması tedavisi için detaylı bir muayene ve değerlendirme sonrasında en uygun tedavinin belirlenerek gerçekleştirilmesi gerekir. Göz kayması ameliyatı özveri isteyen bir dal, bu ameliyatlarda lazer veya başka bir cihaz kullanılmamaktadır. Gözde kayma tedavisi tamamen cerrahi beceri ve tecrübe ile göz kaslarının dengelenmesi şeklinde yapılmaktadır.

Göz Kayması Hayatınızı Nasıl Etkiliyor?

göz kayması ameliyatı, şaşılık ameliyatı, göz kayması ameliyatı

Göz kayması içe doğru olduğundan EZOTROPYA, dışa kayma ise EKZOTROPYA olarak adlandırılır. Göz kaymasını yukarı veya aşağı doğru olduğu durumlar da söz konusudur.


Göz Kayması Tedavi Yöntemleri


Şaşılık tedavi edilebilir mi?  Tamamen düzelir mi? Şaşılık tedavisi mümkün mü?

 • Başarılı bir şekilde tedavisi birçok hastada mümkündür. Çoğu hastamızda tedavi sonrası, göz kayması tamamen düzelmektedir. Önemli olan kaymanın nasıl tedavi edileceğine karar verilmesi ve ameliyat uygulanacak hastalarda doz ayarlamasının yapılmasıdır.

Şaşılık ameliyatı sonrası görme bozukluğu düzelir mi? 

 • Yetişkinlerde görme ile ilgili artış olmazken özellikle 10 yaş öncesinde şaşılığın tedavisi görme düzeyi üzerinde olumlu etkide bulunabilmektedir.

Şaşılık nasıl tedavi edilir? Gözlükle şaşılık düzelir mi?

 • Görme sorununun düzeltilmesi; gözlük veya kontakt lensler. 
 • Göz tembelliği varsa, kapatma tedavisi.
 • Cerrahi girişim; yukarıdaki çözüm yöntemleri uygulanamıyorsa veya faydasızsa cerrahi planlanır.

Yetişkinlerde göz kayması tedavisi çocuklara göre farklıdır. Yetişkinlerde kapama tedavisi uygulanmaz bunun yerine ameliyat seçeneği gündeme gelir. Yetişkinlerde tekrar eden göz kayması veya bir gözün görme azlığı olması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu durumlarda tedavi ve göz kayması ameliyatı sonucu değişkenlik gösterir. Yetişkinlerde göz kayması tedavisi hakkındaki makalemiz ulaşmak için tıklayınız.

Şaşılık Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?

 

 • Cerrahi amaç gözün hareketini sağlayan kasların güçlerinin dengelenmesidir.
 • Kasların güçlerini arttırmak veya azaltarak gözlerin birbirine paralel hale gelmesi amaçlanır.

Şaşılık ameliyatları süresi ne kadardır?

 • Şaşılık ameliyatlarının süresi 20 dakika ile 1 saat arasında değişmektedir.
 • Kaç kasın ameliyat edileceğine göre süre değişmektedir.
 • Kişisel olarak süresini değil sonucunu daha çok önemsiyorum.

Ameliyat sonrası gözlerdeki kızarıklık batma gibi şikayetler ne kadar sürer?

 • Ameliyat sonrası kızarıklık ve batmalar yaklaşık 10 gün içinde geçer.

Ameliyat sonrası dayanılmaz ağrılar olur mu?

 • Şaşılık ameliyatları sonrası ağrı şikayeti az olur ve genellikle damla-pomad veya ağrı kesiciler ile kontrol altına alınır.

lotus göz estetiği ve şaşılık kliniği

Telefon numaramız 0553 17 17 034 ayrıca aynı telefon hattımız üzerinden mesaj yoluyla ulaşmak için, WhatsApp üzerinden de mesaj yazabilirsiniz.

Gözde Kayma Ameliyatı Yaş Sınırı

Yetişkinlerde göz kayması tedavisi için yaş sınırı var mı? 

 • Şaşılık ameliyatları için yaş sınırlaması yoktur.

Hem yukarı hem de içe-dışa kaymalar aynı ameliyat seansında düzeltilebilir mi?

 • Bazı olgularda her iki yöne müdahale etmek ve başarı elde etmek mümkündür.
 • Geniş açılı olan kaymalar ve bazen özel tipteki şaşılıklarda; ameliyatı 2 basamak olarak planlayan doktorlar mevcuttur.

Şaşılık tedavisi sonrası başarı oranı nasıldır?

 • Şaşılık hiçbir şekilde ihmal edilmemesi gereken bir durumdur.
 • Kalıcı görme kayıplarına neden olabilir, çocukların psikososyal gelişimini bozabilmektedir.
 • Şaşılık olgularını erken teşhis ile yüksek oranda başarı ile tedavi edilebiliyoruz.
 • Yetişkinlerdeki ameliyat sonuçlarımızda genellikle yüz güldürücü olmaktadır ve hastalarımızın yorumları oldukça sevindiricidir.

Şaşılık ameliyatlarını LAZER ile gerçekleştirmek mümkün mü?

 • Sıkça sorulan bir soruya cevap olarak; ŞAŞILIK AMELİYATLARI LAZERLE YAPILMAZ.
 • Şaşılık ameliyatları, gözün dışında yer alan, göz kaslarının gücü arttırılıp azalmasına dayanan ameliyatlarıdır.

Şaşılık Ameliyatı Sonrası

Şaşılık ameliyatı riskleri nelerdir?

 • Ameliyat sonrası sık karşılaşmasak da bu sorunlar hakkında hastaların doğru bilgilendirilmesi önemlidir.
 • Şaşılık ameliyatı sonrasında olası sorunlar şöyle;
  • Gözlerde kızarıklık ve batma (15 gün veya bir ay içinde genellikle düzelir)
  • Yetersiz düzeltme ve fazla düzeltme
  • Çift görme (genellikle geçici)
  • Yüzeysel enfeksiyon (ilaçlar düzenli kullanılmadığında ortaya çıkar)

Şaşılık ameliyatı sonrası nelere dikkat edilmesi gerekir? 

 • Gözde kayma ameliyatı sonrası ilk günler gözlerde kanlanma ve batma olması normaldir
 • İlaçların düzenli kullanılması oldukça önemlidir
 • İlk bir kaç gün istirahat edilmelidir
 • Şaşılık ameliyatı sonrası banyo için doktorunuz tarafından belirtilen zamanı bekleyiniz

Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay

Bu yazı bilgilendirme amaçlı olarak hazırlanmıştır. Dr.Halil Hüseyin Çağatay 2005 yılında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Hastalıkları Kliniğinde başladığı meslek yaşamına şaşılık ve göz tembelliği gibi konularda güncel gelişmeleri takip ederek devam etmektedir.


İl dışından ve yurtdışından gelen hastalarımız için konaklama sağlanmaktadır.

Telefon numaramız 0553 17 17 034 ayırca aynı telefon hattımız üzerinden mesaj yoluyla ulaşmak için, whatsapp üzerinden de mesaj yazabilirsiniz.

Paylaş:

75 yorum “Göz Kayması Ameliyatı ve Şaşılık TedavisiAdd yours →

 1. Merhaba; göz kayması ameliyatı yaşı için kesin bir sınır yok. Çok ileri yaşlarda (65 yaşından sonra) bazen hastanın genel durumuna göre ameliyat yerine başka çözüm önerileri ön plana geçebiliyor.

 2. sol gözümle görüyorum ancak yazı okuyamıyorum bebeklikten kalma kayma var dediler tedavisi mümkün müdür hocam

 3. Merhaba Ali bey; kayma tedavisi icin göz tembelligi veya bebeklikten olmasi engel degildir. Detayli bilgilerinizi bize mesaj veya whats ap yoluyla ulaştırabilirsiniz.

 4. Merhaba öncelikle;
  benim sağ gözümde küçüklükten beri şaşılık var .. bunun için lazer tedavisi düşünüyorum sizce nasıl bir tedavi yöntemidir veya hangi tedavi yöntemini düşünüyorsunuz … ?

 5. Merhaba Metehan Koca; şaşılık ameliyatlarında lazer kullanımı söz konusu değildir. Bize whats aptan ulaşırsanız daha ayrıntılı görüeşebiliriz.

 6. Merhaba benim sol gözüm de kayma var şu an 17 yaşındayım 3-4 yıl önce doktora gittiğimizde gözlük verdiler ve tembellik var deyip gözlüğü düzenli kullanirsa geçer dediler kayma hala devam ediyo ve uzagida net göremiyorum bunun için gözlük takiyorum hem şaşılıktan hem gozlukten kurtulmam için olabileceğim ameliyatı anlatırsaniz sevinirim şimdiden teşekkürler

 7. Merhaba Melike;
  Gözde tembellik varsa göz çizdirme olarak adlandırılan lazer operasyonunu pek önermiyoruz. Özellikle gözlükle gördüğünüz görme kalitesinden daha fazla bir beklentiniz olmasın. Göz tembelliği yaşınız itibarı ile tedavi olamayacaktır. Ama ısrarla gözlük takmak istemiyorum, tembellik geçmese de gözlüklerden kurtulmak istiyorum diyorsanız, gözünüz lazer ameliyatına uygunsa önce lazer ameliyatı sonra da kayma için ameliyatı planlanması yapılır. Hepsinden önce detaylı muayene olmanız gerekir. Şimdiden geçmiş olsun. Selamlar.

 8. Merhaba, benim kizimin sol gozu kayiyo arada bide sag gozude oyle burda gozluk verdiler takinmasi icin ama takinmiyo kucuk oldundan 2 yaşinda. Şaşlik ameliyati yaptirmak istiyoruz sizce bu mumkunmu ?

 9. Merhaba Fatma hanım, çocuklarda gözde kayma tedavisi için tedavi basamaklarını atlamadan devam etmek gerekir. Gözlük takmayı başta reddetmesi normal, sevdiği aktiviteleri yaparken özellikle takmasını sağlayın, kısa süre içinde alışacaktır. Sonraki basamaklarda ameliyat düşünülmeli. Bir an önce gözlük tedavisini yapın ve sonra da eğer geçmezse operasyon planlanır.

 10. Merhaba yaşım 28 sol gözümde bebeklikten gelen kayma var doktor sol gözün tembel kalmış ameliyatla şaşilik düzelse bile tekrar kayar dedi ne yapmaliyim lutfen bilgi verin

 11. Merhaba Osman bey; şaşılık ameliyatları sonrası kayma tekrar olabiliyor. Eğer kaymanın düzelmesini istiyorsanız bu riski göze almak durumundayız. Aksi halde kaymanın kendiliğinden düzelme şansı yok. Göz tembelliği olan ve kayması düzelen birçok hastamız oldu. Yetişkinlerde bu ameliyatı lokal-sakinleştirici anestezi ile yapmak mümkün, detaylı bilgi için bize whats ap üzerinden ulaşabilirisiniz.

 12. Merhaba ben 15 yasindayim bebek ken havale geçirdim sol gözüm sağa doğru burnuma doğru kaydı 14 yaşına kadar gözlük taktım 1 sene kadar göz kapatma yaptım ama geçmedi tedavisi varmı varsa adı ne ? Artik gözlük takmıyom

 13. Merhaba Onur Başlangıç;gözlükle kayma düzeliyorsa gözlük takmaya devam etmenizi öneririz. Normal gözlükle düzelmeyen kaymalarda prizmatik gözlük veya şaşılık ameliyatı planlanabilir. Şaşılık ameliyatı hakkında detaylı bilgi için BURAYA tıklayabilirisiniz. Her hastanın tedavi seçenekleri farklıdır, sizin için faydalı olacak yönteme ancak detaylı bir göz muayenesi ile karar verebilir.

 14. Mrb doktor bey Benim kızımda iki yaşında farkettiğimiz ara ara kaymalar mevcuttu sonrasında sürekli olmaya başladı tedaviye başladık şu an gözlük kullanıyor ve göz kapama yapıyoruz göz kapama uzun vadede göz kapağında düşmeye sebep olurmu?ayrıca en son kontrolümüzde ameliyat olasılığından bahsetti doktor ameliyat kesin çözümmüdür sonrasında tekrarlayabilirmi?şu an ameliyat olabileceğimiz güvenilir bir hastane arayışı içerisindeyiz değerlendirmeniz ricasıyla teşekkürler

 15. Merhaba Şeyda Örem; göz kapaması yapmak göz kapağı düşüklüğü nedeni olmaz. Yine de böyle bir şüpheniz varsa, gözlük camının üzerinden de kapama yapabilirsiniz. Tıpta hiçbir tedavi kesin çözüm vaad etmez, ancak şaşılıklarda gözlük ve kapama tedavisi göz kaymasını yeterince düzeltmiyorsa ameliyat bir tedavi seçeneği olarak kaçınılmaz hale gelebiliyor.

 16. Hayırlı akşamlar sayın hocam , 41 yaşındayım iki gözümde de kayma var sağ gözümde çok belli oluyor sağ gözüm -1.0 sol gözüm -0.25 numara miyop . Geceleri bırakın araba kullanmayı yürümekte bile zorlanıyorum son zamanlarda gündüzleri de güneş ışığından dolayı devamlı kararan camlı numaralı gözlük veya numaralı güneş gözlüğü kullanıyorum. İçerisinde aynalar bulunan parlak ışıklı dükkan ve benzeri yerlerde görmede çok sıkıntı yaşıyorum çünkü hangi nesneyi hangi gözümle gördüğümü anlayamıyorum . genellikle sağ gözümü kapatarak o nesneyi nerede gördüğüme tekrar bakmak zorunda kalıyorum.Bu rahatsızlığın tedavisi konusunda bilgi verirseniz memnun olurum . Saygılarımla şimdiden teşekkürler.

 17. Merhaba YÜksel Yörük;

  Geceleri miyopinin etkisi artar ve görmeniz biraz daha zayıflayabilir. Araç kulanırken mutlaka gözlük kullanmanız gerekir. Bunun dışında gözlerinizdeki kayma nedeniyle bu sorunları daha yoğun yaşıyorsunuz anladığım kadarıyla. Geçen zaman içinde gözünüzdeki kayma yaşınız ile birlikte artıyor sanırım. Tedaviniz konusunda fikir vermek için whats aptan bize yazabilirsiniz veya muayene olmanız gerekiyor.

 18. Merhaba hocam, 32 yaşındayım. Sağ gözümde 2 yaşından beri havaleden dolayı içe kayma vardı. 17 yaşında ameliyat oldum. Doktor tembellik geçmez, estetik olarak düzelteceğiz dedi fakat ilk ameliyatta tam duzelmedi. 2 hafta sonra tekrar ameliyat oldum. Dört yıl hicbir sıkıntı yaşamadım. Sonra dışa doğru az az kaymaya başladı gözüm. Doktorlar tekrar kayabilir diyor. Ben risk oranını merak ediyorm. Bilgilendirirseniz sevinirim

 19. merhabalar bn iki defa ameliyat oldum ve 2 3 yıl sonra tekrar gözlerim kaymaya başladı ve doktorum 3. ameliyatın tehlikeli olacağını söyledi ve ben şuanki halimden hiç memnun değilim ne yapmalıyım

 20. Merhaba Kerziban;
  Her hastanın durumu farklıdır, eğer şuan ki durumdan rahatsız iseniz tekrar değerlendirme yapıp daha iyi bir pozisyon elde edilebiliyorsa bu seçenekler araştırılabilir. Önceki ameliyatlarınıza ait raporlar ile muayene ile değerlendirme yapabiliriz. Bize whats app yoluyla ulaşabilirsiniz.

 21. Merhaba doktor bey göz kaymasına ne gibi riskler var birde gözlerim sürekli ağrı var sürekli yorgun oluyor

 22. Merhaba Ali bey,
  Göz kayması ameliyatı risklerini soruyorsunuz sanırım; en çok karşılaşılan problem ameliyatla az düzeltme veya yetersiz düzeltmedir. Ayrıca genelde az düzeltmeye bağlı olarak tekrar ameliyatlarda gerekebilmektedir. Göz kayması ameliyatları için risklerin azaltılması adına, detaylı muayene ve değerlendirme yapılır. Ayrıca her hekimin kendine özgü tekniği ve ayarlamaları ile bu sorunlar azaltılmaya çalışılır. Sürekli gözlerde olan ağrı ve yorgunluk için göz muayenesi dışında nöroloji muayenesi öneriririm.

 23. Merhaba hocam benim sol gözüm da kayma var ailem 2 aylık ken oldu diyor gittiğim bi doktor ise bunun doğuştan olduğunu söylüyor. Sol gözüm görüyor ama net değil hiç yazıları okuyamam sol gözümle gittiğim doktorlar yaşın ilerlemiş ameliyat başarısız diyor 29 yaşındayım tekrar kayma ve çift görme olasılığı çok yüksek diyorlar. Acaba bunun tedavisi. Mümkün mü çok teşekkür ederim

 24. Merhaba Havva hanım, bebeklite oluşan göde kayma ileri yaşalrda da tedavi edilebiliyor. Maalesef birçok yerde yetişkinlerde tedavi başarısız olur veya yapılmaz gibi yanlış bilgiler var. Yaşınız ve görme azlığı olması gözde kayma tedavisi olmanız için engel değil. Bize whats ap veya mesaj yoluyla ulaşabilirseniz, daha detaylı konuşabiliriz.

 25. Merhaba hocam benim 8 yaşımda sol gözüme dal çarptı göz bebegim yırtıldı. 2 defa ameliyat oldum. Şu an görme oranım çok çok düşük. Yıllar geçtikçe kayma olmaya başladı. Bu durum beni rahatsız ediyor. Kayma ameliyatı bende işe yaramaz mi ? Forumlarda okudum bazılarında işe yaramış. Protez e ruhsal olarak hazır hissetmiyorum az görmek bile bana çok iyi geliyor. Önerebileceginiz bir şey var mı? Simdiden Teşekkürler.

 26. Merhabalar oglum 16 aylik sabahlari uyandiginda gozlerini yarim dk felan sabitleyemiyo gun icerdinde kayma gibi birseyle karsilasmiyoruz..genelde uykudan kalktiginda oluyor bunun nedeni nedir

 27. Merhaba;
  Bir göz hekimi tarafından muayene edilmesi gerekir. Gizli veya uyanık iken belirgin olmayan bazı şaşılıklar, uykusu olduğunda veya dalgınlaştığınzda ortaya çıkıyor olabilir.
  Saygılarımla,
  Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay

 28. Merhaba benim kardeşim 3.5 yaşında. İki gözünde de kayma oluyor doktora çok küçükken de götürdük bebek olduğu için dediler yaklaşık 1 ay önce de götürdük ameliyat dediler görmesinde hiçbir sıkıntı yok sizin fikrinizi alabilir miyim hocam ? Ameliyattan sonra sıkıntısız düzelir mi?

 29. Ben askrrimm nasil ameliyat olabilirimm gozmun kaymasi ve gorme azligi yasiyorumm beni cok rahatsz ediyor ve arkadaslrmin arasnda alay konu oluyorummn bir an once düzelsn istiyorum

 30. Merhaba ben 17 yasindayim . Sag gozumde kayma ve goz tembelligi mevcut .Dogustan gelen bi goz problemim var 3 aylikken anne karninda gelisen katarakttan ameliyat olmustum 4 yasinda gozume mercek takildi . Gozum ne ilerliyor ne geriliyor rahatsizlik hep ayni derecede . Kucukken lens ve gozluk taktim. Doktora gittigim zaman gozunun numarasi yok diyor. Sadece gozumu korumasi icin derecesiz gozluk yaziyor. Ameliyat yaparsak tekrar ayni olabilir diyor o yuzden ameliyat olmak icin karar veremiyorum sizce ne yapmaliyim?

 31. Merhaba Merve hanım, size anladığım kadarıyla epey bilgi verilmiş, durumunuz hakkında karar verecek kişi sizsiniz. Sosyal yaşamınızı etkiliyorsa göz kaymasının estetik olarak düzeltilmesi fayda sağlar.
  Saygılarımla
  Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay

 32. Merhaba benim kizim 5 yasinda ve her iki gozunde az sayilacak derecede kayma var doktor 1 numarali gozkuk verdi suan takiyoruz 1 ay sonra kontrole gelin dedi guttik ve duzelmemus diyerek hemen ameliyat onerdi daha cok erken deyilmi sizce doktoe bey

 33. Merhaba, çocuğunuzu muayene etmedğimi için kesin bir şey söyleyemem. Ancak gözlükle düzelmeyen şaşılık durumlarında ameliyat kaçınılmaz olabiliyor. Bu konudaki tereddütlerinizi doktorunuzla görüşebilirsiniz.

 34. Merhabalar,16 yaşımdayım. Sağ gözümde yukarı,sol gözümde sola doğru kayma var gözlükle biraz kapanabiliyor, şu zamana kadar göz kapama ve gözlük yöntemleri uygulandı hala da gözlük takıyorum. Sağ gözümde 1 sol gözümde 0.50 miyop var. Astigmatım da var.Doktorum artık ameliyat yapılabileceğini söyledi ve bu yaz olmayı planlıyorum fakat daha nerede olacağımı belirlemedim. Kötü bir sonuç doğurabilir mi veya gözüm daha kötü olabilir mi sormak istedim. Bu arada 3 yaşından beri gözlük takıyorum. Çok fazla baş ağrısı ve gözde sulanma problemi yaşıyorum fiziksel görünüş olarak da rahatsızım ama en çok baş ağrımdan rahatsızım. Yanıt verirseniz mutlu olurum,teşekkürler.

 35. merhaba 14 yaşındayım sol gözümde doğuştan olma bir kayma var . 1yıl önce retina ameliyatı oldum ve sonra katarakt ameliyatı Doktorun dediğine göre retina ameliyatından sonra katarakt gerçekleşirmiş . şimdiden çok teşekkür ederim ve benim gibi olan binlerce insana Geçmiş Olsun.

 36. Merhaba Nazlı hanım, çocukluktan başlayan ve yetişkin dönemde devam eden bir şaşılık türünü tedavi edebiliyoruz. Her hastada farklı özellikle oluyor. Sizin durumunuzu ayrı bir şekidle değerlendirmek gerek. Mümkünse katarakt tedavisi şaşılık tedavisinden önce yapıyoruz genelde. Daha farklı sorularınız için bize whats app üzerinden ulaşabilirsiniz.

 37. hocam yas 27 gozlerımdeki kayma yorgunlukta artırıyo normal bakısta kayma yok bır cok doktora gıttım gozluk verdıler kayma yok dedı bı cogu bır kacıda hafıf bı kayma var dedı bır yere odaklandım mı kayıyo ıkı gozdede var sadece bır doktor amelıyat dedı suan pomem e gırmeyı dusunuyorum ama saglık raporunu alamıyabılırım bu amelıyatı olsam saglıktan gecebılırmıyım gorme sorunum yok goz tansıyonu yok sadece gizli kayma var

 38. Merhabalar 18 yaşındayım 4 yaşından beri gözlük takıyorum sol gözümde kayma var numaram 4.25 yaklaşık 2 sene boyunca yanlış gözlük kullanımından dolayı numaram büyüdü. Ameliyat olmak istiyorum ama numaram yüksek olduğu için risk almalı mıyım bilmiyorum. bilgilendirirseniz sevinirim

 39. Merhaba Huseyin Kaymaz, sağlık kurulu raporu alaıp alamyacağınıza o kuruldaki doktorlar, mesleğinizin yönetmelik kurullarına göre muayene sonrası karar verebilir. Kayma nedeniyle tedavi olçmak istiyorsanız bize whats ap yoluyla ulaşmanızı rica edeceğiz.

 40. Merhaba Dİlşah, gözde kaymanız ve göz bozukluğu var. Bu durumda lazer ameliyatı ile göz bozukluğunun giderilmesini istiyorsanız öncelikle buna gözünüz uygun mu bakmamız gerekir. Yaşınız 18 ve lazer ameliyatı için sınırdasınız. Lazer ameliyatı ile kaymanız da düzelirse ek olarak şaşılık ameliyatına gerek kalmaz, ancak bazen lazer ameliyatı sonrası kayma ameliyatı yapılması gerekmektedir. Durumunuzun kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesi gerekir.

 41. Merhabalar, 4 yaşındaki oğlum duane sendromu Tip 1 mevcut. bize kapama tedavisi verdiler ancak hiç bir ilerleme mevcut olmadı. 2 senedir kapama yapıyoruz. Tedavisi tam olarak nedir? Ameliyatsız düzelme mümkün mü?

 42. Merhaba Ebru Çelik, Duane tip 1 hastalığı için baş pozisyonu, göz bozukluğu ve düz karşıya bakarken şaşılık varsa bunlara yönelik tedavi veya göz kayması ameliyatı uyguluyoruz. Kapatma tedavisi göz tembelliği veya görme azlığını gidermek içindir. Şaşılık veya hastalığı ortadan kaldırması pek mümkün değildir. Duane hastalığını tam olarak ortadan kaldıracak bir tedavi henüz yok. Ancak kişinin hayatını olumsuz etkilememesi adına makalemizde bahsedilen tedavilerden uygun olanını seçiyoruz. Bu konuda aldığınız tedavinin neden verildiğini, ne faydası oluyor veya olmuyor? Siz aslında ne gibi bir ilerleme olmasını bekliyorsunuz? Bu konuları tedavinizi sürdüren ve muayenelerinizi yapan meslektaşımız ile konuşmanız uygun olacaktır.

 43. Merhaba Ebru Çelik, Duane tip 1 hastalığı için baş pozisyonu, göz bozukluğu ve düz karşıya bakarken şaşılık varsa, bunlara yönelik tedavi veya göz kayması ameliyatı uyguluyoruz. Kapatma tedavisi göz tembelliği veya görme azlığını gidermek içindir. Şaşılık veya hastalığı ortadan kaldırması pek mümkün değildir. Duane hastalığını tam olarak ortadan kaldıracak bir tedavi henüz yok. Ancak kişinin hayatını olumsuz etkilememesi adına makalemizde bahsedilen tedavilerden uygun olanını seçiyoruz. Bu konuda aldığınız tedavinin neden verildiğini, ne faydası oluyor veya olmuyor? Siz aslında ne gibi bir ilerleme olmasını bekliyorsunuz? Bu konuları tedavinizi sürdüren ve muayenelerinizi yapan meslektaşımız ile konuşmanız uygun olacaktır.

 44. Hocam merhaba su an 30 yasındayım 21 yasımdayken göz kaymasından dolayı cerrahi operasyon geçirdim fakat operasyon sonrası gözümde pek bir düzelme olmadı şaşılık halen var şimdi lazer olmak istiyorum geçmişte oldugum ameliyat benim için sorun olurmu veya simdi önce sasılık sonramı lazer olmalıyım

 45. Merhaba Mehmet bey, şaşılık ameliyatı olmanız lazer ameliyatına engel olmaz genellikle. BUnun için kapsamlı muayene gerekecektir. Göz kayması ameliyatı ve şaşılık tedavisi için bazen iki veya daha fazla müdahale gerekebilmektedir.

 46. Merhaba hocam ben 17 yaşındayım şaşılık ameliyatı oldum gözümde herhangi bir tembellik yoktu şaşılık ise büyük oranda geçti fakat doktor ameliyat sonrasi çift görme ihtimali var demişti ameliyat oluşan çift görme nasil bir durumdur belirgin olarak fark edilir mi

 47. Merhaba hocam bazen sağ gözüm dışarıya doğru kayıyor daha çok akşamları ve uzağa bakınca gözlerimde herhangi bir bozukluk yok nasıl tedavi olabilirim yardımcı olursanız sevinirim

 48. Merhaba Doktor Bey, Yaşım 49. 12 yaşında kalem batması sonucunda sağ gözümü kaybettim.Şuan sağ gözüme fener dahi tutuyorum o göz ışığı dahi görmüyor.O dönemde 2 kez ameliyat oldum fakat gözüm hiç görmedi.Şimdi ise sağ gözümde kayma var.Doktorlar görmeyen göz, odak noktasından kayar demişlerdi.Ben sağ gözümün görmesinden vazgeçtim kayması için bir ameliyat yapılabilirmi.Şimdiden Teşekkürler

 49. Merhaba hocam.Sol gözde uzağa bakınca 60 derece ekzotrapya kayma vardı.Geç de olsa 32 yaşında her iki göz sağ ve solda yandaki her iki kasa da10 ile 8 mm mudahale edildi.Eskiden daha iyi görünüyor fakat daha da yeterli degil.Mudahale edilmis bir kasa tekrar mudahale edilebilir mi.Aynı kasa mudahale için ilk müdahaleden ne kadar süre gecmesi gerekir.Uygun görürseniz Vandan tedavi için gelecegim.Refakatcim olmadan gelip lokal anestezi ile ameliyat olabilir miyim.

 50. Merhaba oğlum 3 yaşında ve sol gözde kayma var ve korkumuz var acaba göz bebeği tam yerinde mi olur ve ve bu yaşlardaki çocukta ameliyat sonrası nasıl bir bakım oluyor.

 51. Merhaba Murat bey, gözde görme azlığı olması göz kaymasının düzeltilmesi ameliyatı için engel değildir. Göz kayması tedavisi konusunda diğer sorularınız için bize whats app yoluyla ulaşabilirsiniz.

 52. Merhaba, kalan kayma açınızın muayene ile ölçülerek eğer gerekli ise yeni bir tedavi planlaması olabilirsiniz. Yaşınız 18 den büyük ise eve refakatçiniz olmadan ameliyat olabilirsiniz. Hangi kasa müdahale yapabilceğimiz muayene sonrasında belli olabilir. İl dışından gelen hastalarımız için, muayene ve ameliyat planlaması yapabilmek adına bizim ile telefon veya whats app üzerinden iletişime geçilmesi iyi olur.

 53. Merhaba Sevde Nur, göz kayması ameliyatı ile başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür. Göz kayması ameliyatı ve şaşılık tedavisinin önemli bir parçası şaşılık ameliyatlarıdır. Bu ameliyatlar ile gözlerin orta hatta paralel bir şekilde tutulması ve beyinin iki göz ile bakabilme potasiyeli varsa bunu kullanmasını hedefliyoruz.

 54. Merhaba Ahmet bey, çift görme hastaların büyük bölümünde bulanık görme veya direkt olarak cisimleri iki tane görmek şeklinde tezahür eder. GÖz kayması ameliyatı sonrası çift görme şikayeti olan hastalarda ayrıca baş ağrısı ve net görememe problemleri oluşabilmektedir.

 55. Hayırlı geceler hocam 33 yaşındayım küçüklükten gözümde oluşan şaşılık yazıları okurken sol gözüm kapanıyor sag gözüm de dışa dgru kayma oluşuyor tedavi olup saglıgıma kavuşmak istiyorum yanlız ameliyattan korktugum için kndimi hep geri çekiyorum

 56. Merhaba İhsan bey, şaşılık ameliyatı hakkındaki aklınızdaki soru işaretleri ve ameliyat süreci hakkında bilgi almak için bize telefon veya whats aoo yoluyla ulaşabilirsiniz. Telefonumuz: 0 553 17 17 034.

 57. İki ay önce kaza geçirdim. Sol Gözümde aşağı yukarı kayma var. Tedavisi mümkün mü? 59 yaşındayım.

 58. Merhaba, kaza sonrası gözde kayma geçici olabilmektedir. Durumunuz hakkında değerlendirme veya tedavisi olup olmadığı konusunda fikir vermemiz ancak muayene sonrasında mümkün olacaktır. İsterseniz öncelikle whats app üzerinden görüşebiliriz. Geçmiş olsun dileklerimizle.

 59. Merhaba 19 yaşındayım 4 yıldır miyop hastalığım var sağ 2.75 sol 2.5 derece gözlük kullanıyorum 4 yıldır gözlerim de göz kayması fark ettim ama arada bir oluyor her baktığımda değil ve hafif bir göz kayması tedavisi mümkün mü acaba ? Mümkünse tedavi olmak istiyorum

 60. Merhaba, ara sıra olan gözde kayma mutlaka detaylı muayene gerektirir. İsterseniz öncelikle ONLİNE DEĞERLENDİRME için whats app iletişim hattımızdan ulaşabilrisiniz. Telefon numaramız: +90 553 17 17 034.

 61. Merhaba hocam 20 yasindayim sag ve sol gozum 3 er derece miyop gozlerimde goz kaymasi oluyor saga ve sola odaklandigimda ice dogru ama lazer ameliyati da olmak istiyorum lazer ameliyati oldugumda goz kaymalarim gecer mi yoksa iki farkli hem lazer hem kayma ameliyati mi olmam gerek ve once hangisini olmam gerek?

 62. Merhaba Sena hanım, göz kayması ve göz bozuklukları için iki farklı tedavi olmanız gerektiğinde sizin için öncelikle lazer olmanızı önerebiliriz. Öte yandan göz kayması yaşayan kişilerde lazer tedavisi öncesinde numaraların objektif ve detaylı bir şekilde değerlendirilmesi önem taşır. Böyle bir lazer ameliyatı sonrasında göz kayması için ek tedavi ve cerrahi işlem de gerekebilir. Bu konuda en doğru bilgiyi muayene sonrasında almanız iyi olur. Size en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız da fayda var. Ek sorularınız için bizimle de iletişime geçebilirsiniz.
  Geçmiş olsun dileklerimizle, sağlıklı yarınlar.

 63. Merhabalar ben gökhan küçükken geçirdiğim havale dolayısıile şaşılık var ve paralitik şaşılık olduğunu düşünüyorum tedavi yöntemleri nelerdir sürücü olmaya engelmidit

 64. Merhaba yaşım 23. 2 buçuk yaşımda sağ gözümde ice kayma oluştu. Ayrca hipermetrop ve astigmatim da var her iki gözde kaymam lens ve gözlükle neredeyse kayboluyor ama gözlüğünü ve lensi çikardigimda aynı şekilde kaymasından çok rahatsizim. Hem gözlük hemde kaymamdan kurtulmak istiyorum. Gittiğim bir doktora sasilik ameliyatını sorduğumda bu sefer dışa kayar dedi ve onermedi bu sorun benim yaşam kalitemi çok düşürüyor özellikle kaymam dan çok rahatsizim. Lazer operasyonu geçirirsem kaymamda duzebilir mi düzelmediği takdirde göz kayması ameliyatı olsam dışa kayma gibi bir sorunla karsilasirmiyim şimdiden teşekkür ederim

 65. Merhaba hocam benim 5 yaşında kızımda sag gözde dışa doğru kayma var 3 yıldır istanbul beyoğlu göz hastanesinde sürekli denetim ve gözetim amaçlı muayeneleri atlatmadan devam etti son çare ameliyat denildi ben korkuyorum biraz ameliyat sonrasi tekrar kayma ihtimali yüzde ne olur teşekkürler

 66. Merhaba Serdar bey ameliyat sonrası tekrar kayma riskini detaylı muayeneyle belirleyebiliyoruz, kızınızın muayenelerini aksatmadan devam etmeniz önemli. Detaylı bilgi için 05531717034 numaralı whatsApp hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 67. Merhaba Büşra hanım gözünüz lazer ameliyatı için uygunsa muhtemelen ameliyat sonrası gözünüzdeki kaymada ortadan kalkacaktır. Detaylı bilgi için 05531717034 numaralı whatsApp hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 68. Merhaba Gökhan bey, gözde kayma ameliyatla büyük oranda kontrol altına alabildiğimiz bir sorundur. Her hastada durum farklı olmakla birlikte sizin için planlanabilecek tedaviye muayene sonrasında birlikte karar verebiliriz. Ön değerlendirme için bize 05531717034 numaralı WhatsApp hattımızından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×