Okuloplastik Cerrahi Uzmanı

okuloplastik cerrahi uzmanı

Okuloplastik cerrahi, göz çevcresi ve göz kapaklarının sağlığı ile ilgili bir bilim dalıdır. Göz çevresi ve göz kenarları, göz yumuşak dokusu, göz yaşı kanalı ve göz kapağı ile ilgili sıkıntıların tanı ve tedavi şekli okuloplastik cerrahi uzmanlığı ilgilenmektedir. Bu bilim dalında tedavi verenler, okuloplastik cerrahi uzmanı adı ile adlandırılırlar. Yunancası okuloplastik olan kelimenin Türkçe karşılığı göze şekil vermektir. Okuloplastik cerrah, göz hastalıkları ve göz çevresinde bulunan (kaş, orbita, gözyaşı yolları, göz kapakları ve burun ) bölgelerinin tanı ve tedavisi konusunda uzmandır.

Okuloplastik Cerrahi Uzmanı Hangi Rahatsızlıklara Bakar?

Okulaplastik cerrahide, göz ile ilgili rahatsızlıkların tanısını koyarak en uygun tedavi şeklini uygulamaya özen gösteriyoruz. Göz tümörleri, göz kapağı düşüklüğü (PİTOZİS), göz kapağının dışa dönmesi (EKTROPİON), göz kapağının içe dönmesi (ENTROPİON), göz yaralanmaları, gözaltı torbaları, alın kırışıklığı, göz çevresi kırışıklığı, gözün istem dışı kasılması, göz kapağı düşüklüğü, kaş düşüklüğü, göz kapaklarının fazla büyük olarak açıklığı, nedbe (yara izi dokusu), göz kapağı kanserleri, göz yaşı sistemi, göz sulanmaları ve kuru göz gibi bir çok sorunu, ameliyat ve doğru teknikler ile tedavi etmek ilgi alanmız içindedir. Okuloplastik cerrahide de her rahatsızlığa özgü tedavi seçenekleri bulunmasına gayret ediyoruz.

Okuloplastik Cerrahi Uzmanı

Okuloplastik Cerrahinin Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Okuloplastik cerrahinin konusunu oluşturan hastalıkların birçok tedavi şekli vardır. Okuloplastik cerrahi rahatsızlıkları çoğu zaman ameliyat ve lazer tedavisi ile tam olarak tedavi edilebilmektedir. Hastalıkların şekillerine göre farklı teknikler uygulanmaktadır. Örneğin; göz sulanma rahatsızlığı yaşayan kişilerde göz yaşı kanal ameliyatı ile silikon tüp tedavisi gibi farklı tedavi yöntemi de cerrahlar tarafından uygulanır.

Okuloplastik Cerrahi Ameliyatlarımız

  • Pitozis ameliyatları (Göz kapağı düşüklüğü)
  • Blefaroplasti ameliyatı (Göz estetiği)
  • Eviserasyon ve sfer implantı (Protez göz ameliyatı)
  • Göz kapağı ameliyatları (Entropion – Ektropion)
  • Trikiyazis ameliyatı
  • Göz kapağından kitle alınması
  • Göz yaşı kanal ameliyatı (DSR ameliyatı)
  • Göz yaşı kanalı sondalama ameliyatı

Her hastanın kendine has özellikleri vardır, bu nedenle standart bir tedaviyi aynı şekilde tüm hastalara uygulamak söz konusu değildir. Bu nedenle her hastamıza yeterli zaman ve özen ile ayrı bir tedavi yöntemi geliştirmeye çalışıyoruz. Okuloplastik cerrahi zaman içinde gelişmeler gösermektedir. Bu gelişmeleri takip ederek en güncel tedavi yöntemlerini uygulamaya çalışıyoruz.


Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay, İzmir Karşıyaka’da muayenehanesinde okuloplastik cerrahi alanında görev yapmaktadır.  Anlaşmalı olarak A Sınıfı hastanelerde ameliyatlar gerçekleştirmektedir. İletişime geçmek için yandaki WHATSAPP butonuna tıklayabilirsiniz.


Okuloplastik Cerrahi Uzmanı


 

Paylaş:

0 yorum “Okuloplastik Cerrahi UzmanıAdd yours →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×