Göz seğirmesi?

Gözlerde seğirme sık karşılaştığımız bir şikayet. Gözlerde seğirme, göz kapaklarında zaman ortaya çıkan istemsiz kasılmalardır. Göz kapaklarında atma veya istemsiz oynama şeklindedir. 

Göz kapaklarında seğirmelerin çeşitli nedenleri mevcuttur. Vücudun başka yerlerindeki kasılmalar da gözlerdeki seğirme durumuna eşlik edebilir. Göz kapaklarında atma, göz seğirmesi, gözlerde seğirme, göz kapaklarında atma, göz kapaklarında seğirme, gözde seğirme mutlaka uzman br göz hekimi tarafından değerlendirilmelidir. Göz tansiyonu, göz alerjisi, göz kuruluğu gibi sorunlar tespit edildiğinde bunların tedavisi gerekir. 

göz kapaklarında atma, göz seğirmesi, gözlerde seğirme, göz kapaklarında atma, göz kapaklarında seğirme, gözde seyirme

Göz seğirmesi neden olur?

‘Göz kapaklarında seğirme’ olarak düzeltirsek daha doğru olur, çünkü seğiren göz değil göz kapaklarıdır.  En sık  nedenleri şöyle;

Göz seğirmesi nedenleri anlatılıyor

 

 

göz kapaklarında atma, göz seğirmesi, gözlerde seğirme, göz kapaklarında atma, göz kapaklarında seğirme, gözde seyirme
Aşırı miktarda kahve tüketimi göz kapaklarında seğirmelere neden olabilir.

Göz kapaklarında seğirme bu nedenlerin dışında bir hastalığın habercisi olabilir mi?

Kısa süreli göz kapağı seğirmeleri genellikle yukarıda sayılan nedenlerle ortaya çıkar, ciddi bir hastalığın habercisi değildir.

Gözlerde seğirme nedeniyle ne zaman doktora başvurmak gerekir?

Uzun süreli olduğu takdirde yani bir kaç haftadan uzun sürüyorsa mutlaka bir hekime müracaat edilmeli. Ayrıca yukarıda sayılan nedenler yoksa, gözlerinizi açmakta zorlanıyorsanız, seğirmeler vücudunuzda başka yerlerde de görülüyorsa muayene olmanız gerekir.
Gözlerinizde kızarıklık-sulanma, görme problemleri gibi başka sorunlar da ortaya çıkıyorsa, göz kapaklarında düşme-sarkma meydana geliyorsa; bir göz muayenesi olmanızı tavsiye ediyoruz.

Göz yorgunluğu seğirmeye nasıl neden olur ve  tedavisi nedir?

Eğer görme kusurunuz var ise ve yoğun çalışma hayatına sahip iseniz mutlaka bu durum tedavi edilmeli. Görme kusurları daha belirgin hale gelip göz yorgunluğuna neden olabilir. Böyle bir problemin tespiti için bir göz hekime muayene olmanızda fayda var. Tedaviniz de muayene sonucunda belirlenecektir.

SONUÇ:  Göz kapaklarında atma, göz seğirmesi, gözlerde seğirme, göz kapaklarında atma, göz kapaklarında seğirme, gözde seğirme gibi sorunlar için doktora başvurmayı ihmal etmeyiniz. Ayrıca sağlıklı bir yaşam ve sağlıklı beslenm öncelikle bu sorunların anahtarı olabilmektedir. 


Virus salgını döneminde özel göz muayenesi nasıl olabilirim? 


Doç.Dr. Halil Hüseyin Çağatay kendi özel muayenehanesinde görev yapmaktadır. Özel göz muayenesi hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için bize ulaşabilirsiniz. 

 

 

Paylaş:

0 yorum “Göz seğirmesi?Add yours →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×