Şaşılık ameliyatı olanlar

Şaşılık ameliyatı olanlar

Şaşılık ameliyatı olanlar ne hisseder? Göz kayması ameliyatı olanların yorumları nasıldır? Şaşılık ameliyatı en sık gerçekleştirdiğim ameliyat türlerinden birisi, her ay birçok hastamızı gözlerindeki kayma nedeniyle ameliyat ediyoruz. Şaşılık ameliyatı kararı vermek hasta veya yakınları için çoğunlukla zordur, belli bir düşünme ve karar verme süreci vardır. Şaşılık ameliyatı olanlar yorumlarını ve ameliyat sonrası olası riskler veya başarı şansı ile ilgili bilgi almak isterler.

Gözde kayma veya şaşılık hastalarında mümkünse öncelikle gözlük veya göz tembelliği tedavisi yapıyoruz. Ancak bu tedavi yöntemleri başarılı olmadığında veya bazen bu tedavi yöntemlerinin başarılı olmayacağını bildiğimiz durumlarda (örneğin doğumsal içe kaymalar veya yetişkinlerde tek gözde göz tembelliği ve göz kayması olduğu durumlarda) ilk tedavi seçeneği olarak şaşılık kas ameliyatlarını gerçekleştiriyoruz.

şaşılık ameliyatının nasıl y

Şaşılık ameliyatları ile ilgili bilgi vermek gerekirse, şunları bilmekte fayda var:

 • Şaşılık ameliyatlarında gözün içerisine girmiyoruz veya gözü dışarı çıkartmıyoruz,
 • Gözde kayma ameliyatında; göz üzerindeki kaslarının dengelenmesini sağlıyoruz.
 • Gözde kayma ameliyatlarında görme kaybı riski oldukça düşük ve nadirdir.
 • Şaşılığın tekrar etmesinin en önemli nedeni yeterli düzeltme yapılmamış olmasıdır
 • Şaşılık ameliyatı olanlar; 1 hafta süreyle gözlerine su kaçmaması gerekir.
 • Şaşılık ameliyatı olanlar göz damlalarını 15 gün ile 1-2 ay gibi sürelerde kullanmaları gerekir.
 • Ameliyat sonrası gözlerde kanlanma ortalama 1 ay veya 15 günde geçmektedir.
 • Şaşılık ameliyatı sonrasında 1 hafta – 10 gün sonra hastalarımız çalışmaya dönmektedirler.

Bu web sayfasında verilen bilgiler bir göz muayenesi yerine geçmez ve hekimler arasında yaklaşım farkı olabilir.

Göz kayması ameliyatları gerçekleştirdiğimiz hastalarımızdan yıllardır oldukça iyi geri bildirimler alıyoruz. Sayfanın sonunda yorumları ve şaşılık ameliyatı olanlar tarafından paylaşılan deneyimleri okuyabilirsiniz.Her türlü sorunuz için bize whats app yoluyla ulaşabilrsiniz.

 


Şaşılık ameliyat süreci hakkında ve yaklaşık maliyet fiyatı konusunda bilgi ve tüm sorularınız için lütfen bize whatsapp yoluyla ulaşınız.

 


lotus göz estetiği ve şaşılık kliniği

 

Dikkat; Bu yazı Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Bu yazıdan elde edeceğiniz bilgiler bir göz muayenesi sonucunda vereceğimiz bilginin yerini tutmaz.


Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay

2005 yılında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Hastalıkları Kliniğinde başladığı meslek yaşamına şaşılık ve göz tembelliği gibi konularda güncel gelişmeleri takip ederek devam etmektedir.

Gözde kayma ameliyat fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 


Yalancı şaşılık nedir nasıl teşhis edilir?

Göz kayması ameliyatı süresi nedir?

Dördüncü sinir felci nedir?

Şaşılık ameliyatı sonrası tekrar kayma olur mu?

İyileşme süreci – Ameliyat sonrası

Sinir felci nedeniyle içe şaşılık; 6.Sinir Felci nedir? 


İl dışından ve yurtdışından gelen hastalarımız için konaklama sağlanmaktadır.

 

Telefon numaramız 0553 17 17 034 ayırca aynı telefon hattımız üzerinden mesaj yoluyla ulaşmak için, whats app üzerinden de mesaj yazabilirsiniz.


Şaşılık ameliyatı olanların yorumları

 

Hastaların görüşlerini doktortakvimi web sayfasından okumak ve randevu oluşturmak  için tıklayınız.

 

Paylaş:

111 yorum “Şaşılık ameliyatı olanlarAdd yours →

 1. Gözümde doğuştan gelen bir kayma var, bu zamana kadar dert etmedim ama artık ameliyat olmak istiyorum. İnsanlarla göz teması kurmam gereken bir işim var, yaşım 29. Nasıl bilgi alabilirim? Gözde kayma ameliyatı ile düzelir mi şaşılık?

 2. Merhaba; gözde kayma ameliyatı ile şaşılıkların önemli bir bölümünü tedavi ediyoruz. Daha önce gözlük, kapama veya ameliyat gibi tedavi yöntemleri uygulandı mı? Gözünüzde tembellik var mı? Bu gibi konularda bize yazarsanız eğer, daha detaylı konuşmak mümkün olur. Lütfen bize drhhcgty@gmail.com mail adresinden ulaşın.

 3. Merhaba bende 5 yaşımdan itibaren gözümde kayma var ve 5 yaşımdan itibaren gözlük kullanıyorum şuan 23 yaşındayım artık gözlük kullanmak istemiyorum doktorum ameliyat başarısız olabilir gözünde daha fazla kayma olabilir dedi . Ameliyatla düzelme imkanı var mı

 4. Merhaba; anladığım kadarı gözünüzdeki kayma gözlük ile tamamen veya büyük oranda düzeliyor. Lazer ameliyatı sonrası gözdeki kayma düzelebilir ancak bunun kararını muayene sonrası vermek daha doğru olur. Eğer kayma artarsa veya tam düzelmez ise kayma için ameliyat olmanız da gerekebilir. Ameliyat ile gözde kayma hastaların büyük bölümünde başarılı bir şekilde yapıyoruz. İsterseniz whats app veya e mail yoluyla bize ulaşın. Whats ap: 0553 17 17 034 – E mail adresimiz; drhhcgty@gmail.com .

 5. Merhaba hocam ben doğustan şaşıyım küçukken ailem ilgilenmemiş pek şuan 22 yaşındayım. Doktora gittim diyorlar bana baya tembeleşmiş gözün ameliyat edemeyiz diyorlar. Acaba düzelme imkanı varmı hocam

 6. Merhaba; doğumsal şaşılık hastalarında ileri yaşlarda yapılan tedaviler görmeye yönelik olmayıp sadece estetik amaçlı olarak kaymanın düzeltilmesi veya kaymanın çevrenin anlamayacağı şekilde azaltılması şeklinde yapılabilir. Yetişkinlerde şaşılık ameliyatlarını sıklıkla uyguladığımız tedavilerdir, lütfen detaylı bilgi için whats aptan ( 0553 17 17 034) veya iletişim formundan bize ulaşın.

 7. Öncelikle merhaba
  Doğuştan görme kaybım ve şaşılık var. Ufak yaşta ve 18 yaşlarımda ameliyat oldum fakat estetik olarak pek bir farkını göremedim. Sağlam olan gözümü kapattığım zaman kayma düzeliyor aceba sağlamı devre dışı bırakıp kayma ve görme kaybı olan gözümü odaklasam düzelme olur mu ve sağlam gözün görme oranı zayıflar mı?

 8. Merhaba Barış Can Şeker;
  Yaşınız itibarı ile kapama tedavisi ile göz tembelliği ve şaşılık tedavisi mümkün değil. Sağlam gözünüzü kapatığınzda kayan gözünüzün düzelmesi iyi bir belirti. İkinci-üçüncü bir ameliyat olma şansınız olabilir. Önceki ameliyatınızın raporunu bulabilirseniz, o raporla yeni bir ameliyat planınız yapılabilir.

 9. Hocam sağ gözümde kayma var ve görmüyor. Ameliyat ile düzelirmi. Sol gözüm iyi şükür, ameliyat olursam saglam gözüme birsey olurmu.

 10. Merhaba; göz tembelligi olması gözde kayma ameliyatı yapmamıza engel değildir. Sağlam göze hiç bir işlem yapılmayabilir. Bize whats app mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

 11. Hocam merhaba benim kızım 13 yaşında ve gözlük kullanıyor. Göz numaraları 4._ 4.5 ve miyop 2 ay önce sağ gözünde çok nadir içe kayma fark ettim. Yorulduğu uykusu geldiği zamanlar daha çok belirginlesiyor.Doktora götürdüm. Göz tansiyonu normal göz sinirleride gayet iyi dedi.numarası biraz yükselmiş. Yeni numaraları takınca sanki daha çok arttı. Kendisi de çift görüyorum bazen anne diyor.çok üzülüyorum bu duruma nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim

 12. Merhaba Ayşen Taşkıran;
  Kayma için tekrar doktora başvurmanız gerekiyor. Hangi zamanlarda ve hangi yöne kayma olduğu konusunda doktorunuza bilgi verirseniz faydalı bir tedavi yöntemi belirlenebilir. Tekrar muayeneye gitmenizde fayda var.

 13. merhaba hocam ben samsundan Kazım doğuştan görmeme var gözümde %60 damar tıkanikligindan dediler derecede ciddi anlamda sağ gözümde kayma vardi çocukken ameliyat oldum ilk zaman larda düzdü sonra ama simdi gene kayıklık var ve çift görme de var tam anlamda olmasa da odaklandiyim yeri çift görüyorum bu durumlara yapılacak birşeyler varmı

 14. Merhaba Kazım Can, prizmatik gözlük veya ikinci kez ameliyat mümkün olabilir. En azından çift görmenin düzeltilmesi hayatınızı olumlu yönde etkileyecektir. Bize whats ap veya mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

 15. Merabalar bn kucuken havaleden dolayi saslik baslamis yasim ilerledikce kayma daha fazlalasti 17 yasinda ameliyat oldum suan 21 yasindaym ve ameliyatli oldugu halde gozum kahmaya devam ediyor doktora gitim ic goz kaslatn zayif dedi ameliyat gerekiyormus aneliyat olmazsam bna ne gibi bi zarari olr ilersi icn suanda bile bu msji yazarken gozlerimde yanma oluyo cvplarsanz ck svnirjm simdiden vok tesrkur ederim..

 16. Merhaba Tuba hanım, tekrar ameliyat olmanız önerilmiş. Ameliyatsız düzelmesi mümkün görünmüyor sanırım. Ancak batma yanma gibi şikayetler şaşılık – gözde klayma ile ilgili değildir. Bu şikayetleriniz için tekrar muayene olmanızı öneririm.

 17. Merhaba hocam Şag göz alt rektus 5.5m geriletme dış rektus 8.5 m geriletme yapıl dı botuks uygulandı sağ göze bu bizim doktorun yaptiklari .sag göz içe doğru kayma oluyor .ama su an doktorumuz gözü duzeltemicegini söyledi eşim bu durumdan çok rahatsız. Gormede sıkıntı yok. Yardımcı olabilirmisniz hocam.

 18. Merhaba hocam Şag göz alt rektus 5.5m geriletme dış rektus 8.5 m geriletme yapıl dı botuks uygulandı sağ göze bu bizim doktorun yaptiklari .sag göz içe doğru kayma oluyor

 19. Merhaba hocam ben 4 yıl önce sağ gözümde kendiliginde görme kaybı yaşadım ve kaç doktora gitmissem de fayda etmedi eskişehir osmangazi unv tip fakültesinde ameliyat oldum ama bu gozumun daha kötüye gitmemesi için yapılan bir ameliyatı halen de herşeyi bulanık görüyorum ve sağ gözümle göremiyorum ameliyatan sonra gözümde kayma oldu doktorla konuştum dedi ameliyatla bi ilgisi yok ameliyat olmasaydinda gene kayma olurdu bu yil istanbul da yapmayı düşündüm ama bana dediler yaparsanda gene kayma olur 6 ay içinde görme kaybı yaşadığın için gözün kayıyor diyorlar siz ne düşünüyorsunuz bu konuda

 20. Merhaba Hayri bey; ne ameliyatı oldunuz acaba? Göz kayma ameliyatları sonrasında tekrar kayma riski elbette var, bu riskin miktarı veya oranı her hastada farklıdır.Birçok hastamızda tekrar kayma oluşmuyor. İsterseniz bize whats ap yoluyla iletişime geçin tam oalrak durum nasıl ona göre yorum yapabiliriz. Telefonumuz 0553 17 17 034.

 21. Meraba hocam,bn 20,yasindayim sag gozumde kauma var ve dogustan titremede var her hangu doktora gitsem tedavin yok diyokar bn sadece kaymam duzelsin istiyorum bu mumkunnmu hic umudum yok hayatan zevk almiyorun,artik

 22. Merhaba Leyla; titreme vey kayma birlikteliğinde, kaymanın düzeltilmesi titremenin azalmasını sağlayabilir. Bunu muayene ile anlamak mümkün, isterseniz bize whats ap yoluyla ulaşın, video ve fotograf göndermenizi isteyeceğiz, veya yakında yaşıyorsanız direkt olarak mauayeneye gelin. Web sayfamızının randevu al bölümünden randevu alabilirsiniz.

 23. Hocam 16 yaşında kızım sol gözünde kayma bide tembellik var 8 yaşında bir ameliyat oldu gene kayma oluştu kapama gözlük takıldı şu an gozlukde takmıyor hiç biseyin faydasini görmedik ne onerirsiniz bize batigozde yıllarca tedavi ettik

 24. Merhaba hocam ben 19 yaşındayım küçüklüğümden beri her iki gözüm de kayma var daha çok solda doktor gözlük verdi fakat kullanamadım 10 yaşında Sol gözümden ameliyat geçirdim fakat geçmedi hala gözümde kayma söz konusu doktora gttim su an kaymayı toparlayabiliyorum ilerde toparlayamayacağımı syledi fakat tekrar ameliyattan korkuyorum yine devam ederse geçmezse diye siz ne önerisiniz ?

 25. Merhaba Halil Bey,oğlumda 1yastan öne göz kayması meydana geldi.Muyene edildi.yuzde 25 oranında sol bizde dışa doğru kayma oluyor.Ama görmede bir sıkıntı yokmuş.Gozluk yada herhangi bir tedavi vermedi.4 yastan itibaren ameliyat olabilir dedi.Suan oğlum 3 yaşında.zmn zaman kaymalar oluyor.ameliyat kesin çözüm olur mu?düşük bi oranla kendiliğinden duzelebilir dedi ama olmadı.endiseliyim açıkçası.tesekkurler

 26. Merhaba Figen hanım, dışa doğru olan kaymalarda gün içinde kayma gün içindeki zamanın %50 sinden fazla oluyorsa veya hızlı bir artış varsa ameliyat ile düzeltme yoluna gidiyoruz. Ara sıra olan kaymalar eğer göz tembelliği de yoksa takip edilebilir. Ameliyat için mümkünse kayma açısının rahatlıkla ölçülebildiği bir zamanı beklemek uygun olur. Saygılarımla.

 27. Hocam merhaba lar.Kızım 1,5 yaşındayken gözlerinde disa kayma basladi.iki gözdede hiç bi sorun yok gözlük kullanmasını gerektiren.2 yaşında ameliyat oldu fakat hic düzelme olmadi.Doktorumuz miyop gözlüğü verdi gözlerin içe bakmaya zorlanması icin fakat oda hiç fayda saglamio.Ameliyat için erken mi diye kendimi sucluyorum acikcasi.

 28. Merhaba hocam ben 5 yasında katarakt ameliyatı oldum sağ gözümden ve göz tembelliği var 1 ay önce şaşılık ameliyatı oldum kayması geçti 18 yaşındayım doktor lazer olmazsan tekrar kayacağını söyledi sizce lazer olmazsam yine gözüm kayar mi?

 29. Merhaba Ayşenur Çetintaş;
  Bu bilgiler ile yorum yapamıyorum, hastanızın muayene edilmesi ve detaylı bir şekilde değerlendirilmesi gerekiyor. Tekrar cerrahi girişim gerekebilir… Ancak önceki ameliyat raporu ile şimdiki durumunun tekrar gözden geçirilmesi gerekir. İki göz ile bakabilme yeteneği ve göz tembelliği gelişmemesi için dikkatli olmak gerekir.
  Saygılarımla.

 30. Merhaba Halil bey benim sağ gözümde yüzde 10 görme ve kayma var acaba şaşılik ameliyatı olabilirmiyim olsa bile yeniden kayma olurmu yüzde 10 gördüğü icin yeniden kayar dedi dr beni bilgilendirirseniz sevinirim

 31. Merhaba hocam sol gozumde disa kayma var yorgun ve uykusuz oldugumda daha ok artiyo kucuklukten beri oldugu icin gozum tembellesmis bunu duzeltmek icin bi yontem var mi

 32. Hocam.merhaba.oglum 3.5 yasinda gecen hafta gozunde gizli sasilik gordum.bir seye odaklaninca yada uzaktan ufak bir esya gosterirken 2 saniyelik sag gozu kayiyor ve nornale donuyor.iki cocuk iki goz doktoruna gittik sasiligi kimse gormedi.iki goz doktoruda farkli farkli gozluk numarasi yazdi.ilerde sikintini onlemek icin.boyle farklilikla ne yapacagimizi bilmiyoruz.

 33. Merhaba Ahmet bey,
  Göz tembelliğinin yetişkinlerde tedavisi pek başarılı değil, gözde kayma gün içinde sık sık oluyorsa tedavi uygulanabilir. Sıklıkla göz kaslarına yaptığımız dengeleyici ameliyat ile başarılı sonuçlar alıyoruz.
  Saygılarımla
  Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay

 34. Mehaba Emine hanım,
  Gözlük muayeneleri arasıdna 0.25 veya 0.50 gibi değişiklikler normaldir. Her farklı doktora gittiğinizde yeni bir reçete ile karşılaşma olasılığınız yüksek. Ancak tüm doktorların kayma tespit etmemiş olması iyi. İletişiminizin iyi ve devam ettiği tek bir doktor ile devam etmektir.
  Saygılarımla.
  Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay

 35. Merhaba hocam babam bundan 3 sene önce bı kawqada qözüne bıcakla darbe aldı sol qözünde kayma we şaşılk war qormesnde bi problem yok fakat kaymasi we şaşılk sonucuyla isine enqel olan hastane raporu alamiyo duzeltilebilr mi tedawiyle

 36. merhaba hocam adim sedat 43 yasindayim kucukken kafa ustu dusmemden dolayi gozlerde kayma olusmus 8 yasinda ameliyatla gozlerim duzeltilmis fakat ilerleyen seneler sonra sol gozumde disa dogru kayma olmustur gormesi azalmistir kucuk yazilari hic okuyamiyorum yanlisim yoksa 2009 2012 senelerinde ameliyatla sol gozum estetik bakimindan duzelmistir fakat gorme olayindan sikintilar devam etmekte ehliyet degisiminde sikinti olabilir sizce daha iyi gormem icinbir tedavi sistemi varmidir gorusleriniz ola bilimi

 37. Hocam ben 46 yaşındayım doğduğumda göz kaymam yokmuş 3 yaşından sonra olduüunu söylüyor annemler 18 yaşında sağ gözümden ameliyat oldum içe doğru kayma vardı düzeldi ama tam deyil şu andada var gözlerimde yakını görememede var yani hem şaşılık tan kurtulmak istiyorum hem de iyi görmek mümkün mü acaba

 38. Merhaba hocam ben 23 yaşındayım 7 senedir gözlük kullanıyorum sağ göz 2.25 sol göz 3.50 derece miyop ve küçükken sol gözüme toprak kaçmıştı 1 senedir içe kayma başladığını farkettim gözlük takınca toparlanıyo ama ben artık gözlük takmak istemiyorum hem göz için hem kayma için ameliyat olmak istiyorum ikisi bir anda olabilirmi ve kayma düzelirmi sizce

 39. Merhaba hocam ben küçükken havale geçirdim ve sağ gözümde kayma meydana geldi . Su anda 27 yaşındayım şu ana kadar sadece bir defa doktora gittim gözlük verdiler sadece ben de bir hafta tek kullandim. Ayrıca kayma problemi yaşadığım gözüm diğer gözüm gibi net görmüyor. Bunun bir tedavisi var mi bu yaz ameliyat olmayı düşünüyorum ameliyatla duzelebilir mi ? şimdiden teşekkür ederim

 40. Merhaba hocam, 29 yaşındayım ve yalancı göz kayması var.10 yaşlarında doktora gitmiştim ve göz tembelliği var demişti ancak tedavi uygulanmadı(Gerek duyulmamıştı sanırım hatırlamıyorum).Ama iş hayatına girdikten sonra çok bariz olmamasına rağmen rahatsız oluyorum.Yaşım ilerledi biraz şu an tedavisi ya da ameliyatı var mı ?

 41. Kızım 3 yasında 1 yasında sol gözünde kayma fark ettık gözlük ve kapama verildi fakat herhangi bi islem yapamıyoruz çünkü izin vermıyor zmnla göz kayması şaşılıga döndü suan cok fark edilir bir hal aldı bu konuda sizin görüş nedir

 42. MERHABA DR BEY 3 yaşındaki oğlum 1.25 hipermetrop drumuz gerek görmediği icin gözlük vermedi hafif kayma var ama nadir olarak surekli değil bunun ameliyatla geçebileceğini söyledi bu derece artar mi acaba zamanla görmesini etki eder mi ve zamanla geçme ihtimali var mıdır ?tesekkurler

 43. Mrb hocam kızım doğduğundan beri içe kayma var gözlerinde 6 aylıkken gözlük verdi doktor şuan 1 yaşında gözlükle kayması düzeliyor fakat çıkardığı an yine kayma deva ediyor acaba ameliyat yaptırsak kayma düzelir mi yoksa gözlük takmaya devam mı edelim göz numarası da çok Yüksel çıktı kalın gözlük kullanıyoruz

 44. Hocam merabalar benim sağ gözümde küçükken havale geçirdiğim için kayma meydana gelmiş. Gözlük kullanmaya başladım ama bir faydasını görmedim. 15 yaşımda ameliyat oldum. Tekrar bir ameliyat gerektiğini söylediler fakat olmadım. Şu an 18 yaşındayım ve kayma hala var ve çok rahatsız ediyor beni. Sağlam gözümü kapattığımda kayma olan gözüm normale dönüyor. Tekrar ameliyat olabilir miyim? Olursam kayma gider mi ? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

 45. Merhaba ben 7 sene önce İstanbul’da kayma nedeniyle ameliyat oldum şu an
  16 yaşındayım ameliyattann sonra kayma az da olsa devam etti 1,2 kontrole gittim kontrolde ameliyatın çok iyi geçtiğini zamanla duzelicegini söyledi ama bu son iki yıl içerisinde kayma artmaya başladı tekrar Muş’ta kontrole gittiğimde doktorun en yakın zamanda tekrar ameliyat olmamı söyledi ama Antalya da ki doktorlar damla verip gönderdi ne yapmam gerekiyor ameliyat olsam bu sefer kesin geçer mi

 46. merhaba hocam adım fisun.doğuştan özellikle solda daha fazla dışa doğru kayma var.görme problemim yok.özellikle yorgunluk uykusuzluk anlarında daha fazla ama gün içinde sürekli oluyor.kayıyor resmen dışa doğru ara arada olsa ama çoğunlukta.muayene oldum ama kayma derecesi az olduğu için yapamam dedi doktor.ama bu durum beni rahatsız ediyor özellikle sol göz bariz kayıyor dışa doğru.ameliyat şansım yokmu gercekten..cevapladığınız için teşekkür ederim.

 47. hocam benim gozumde dogustan gelen disa kayma var hafiften ama beli ediyor gzumde astigmat ile miyopluk vardi gzluk kulandim goz tembeligi icin faydali olmadi kaymayi duzeltmedi lazer oldum gozluk julanmuorum artik ama kaymam var alay ediliyorum amliyat olmak istiorum riski varmi bna doktorum cift gorme yada tkrar kayablir gozn amlyt snrasi yuksek dedi riski sizcr

 48. Merhaba Mine Tekin, çocuklarda ve bebeklerde gözlük ve kapam tedavisinde çeşitli zorluklarla karşılaşılabiliyor. En azından bir sonraki kontrolünüze kadar inatla tedavinizi uygulamanız gerekir. Tedavinizin sonraki aşamalı muayanelerinizi gerçekleştiren doktor tarafından düzenlenecektir.

 49. Merhaba Fisun, kaymanını muayene ile ölçülmesi ve bazı hastalarda kapama yaparak tekrar ölçülmesi ve ört-açma testleri ile miktarını ölçüyoruz. Ameliyat ile düzelebilecek sınırlarda ise ameliyatınızı gerçekleştiriyoruz. Daha detaylı bilgi için için bize whats ap yoluyla ulaşabilirisiniz.

 50. Merhaba Fatih bey, kayma ameliyatlarından sonra belirtilen riskler maalesef var. Çİft görmenin veya tekrar kayma ihtimali için prizmatik camlar ile test yapılması uygun olur. Daha fazla bilgi için bize whats app yoluyla ulaşabilirsiniz.

 51. Hocam ben 28 yaşındayım1,5 yaşımda 21 yaşıma kadar gözlük kullandım.daha sonrada lense başladım.Sol gözde göz tembelliği yani %30 görme var ve içe kaymada söz konusu sağ gözde göz tembelliği yok gözlükle net görme sağlanıyor.Lazer operasyonu düşünüyorum.Gözlük taktığımda göz kaymam düzeliyor hatta numaramın yüksekliğinden çom azda dışa kayma oluyor.Lens böle bir sorun yok.3 milim kadar kayma var dedi doktor.Lazer operasyonundan sonra sol göz var olan kayma nasıl bir sonuç verir.Cerrahi bir müdahaleye gerek var mıdır?Cevabınızı bekliyor şimdiden teşekkür ediyorum

 52. Hocam benim 2 yaşında havale sonucu gözümde kayma var 1 kez ameliyat olmusum fakat şu an hâlâ kayma var tedavisi ne şekilde olur

 53. Merhaba hocam ben 40yasindayim bebekken atesli hastalik sonucu gozumun birinde disa kayma olusmus bunun tedavisi varmi varsa ucreti asagi yukari nekadara yapiliyor beni aydinlatirsaniz cok sevinirim

 54. Merhaba, gözde kaymanın gözlükle düzeltilebildiği durumlarda kontakt lens ve lazer ile de benzer faydayı genel olarak elde ediyoruz. Sizin gözünüz lazer ameliyatına uygun mu? Veya sonraki süreç nasıl olacak bu konuda muayene olduğunuz doktordan bilgi almanız daha doğru olur.

 55. İyi akşamlar hocam küçüklükten sağ gözümde kayma ve göz tembelliği var, 30 yaşıma girdim ameliyat olabilirmiyim,şimdi de kuzımda aynı problem var 1 yaşından sonra fark ettik doktorumuz ameliyat önermedi ama ameliyat olsa nasıl olur,sol 7 sağ 6, derecesi de yüksek

 56. Hocam iyi günler. 1 yasından itibaren gozumde kayma var 8 ve 17 yaslarında ameliyat oldum ancak gozluk ve kapama yapmadım sureklı olarak suan yasım 22 hala gozumde kayma var lazer ameliyatla şaşılık duzelirmi. Şimdiden teşekkür ederim

 57. Hocam Merhaba

  Ben Yunus KAYA sol gözumde kayma var bunun tedavisi varmı?
  ameliyat olursam gözume hasar oluşabilirmi?

 58. Merhaba, şaşılık ameliyatlarında lazer kullanılmıyor. Sadece gözlük kullanan kişiler için gözlüklerden kurtulması için hastalarımıza lazer ameliyatı uyguluyoruz. Eğer göz bozukluğu nedeniyle şaşılık oluşuuyorsa böyle bir şey mümkün. Buna karar vermek için detaylı bir şekilde muayene etmemiz gerekir.

 59. Merhaba Yunus bey, şaşılık tedavisi çeşitli seçenekler var,bunların hangisinin size uygun olduğuna muayene sonucu karar verebiliriz.
  Şaşılık ameliytaı sonrası tekrar kayma ile ilgili makalemize buradan ulaşabilirsiniz.
  Daha fazla bilgi için bize whats app veya telefon yoluyla ulaşabilirsiniz.

 60. Merhabalar,benim oglumun 2 yasindan itibaren sag gozunde kayma var.%40gorme bozuklugu var, suanda 19 yasinda 2 yasindan itibaren tedavi goruyor , gozluk kullaniyor su anda ameliyat olmak istiyor .Ameliyat sonuc verir mi ?

 61. Hocam merhabalar. Benim sağ gözümde doğuştan kayma vardı 1 ay önce ameliyat oldum bir ikigün sonra gözüm yine kaymaya başladı bu durumdan çok rahatsızım ikinci bir ameliyat yapılabılır mı size muayane olmak istiyorum ayrıca yaşım 47

 62. Merabalar benim sol goźümde de saşilik var görme tembelliği var 2008 ile 2010 arasinda iki kez ameliyat oldum.ama duzelmedi doktorlar iyi deildi bide ilce olduğu için doguştanda deil ama duzelmedi acaba duzelme imkani varmi yardimci olabilirmisiniz bana? 22 yasindayim

 63. Hocam ben 2010 yılında ameliyat oldum sağ gözümde kayma vardı.ve 5 aydır yine kayma başladı ameliyat oldugum doktor bir milimden az bu ameliyati yapamayız göz icine kacar dedi düz baktığımda bisey yok ama sağa sola baktığında kayma belli oluyo doktor kas damarları 6 milim zaten ikinci ameliyattan sonra ameliyat olamazsn diyo Psikolojik men beni etkiliyo bu durum

 64. Merhaba, gözde kayma tekrar edebilen bir durum maalesef. Doktorunuz muayene sonucunca durumu gözlemle tavsiyesinde bulunmuş, muayene eden hekimin tavsiyesine uymakta fayda var. Sizi muayene etmeden yeni bir tavsiyede bulunamayız.

 65. Doktor bey merhaba aslında size nasıl teşekkür edicem bilemiyorum 4 yaşında başlayan sol gözümdeki kaymayı korkulu rüyamı 18 yaşımda düzelttiğiniz için gerçekten çok teşekkür ederim internette gördüm ilk sizi ve hemen yanınıza gelmek istedim geldiğimde benim içimi umutlarla doldurdunuz ve size güvenerek güler yüzünüze dayanarak 1 hafta içinde ameliyat olma kararı aldık 2 ay oldu ameliyat olalı ve hayatımı değiştirerek insanlara bakış açımı güzelleştirdiniz iyiki tanışmışık ve iyiki sizin gibi doktorum var. “Güzellik denen şeyin gülümsemede ve gözlerde saklı olduğuna inanıyorum. Eğer gülümseme ve görme bir yüzü güzelleştiriyorsa o yüz ve gözler gerçekten güzeldir.”

 66. Merhaba doktor bey, ben 19 yaşındayım sağ gözüm sağlam ama küçükken sol gözümden kayma nedeniyle ameliyat olmuşum bir süre geçmis ama yine tekrarladı .Gittim doktorlar görme oranın çok az olduğu için ameliyat olsan da tekrar kayar diyor. Gözlük veriyorlar ama bir etkisi olmuyor.Sizce en azından estetik açıdan düzelir mi çok rahatsız oluyorum insanlarla göz teması kurunca.

 67. Merhaba hocam uc hafta once ice kaymadan ameliyat oldum yaklasik 30 derecelik kayma vardi ilk ameliyatta 5 derecelik duzelme oldu bir hafta sonra tekrar oldum fakat simdide yakinda 5 derece ice uzaga baktigimda ise 10 derece disa kayma var tekrar ameliyat olmami onerirmisiniz 3. Ameliyati olmaktan cekiniyorum daha kotu olur diye

 68. bu kişilerde Merhaba, uzak ve yakın kayma açıları arasında 10 PD üzerinde fark olan kişilerde ameliyat sonrasında uzak ve yakında fark ortaya çıkması normaldir. Maalesef iki gözle görme kabiliyeti az veya yok genellikle. Bu tip durumlarda şaşılık ameliyatı olanlarda küçük kayma açıları (5-10 derece kadar) devam edebiliyor. Bu kadar kayma açılarında şaşılığınız dışarıdan belirgin olmayacaktır diye düşünüyorum.

 69. Merhaba hocam 29 yaşındayım sol gözümde dışa kayma var 15 yıl önce içe kayma var die ameliyat olmuştum,3 yıl önce kayma dışa doğru olmaya başladı ameliyat olmak istiyorum daha önce iki gözden olmuştum sağ gözümde sorun olmamasına rağmen, şimdi yne iki gözümdende mi ameliyat olurum acaba,birde düzeltme sağlanırmı,teşekkür ederim

 70. Merhaba Deniz, şaşılık kayma açısının ölçülmesi ile ameliyat öncesinden bir planlama yapmak mümkündür. Önceden şaşılık ameliyatı olanlar için az da olsa böyle bir risk var maalesef. Zaman içinde ters yönde kayma gelişmesi gibi yani. İkinci müdahale ile doz miktarı belirlendikten sonra, hangi göz ve kaslara müdahale edeceğimizi belirliyoruz ancak yine de son kararı ameliyat sırasında veriyoruz.

 71. Cok teşekkür ederim dönüşünuz icin
  Peki hem disa hem ice kaymalarda prizmatik cam ise yarar mi ameliyat olmak istemiyorum tekrar

 72. Merhaba hocam ben 24 yaşındayım 7 ay önce şaşılık ameliyatı oldum başarılı geçti ve şuan iyi durumdayım futbol vs gibi sporlar yaparsam bu göz kaslarıma zarar verir mi sorun yaşar mıyım

 73. Merhaba, şaşılık ameliyatı olanlar açısından spor aktivitelerini 2 hafta boyunca özellikle kısıtlıyoruz. İki hafta sonrasında ise ağır olmayan spor aktivitelerine başlanabilir. Şaşılık ameliyatı olanlar için 1 ay sonrasında ise herhangi bir spor aktivitesi kısıtlamasına gerek duymuyorum.

 74. Merhabalar. Hocam Yaşım 21 askerde aldığım darbe sonucu sol gözümde retina dekolmanı oluştu. İlk ameliyatımda gözüme silikon taktıkar ve sonra 2 defa daha ameliyat geçirdim. Sol gözümde ışık hissi bile yok görmesi kayboldu ve görmüyor. Sol gözümde dışa kayma var ve çok belirgin. Bu durum beni rahatsız ediyor tedavisi varmıdır? Varsa nedir? Şimdiden çok teşekkürler

 75. Hocam 6 yaşındaki oğluma sağ göz 3 çuk sol göz 4 buçuk hipermetrop ve astigmat var 5 6 ay gözlük kullandık ama sol gözde içe kayma başladı inanın çok üzülüyorum ne yapmalıyım peşimde bana kızıyor gözlüğü hiç kullanmıycaktık diye yardım edin olur bi yol gösterin bize

 76. Merhaba Burkan oktekin, gözde dışa kayma ve görme kaybı olanlar için şaşılık ameliyatı ile oldukça iyi sonuçlar elde ediyoruz ancak daha önce retina ameliyatı da olmuşsunuz. Durumu değerlendirmek gerekmektedir sonrasında tedavi planlaması mümkün olacaktır. Bize whats ap yoluyla ulaşabilirsiniz.

 77. Hocam şu an 38 yaşındayım. 4 yaşınfa iken gözüme iğne battı ameliyat oldum. Ameliyattan sonra bulanık görme ve dışa dönük kayma vardı. Göz tembelliği oluştu zamanla sağ gözümde görme tamamen kayboldu. Işığı bile algılamıyor. 2 yıl önce muayene oldum göz damarları kanama yapmış dendi. Göz tansiyonu vardı. Sorularım şöyle olacak tekrar görme şansım varmı, estetik olarak ameliyat olabilirmiyim yada kornea nakli olabilirmiyim.

 78. Merhaba, travma sonrası bir gözde göz tansiyonu ve kanama gibi ciddi sorunlar oluşmuş. tekrar görme şansınıza ilişkin bilgi ancak detaylı bir muayeneden sonra verilebilir. Anlayışınız için teşekkürler. Eğer görme şansınız yoksa estetik düzeltme sağlanması yoluna gideriz.

 79. Mrb hocam, benim sol gozum disa dogru kaymis durum da. Cok kucuk dyasimda yurt disinda 16 yasinda ise yurt icinde sasilik ameliyati oldum. Suan 30 yasindayim ve hala gozumde kayma var. Muayene icin yine gittim, gozlerimi kontrol eden doktor bir takim testler uyguladiktan sonra tekrar ameliyat olman halinde cift gorme ihtimalinin oldugunu soyledi. Kismi bir duzeltme yaparsak riskleri engellemis oluruz dedi. Hocam ben bir konuda cevap alamadim doktorumdan siz yanitlayabilirseniz sevinirim. Cift gorme testinde hep bir yansima goren hastaniz ameliyat olmasi durumunda cift gorme olsiligi yuzde kac gb verilebilir. Ayni durumda ameliyat ettiginiz hastalara gore bi sonuca varabilirseniz ?

  Bir de kismi duzeltmeyi oneriyor musunuz? (Sol gozum 90 tam disa kaymis durumda )

 80. Slm beni. Gozlerimde hahif kayma var insanlarla goz temasi kurmaya çekiniyorum ama uzayi yakini gayet net gore biliyorum lazerle kaymayi duzelte bilinirmi

 81. Merhaba, şaşılık ameliyatlarında temel olarak lazer yöntemi kullanmıyoruz. Şaşılık ameliyat müdahale süresi lazer ameliyatından biraz daha uzundur, iyileşme süreci ortalama 10 gün kadardır. Bize şaşılık ameliyatı ile ilgili tüm sorularınız için whats app yoluyla ulaşabilirsiniz. 0 553 17 17 034

 82. Merhaba doktor bey 2.5 yasinda kizim var anormal bas pozisyonuvar boynunu sola egip gozler saga dogru bakiyo bu durum goze bagli bir seymi 2 aylikken goz doktoruna goturdum sol gozde sola bakista hareket kisitligi supesi var dedi bir sonrki kontorolde bir sey cikmadi ama kizimin bas pozisyonu devam ediyor

 83. Merhaba, çocuklarda baş pozisyonu detaylı muayene gerektirir. Eğer son muayeneniz üzerinden 1 sene geçtiyse tekrar muayene olmanız gerekmektedir. yeni gelişen göz bozukluğu veya gizli şaşılık gibi sorunlara bakmak gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×