Şaşılık ameliyatı kaç para

şaşılık ameliyatı kaç para

Gözde kayma olarak da adlandırılan şaşılık, gözlerin birbirleriyle aynı yöne bakmadığı durumdur. Bir gözün bir nesneye odaklanmak için ileriye doğru baktığı zaman, diğer gözün içe, dışa, yukarı veya aşağı doğru dönmesi anlamına gelir. Bu, gözlerin her zaman ikisinin birlikte çalışmadığı anlamına gelir. Şaşılık tedavisinden en sık kullanılan yöntemlerden birisi ameliyattır. Peki şaşılık ameliyatı kaç para tutmaktadır? Şaşılık ameliyatı fiyatları 2020 yılı için güncel olarak ne kadardır?

Şaşılık sürekli  veya aralıklı olarak gerçekleşebilir. Bu genellikle gözün hareketini kontrol eden kasların dengesinin bozulması ile oluşur. Sorunun kaynağı genellikle sinirsel kontrolün kaybolmasıdır. Ve sıklıkla belirgin bir neden bulunmamaktadır. Hastalarımız çoğunlukla ateşli bir hastalık veya düşme gibi bir olaydan sonra başladığını ifade etmektedir.

Devamlı olan bir şaşılık üç boyutlu görmeyi imkansız kılar, bu yüzden kişinin derinlik algısı oluşması oldukça zordur.

Şaşılık Ameliyatı Fiyatı Nasıl Öğrenebilirim?

Şaşılık ameliyatı fiyatlarını bize whats app yoluyla ulaşarak en azından ortalama veya yaklaşık olarak öğrenebilirsiniz.

Şaşılık ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat bilgisi almak için tıklayınız. 


Şaşılık Tipleri

EZOTROPYA gözün içe doğru döndüğü zamandır

Göz dışarı çıktığında EKZOTROPYA olarak adlandırılır.

HİPERTROPYA gözün yukarı doğru kaydığı zamandır

Gözün aşağı doğru kaydığı HİPOTROPYA olarak adlandırılır.

Eski Şaşılık Tedavisi Yaklaşımları

Geçmişte, “kritik bir dönemden” sonra şaşılıkların tedavi edilemeyeceği düşünülmüştür. 6 yaşına kadar olan tedavinin en etkili olduğuna inanılırken, bugün şaşılık her yaşta tedavi edebildiğimiz bir hastalıktır. Diğer bir yaklaşım da bebeklerde şaşılık tedavisinin kendiliğinden geçeceği düşüncesiydi, bugün bebeklerde şaşılık tedavisi olabildiğinde erken başlanmasını hedeflemekteyiz.

Yetişkin yaşlarda başvuran hastalarımız her geçen gün artmaktadır. Yetişkinlerde şaşılık tedavisi farklılık arz etmektedir. Özellikle birçok hastamız daha önce başarısız tedaviler nedeniyle tarafımıza başvurmaktadır.

Çocuklarda şaşılık belirtileri

 • Bir şaşılık erken yaşlardan belirsiz veya ara sıra meydana geliyor olabilir. Gözlerden biri dümdüz gözükmez. Bebekler ve yenidoğanlar, özellikle yorgun olduklarında, ara sıra çapraz gözlü olabilirler. Bu durum geçici olabilmektedir. Mutlaka bu durumun bir uzman tarafından değerlendirilmesi gerekir.
 • Bir çocuğun bir gözünü kısarak bakması veya başını eğmesi şaşılık belirtisi olabilmektedir.

Şaşılık tedavi seçenekleri

 • Gözlük: hipermetropik göz bozuklukları gözde içeri doğru kaymaya neden olmaktadır, bu kayma tipinde gözlükle şaşılığı control altında tutmak genelde mümkündür.
 • Göz bandı ile kapama: Göz tembelliği olan bebeklerde, iyi gören gözün kapatılması, tembel gözdeki kayma ve görme azlığını tedavi edilebilir. Bu tedaviyi sadece 10 yaşın altındaki çocuklarda uygulayabiliyoruz.
 • Nörotoksin toksin enjeksiyonu veya nörotoksin: Göz yüzeyinde bir kas içine enjekte edilir. Nörotoksin, enjekte edilen kasları geçici olarak zayıflatır ve bu, gözlerin düzgün şekilde hizalanmasına yardımcı olabilir. Bu tedavi altıncı sinir felci gibi ani ortaya çıkan şaşılıklarda tercih edebiliyoruz.
 • Şaşılık Ameliyatı

Dikişsiz Şaşılık Ameliyatı veya Kapalı Dikişli Ameliyat

 • Şaşılık ameliyatı genellikle son seçenek olarak diğer tedaviler etkili değilse kullanılır. Gözleri yeniden hizalayabilir ve binoküler görüşü geri kazanabilir.
 • Cerrah gözü hareket ettiren ve dengeleyen kasları yeni bir pozisyona taşır.
 • Bazen doğru dengeyi elde etmek için her iki gözün de ameliyat edilmesi gerekir.
 • Şaşılık ameliyatı tekniğinde kapalı dikişler veya dikişsiz olarak uygulama mümkündür.
 • Şaşılık ameliyatı güncel tekniği hakkında bilgi almak ve tedavi süreci hakkında bilgi edinmek için bize ulaşabilirsiniz.

Şaşılık Ameliyatı Kaç Para

Şaşılık ameliyat ücretini belirleyen faktörler

 • Ameliyat uygulanacak kas sayısı
 • Daha önce ameliyat olup olmaması
 • Daha önce geçirilmiş ameliyat sayısı
 • Ek hastalıkların bulunması
 • Hastanın yaşı
 • Hastanede kalış gün sayısı
 • Özel ve zor şaşılık türleri

Şaşılık mutlaka bir uzman tarafından değerlendirilmelidir.

Ameliyat ve tedavinin uzman tarafından yapılması başarı şansını artıracaktır. Ayrıca tedavinin uzun süreli olabileceğini unutmamak gerekir.

Şaşılık ameliyatı kaç para

Daha detaylı bilgi için bize ulaşın.

doç. dr. halil hüseyin çağatay göz hastalıkları uzmanı

Şaşılık ameliyatı kaç para ?  Bu konudaki SGK ve özel sigorta ödeme miktarları kanunlar ile belirlenmekte ve her yıl güncellenmektedir. Lütfen güncel fiyat bilgisi için bize ulaşın.

 

Paylaş:

8 yorum “Şaşılık ameliyatı kaç paraAdd yours →

 1. Hocam kız arkadaşımın sol gözü içe doğru şaşı tabi tedavi olmadan bişey diyemezsiniz ama yinede fiyatı söylerseniz sevinirim yaş 18

 2. Hocam merhabalar, sağ gözümde hem içe hemde aşağı doğru kayma var ameliyat olsam düzelir mi. Birde kaç para tutar.
  (Sigortam yok)

 3. Merhaba; gözde içeri ve aşağı kayma için ön değerlendirmeyi isterseniz COVİD nedeniyle whats app üzerinden yapabiliriz ve şaşılık ameliyatı fiyatı hakkında size yaklaşık maliyet hakkında bilgi verebiliriz. Telefon numaramız: +90 553 17 17 034

 4. Benim gozum sol tarafa kaymış ve kacliraya yapıyorsunuz ben ssk emeklisiyim

 5. Merhaba Erol bey göz kayması ameliyat fiyatı için 05531717034 numaralı whatsApp hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 6. Merhaba Zeynep hanım, yeniden göz kayması ameliyatı olabilirsiniz. Detaylı bilgi için bize 05531717034 numaralı WhatsApp hattımızından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×