Üst göz kapağı ameliyatı fiyatı

Üst göz kapağı ameliyatı fiyatı

Göz çevresinde doğuştan, yaş ilerledikçe, travma sonucu ve sinirsel bazı nedenlerden dolayı deformasyon oluşması estetik olarak görünüş bozukluğunu da beraberinde getirirken bunun yanı sıra görme de sorun da yaratabilmektedir. Üst ve alt göz kapaklarında ayrıca yaşın ilerlemesi ile ciltte gelişen yağlanma ile sarkmalar ve torbalanmalar görülebilir. Göz estetiği ile tüm bu sorunlardan kurtulmak için ameliyat olmak şarttır. Üst göz kapağı ameliyatı fiyatı her hastada farklılık gösterebilir. Kaşların da aynı ameliyatla düzeltilmesi veya ameliyatın tekniği belirleyici rol oynar.


Göz bebeğini kapatan göz kapağı düşüklükleri SGK ödeme kapsamında olabilir ancak, göz kapaklarındaki estetik deformasyonlar genellikle sigorta ödeme kapsamında değildir.


Göz kapağı estetiği ameliyatları Okuloplastik Cerrahi adı verilir, bir uzman tarafından gerçekleştirilmesi gereken bu ameliyatlarda, kalıcı ve gerçekçi çözümler ile deformasyonlar giderilir.Göz estetiği ameliyatları arasında en sık olarak gerçekleştirdiklerimiz; göz kapağı düşüklüğü yani pitozis ameliyatları, alt göz kapağında sarkma Ektropion ameliyatı ve alt göz kapağında içe dönme olan Entropion ameliyatlarıdır.

Üst göz kapağı ameliyatı fiyatı

Üst göz kapağı ameliyatı fiyatı

Göz estetiğinde gerekli olan ameliyatın gerçekleştirilmesinde uzman göz hekimleri donanımlı olarak tüm sağlık sorunlarını gözetmek suretiyle ameliyatı gerçekleştirmelidir. Öncelikle ameliyata karar vermeden önce kliniği ziyaret ederek sağlık koşullarını değerlendirmek ve göz hekimiyle görüşerek bilgi almak önem taşır. Sonuçta başarı şansı bu tarz ameliyatlarda hekimin ve donanımın etkisiyle de yüksek olacaktır.

Üst göz kapağı ameliyatı fiyatı kliniğimizde uygun olarak yapılmaktadır. Her açıdan sağlıklı hastane ortamını sağlayarak göz estetiği konusunda uzman ve başarı açısından tüm ameliyatlarda yüksek bir etkiye sahiptir.

Göz çevresinde estetik olarak kaygı yaratan torbalanma, sarkma ve düşüklük belli süre sonra gözde kapanmaya kadar gidebilen etkileri de yaratır. O nedenle bu tarz sorun yaşıyorsanız mutlaka zaman geçirmeden bu konuda hekimlerimizle görüşmenizi tavsiye ederiz.  Göz çevresinde ciltte oluşan yağlanmalar ile ayrıca üst ve alt göz kapağında yağ kistleri de estetik olarak görüntü kaygısı yaratır. Bu kistler ve bollaşan deri fazlalıkları alınarak ameliyat sonrası gergin bir görünüm yaratılır. Göz kapağında düşmenin olması sürekli kaş kaldırarak bakmaya neden olur. Bu durumda baş ağrısı orta çıkar. Ayrıca zamanla görmede zorlanmalara dahi etken olabilmektedir. Düzeltilen göz kapağı düşüklüğü sonrası ise kişiler çok daha rahat görmeyi sağlarken ayrıca görme alanında da genişleme yaşar. Ameliyatın gerçekleşmesi bir saatlik bir süre içerisindedir ve bölgesel olarak uyuşma sağlanarak yapılır. İyileşme süreci ise ortalama 15 gün gibi kısa bir dönem içerir.

Telefon numaramız 0553 17 17 034 ayırca aynı telefon hattımız üzerinden mesaj yoluyla ulaşmak için, whats app üzerinden de mesaj yazabilirsiniz.


Üst göz kapağı ameliyatı fiyatı, klinik koşullar ve diğer tüm ayrıntılar için okulooplastik cerrahi uzmanı hekim ile bağlantı kurarak karar verebilirsiniz. Uygun fiyatlarda gerçekleştirdiğimiz estetik ameliyatlarımızda uygun hijyen koşullu ameliyat ortamı sağlanarak uygulama yapmaktayız.Paylaş:

4 yorum “Üst göz kapağı ameliyatı fiyatıAdd yours →

  1. Üst göz kapağı ameliyatı fiyatını öğrenmek istiyorum.
    İyi akşamlar teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×