Göz kaymasına kesin çözüm

Göz kayması sadece doğuştan ortaya çıkan bir göz rahatsızlığı değildir. Özellikle yetişkin yaşlarda da bir takım nedenlerle göz kayması oluşabilmektedir. Göz kaymasının tedavisi ihmal edilmeden sağlanması gerekir. Zaman içerisinde tedavi edilmeyen göz kayması ilerleyen zamanlarda birçok sorunun yaşanmasına etken olur. Göz kaymasına kesin çözüm mümkün mü? Göz kayması nasıl tedavi edilir? Göz kaymasına kesin çözüm nasıl bulunur?

Göz kayması içe doğru olduğunda EZOTROPYA, dışa doğru kayma ise EKZOTROPYA olarak adlandırılır. Göz kaymasının tedavisi gözlük veya ameliyattır. Gözde kayma ameliyatı ile birçok hastada tamamen düzelme sağlanmaktadır.

Göz kaymasına kesin çözüm

Yetişkin yaşlarda yüksek tansiyon ve diyabetik hastalıkları gibi birçok hastalık; buna etken olabilecek bir durum yaratabilmektedir. Çocuk yaşlarda görülen şaşılık genel olarak ilk bebeklik çağlarında ortaya çıkar. Sürekli olabileceği gibi ara sıra da kayma yaşanabilir. Üzerinde önemle durularak ilerde geçer düşüncesiyle ihmal edilmemelidir. Çünkü görme kusuru yaratacak etkiye neden olabilen bir rahatsızlıktır.

Göz kayması tek göz ya da her iki gözde ortaya çıkan hiza bozukluğudur. İçe ve dışa doğru olmasının yanı sıra yukarı aşağı olarak da kayma ortaya çıkar. Tıp dilinde göz kaymasına ‘Strabismus’ adı verilir. Tek bir odak noktasına her iki gözün adapte olamaması nedeniyle görünüm olarak sorun yaratırken görmeye de etki etmektedir. Ayrıca beyinde de adaptasyon sorunu yaşatır.

Göz kaymasına kesin çözüm

Göz kaymasının tedavisi nasıldır?

Göz kaymasının doğuştan ve genetik olması çocuklarda erken önlem olması nedeni ile mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Göz kaymasına bu şekilde çözüm sağlanarak ilerleyen yaşlarda daha sağlıklı görmenin gerçekleşmesi mümkün olacaktır.

Çocuklarda ve yetişkinlerde gözde kayma, içe kapanıklık ve çekingenlik,kendine güvensizlik gibi sorunlara neden olmaktadır. 

Doğuştan olan göz kaymaları kas kontrolleri ile ilgilidir ve ailesel yatkınlığın olması da buna etkendir. Tedavi olmasıyla sorunun ortadan kalkması sağlanır.

Göz kayması ilerleyen yaşlarda ortaya çıkması halinde ameliyat olmadan egzersizler ve görme terapileri ile de giderilebilmektedir. Birçok etkenden dolayı ortaya çıkan şaşılık çocuklarda bazı hastalıkları yaşamaları nedeni ile de oluşabilmektedir. Yetişkinlerde çocukluk döneminde tedavi edilmeyen şaşılığın devamı ya da hastalıklar ile sonradan oluşabilme ihtimali vardır.

Her şekilde göz kayması tedavi gerektiren bir önem taşır. Çünkü görme kusurları ortaya çıkarması ve ayrıca beynin odaklanarak sağlıklı çalışmasını da engelleyen bir unsur oluşturur.

Göz kayması sorunu yaşayanların bu sorunu kesin çözüm aramaları gerektiğini tekrar yineliyoruz. Kliniğimizde uzun süreli şaşılık ya da yeni oluşan şaşılık ile her türlü tedavi yöntemi uyguluyoruz. Göz kaymasını yaşayan kişinin geçmişine ve muayenesine göre tedavi şekli uygulayarak sorunu ortadan kaldırıyor ve güzel bakışlar sunuyoruz.

Bizlere iletişim numaralarımızdan ulaşarak genel bilgi alabilir ya da kliniğimize bizzat gelerek muayene olup tedavi sürecini başlatabilirsiniz. Size uygun tedavi seçenekleri ile en iyi tedaviyi sunuyoruz.

doç. dr. halil hüseyin çağatay göz hastalıkları uzmanı


ÇOK ÖNEMLİ => Web sayfamızda bulunan fotoğraflar ve burada verdiğimiz bilgiler tamamen bize aittir ve başka bir hekimin yaklaşımı daha farklı olabilir.  

Gözde kaymanız hakkında soru sormak veya randevu almak için bize ulaşın.

 

BENZER YAZILAR

Şaşılık nedir ve türleri nelerdir?

Bebeklerde göz kayması ve tedavisi

Gözde dışa kayma – Ekzotropya

Gözde içe kayma – Ezotropya

Göz kayması ameliyatı ve şaşılık tedavisi

Dİkkat; Bu yazı Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Bu yazıdan elde edeceğiniz bilgiler bir göz muayenesi sonucunda verceğimiz bilginin yerini tutmaz. Gözünüzde kayma varsa, ön değerlendirme için bize e-mail yoluyla ulaşın. 


Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay

Bu yazı bilgilendirme amaçlı olarak hazırlanmıştır. Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Hastalıkları Kliniğinde başladığı meslek yaşamına, göz doktoru olarak devam etmektedir. Meslek yaşamına şaşılık ve göz tembelliği gibi konularda güncel gelişmeleri takip ederek devam etmektedir.


Gözde kayma ameliyat fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


İl dışından ve yurtdışından gelen hastalarımız için konaklama sağlanmaktadır.

İlgili Makalelerimiz

Göz kaymasına ne iyi gelir ?

Göz kaymasına kesin çözüm var mı? Nasıl yapılır? 

Göz kayması ameliyatı süresi nedir?

Özel şaşılık tiplerinden birisi; Duane Sendromu nedir?

Şaşılık ameliyatı sonrası tekrar kayma olur mu?

Göz kaymasını engellemek mümkün mü?

Sinir felci nedeniyle içe şaşılık; 6.Sinir Felci nedir? 

 

Paylaş:

0 yorum “Göz kaymasına kesin çözümAdd yours →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×