Yetişkinlerde Göz Kayması Tedavisi

Yetişkinlerde Göz Kayması ve Tedavisi

Yetişkinlerde göz kayması tedavisi; Çocuklardan daha sık görülen bir durumdur. Yetişkinlerde göz kayması veya şaşılık, göz teması kurmak ve iletişimde zorluğa neden olabilen önemli bir göz sorunudur. Bu nedenle tedavisi de kişinin sağlıklı bir sosyal yaşam sürdürmesi için önem arz eder.
Toplumdaki sıklığı yaklaşık %4’tür. Yetişkinlerde şaşılık birçok hastada başarı ile tedavi edebildiğimiz bir durum olmakla beraber her hastada farklılık gösterebilir.

Örneğin bir gözünde görmesi az olan hasta ile iki gözü de gayet güzel gören bir hastanın tedavi şeması farklılık gösterir. Daha önce ameliyat olmuş olmak genel olarak yeniden bir ameliyata engel olmasa da bu durum ancak muayene ile belirlenebilir.

Online muayene ve soru sormak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bize başvuran birçok göz kayması hastası, sosyal yaşamında önemli sorunlar yaşadığını ifade etmektedir. Yetişkinlerde göz kayması tedavisi ile amacımız sadece gözlerin düzelmesi değil, sosyal yaşamın da normale dönmesidir. 

Yetişkinlerde Göz Kayması Ne Gibi Sorunlara Neden Olur?

Bir çok yetişkin hastamız sosyal yaşamlarındaki zorlanma nedeniyle tedavi olmak için başvuruyor. Özellikle sosyal çevrelerinde gözlerindeki kaymanın sürekli söz konusu edilmesi büyük bir sosyal fobiye neden olmaktadır.

yetişkinlerde göz kayması ne gibi problemlere yol açar

Yetişkinlerde göz kayması tedavisi ikiye ayrılır:

 1. Sonradan ortaya çıkan kaymalar
 2. Çocukluktan itibaren olan ve tedavi edilmemiş kaymalar

Göz kayması ameliyatı

Her Yaşta Şaşılık Ameliyatı Uygulanabilir mi?

Yetişkinlerde şaşılık ameliyatını yaş sınırı olmaksızın uyguluyoruz.

Yetişkinlerde Göz Kayması Tedavisi Neden Oluşur?

 • Bir gözde göz tembelliği olması
 • Gözlerde ara-sıra veya dalgınlık anlarında kayma olması
 • Göz sinir felci gibi nedenlerle kayma olması

Yetişkinlerde Şaşılık Türleri

 1. İçeriye yani buruna doğru olan kaymalardır ve İÇE GÖZ KAYMASI – EZOTROPYA  olarak adlandırılır.
 2. İkincisi ise dışarıya doğrudur ve DIŞA GÖZ KAYMASI – EKZOTROPYA olarak adlandırılır.

Yetişkinlerde en sık gördüğümüz kayma Ekzotropya‘dır. Bu kaymaların bir bölümü çocukluktan başlar ve giderek artar. Bir bölümü ise, yetişkinlik döneminde ortaya çıkar. Göz kaymalarının bir bölümünde gözün görmesi azdır ve kişi genelde bir gözünü kullanarak hayatını sürdürür.

Yetişkinlerde Göz Kayması Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yetişkinlerde göz kayması genellikle başarı ile tedavi edebildiğimiz bir durumdur ve ihmal edilmemesi gerekir.
Gözde kayma maalesef tekrar edebilen bir rahatsızlık. Özellikle ameliyat ile yeterli düzeltme sağlanmayan hastalarda daha sık tekrar ediyor. Bu nedenle tam düzeltme yapılması oldukça önemli.
Bizim tedavi yöntemimizde hastanın detaylı değerlendirilmesi ile ameliyatında uygulanacak dozun belirlenmesi ve hastanın takiplerinde tatmin edici sonucun alınması esastır.

Yetişkinlerde Göz Kayması Tedavisi, Yetişkinlerde Şaşılık Tedavisi

Yetişkinlerde Göz Kayması Nasıl Anlaşılır veya Nasıl Teşhis Edilir?

Göz kayması muayenesi içinde en çok başvurduğumuz yöntemler; Hirscberg testi, örtme tesi ve örtme-açma testleridir. Ayrıca mutlaka tam olarak detaylı bir göz muayenesi yapıyoruz. Gözde kaymayı uzağa ve yakına bakışta ayrı ayrı ölçüyoruz.

Telefon numaramız 0553 17 17 034 ayrıca aynı telefon hattımız üzerinden mesaj yoluyla ulaşmak için, whatsApp üzerinden de mesaj yazabilirsiniz.

Göz Kayması Ameliyatı Sonrası Ne Kadar Sürede İyileşebilirim?

Yetişkinlerde gerçekleştirdiğimiz ameliyatlardan sonra 1 haftadan sonra çalışmak mümkündür. Genellikle 2-6 hafta içinde gözler tamamen beyaz hale gelir. İyileşme süresi kişiden kişiye değişir.

Yetişkinlerde Şaşılık İçin Ameliyatsız Tedavi Mümkün mü?

 • Ameliyatsız tedavi şansı maalesef çok az hastada uyguluyoruz.
 • Kayma miktarı az ise prizmatik camlar ile tedavi edilebilir.
 • Travma veya felçler nedeniyle oluşan kaymalarda iğne tedavisi ile iyi sonuçlar elde edilebiliyoruz.
 • Gözde içe kaymanın bazı türleri gözlükle tamamen düzelebilmektedir.

Ameliyat Sonrası Gözlerimde Ameliyat Olduğum Belli Olur mu?

Başarılı bir ameliyat sonrası, 2-3 hafta geçtikten sonra daha önceden gözlerde kayma olduğu anlaşılmaz. Yetişkinlerde şaşılık çoğunlukla başarı ile tedavi ettiğimiz bir durumdur. Çoğunlukla görmede iyileşme ve psikososyal iyileşme sağlayabiliyoruz.

Ameliyat Sonrası Kayma Tekrar Eder mi?

Kayma ameliyatları sonrasında tekrar kayma veya kaymanın düzelmemesi gibi riskler mevcut. Bu riskleri tecrübe, tekrarlı muayeneler ve ölçümler ile azaltıyoruz. Ayrıca lokal anestezi uyguladığımız hastalarda ameliyat bitiminde mutlaka gözlerin hizalanmasını kontrol ediyoruz. Yeterli düzeltme sağlanarak ameliyatı bitiriyoruz.

Yetişkinlerde Ameliyat Genel Anesteziyle mi yapılır?

Yetişkinlerde şaşılık ameliyatı genel anestezi veya uygun olan tüm hastalarda lokal anestezi ile gerçekleştiriyoruz. Lokal anestezi sonrası hastanede kalmak gerekmiyor ve taburcu işlemleri aynı ameliyat günü yapılabiliyor.

lotus göz estetiği ve şaşılık kliniği

Şaşılık Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Yetişkinlerde bir şaşılık ameliyatı yaklaşık 1 saat kadar sürmektedir.
ÖNEMLİ NOT: Gözde kayma uzman göz hekimi tarafından değerlendirilmesi gerek bir durumdur. Web sayfamızda bulunan fotoğraflar ve burada verdiğimiz bilgiler tamamen bize aittir ve başka bir hekimin yaklaşımı daha farklı olabilir.  


İl dışından ve yurtdışından gelen hastalarımız için konaklama sağlanmaktadır. Bizimle iletişime geçmek için TIKLAYINIZ. 

Yetişkinlerde şaşılık tedavisi

 

Paylaş:

147 yorum “Yetişkinlerde Göz Kayması TedavisiAdd yours →

 1. Mrb hocam bn 20 yaşındayım çoçukluğumdan beri hem görme kaybı, hemde her iki gözumde çok belirgin bi göz kayması var bn çok doktora gittim ama tedavisi yok dediler bana kayma için ameliyat etsek bile tekrar kayacak dediler ama bn size de sormak istedim . Bn o kadar çok istiyorum ki dedavi olmayı ama hiç bi şansım yok yardımcı olursanız çok sevinirim hocam..

 2. Merhaba, tekrar kayma riski olması sizi korkutmasın. Göz tembelliği olan ve kayması düzelen hastalarımız oldu.

 3. Merhaba 2yaşînda cocuk icekayma farkedildi 4ay once gozluk 2.5 numara kullaniyor.sag gozu kapattim.kontrole gittimizde gozluk numara yukseltilmedi.kapama yapmamam soylendi.farkli hastanede 7 numara verdi.yuksek nunaranin hemen duzelteceni soyledu.gozu bozmazmi yuksek numara.suan hangisini uygulamaliyiz sasirdik

 4. Hocam ben ankarada bir goz hastanesine gittim ve dediler senin iki gozdede du 3 sendromu mu varmis cozumu yok mu ya

 5. Merhaba Elif; gözde kayma hastalarında duruma göre gözlük nuamralında değişiklik veya arttırma yapılır. Benim tavsiyem mümkünse aynı yerden takip olmanızdır. Sürekli doktor değiştirmek farklı yaklaşımlar ve öneriler nedeniyle kafanızı karıştıracaktır.

 6. Merhaba Burak; Duane sendromunda tedavi seçeneklerimiz kısıtlıdır.

 7. Hocam bende göz tembelliği var bide kayma ben daha çok kaymadan şikayetçiyim Diyarbakırda 2 defa ameliyat oldum bir defada lazer tam düzelmedi tekrar ameliyat olma şansım vermı olumlu bişey söylerseniz oraya gelmeyi düşünüyorum

 8. Merhaba Remziye hanım, tekrar ameliyat olma şansınız olabilir. Bize önceki ameliyatarınıza ait raporları gönderebilir misiniz? Lütfen whats app ve ya mail yoluyla iletişime geçin.

 9. Merhaba Hocam. Sol göz 3.25, sağ gözümde 3.00 numara miyopiyim. 23 yaşındayım. 11 yaşımdan beri gözlük kullanıyorum. Sol gözümde dışa doğru kayma var. Bugün ölçümlerimi yaptırdım ve doktorum gözlüğümü takınca kaymamın geçtiğini söyledi. Fakat gözlükle de lens ile de gözümde kaymanın devam ettiğini görmekteyim. Göz tansiyonum sağ 23, sol 24 çıktı. Bunun için de tetkikler yaptıracağım. Size sormak istediğim konservatuvar öğrencisi olduğum için gözlük kullanamıyorum ve ameliyat olmak istiyorum. Mümkün müdür..? Ve düzelme olasılığı nedir..? Şimdiden teşekkürler..

 10. Merhaba Sevim hanım, böyle birşey mümkün. Yani şaşılık veya gözde kayma olan kişilerde lazer ameliyatını gözün anatomik yapısı uygunsa ve muayene sonucuna göre gerçekleştirebiliyoruz. Daha ayrıntılı bilgi için muayene etmemiz gerekir.

 11. Merhaba hocam, miyop astigmatim. Her iki gözde de dışa doğru kayma var, daha önce her iki gözden ve sadece sağ gözden olmak üzere iki ameliyat geçirdim. İlk ameliyati 9 yaşımda ikincisini ise 25 yaşında yaptim. Fakat şaşılık gecmedi. 2. Ameliyattan sonra “9 Eylül Hastanesi’nde oldum bu arada” doktorum ilk ameliyatta göz kaslarim ile fazla oynandığını soyledi. Şaşılık iki gözde de var fakat aynı anda değil, biri kayarken diğeri normal, çoğunlukla iki gözde de kayma yok. Sorum miyop astigmat tedavisi ile şaşılık düzeltebilir mı yada sorunumun düzelmesi ihtimali nedir

 12. Merhaba Özcan bey, bazı kişilerde gözde kaymanın nedeni gözlerdeki görme bozukluğudur (hipermetrop veya miyop) gibi. Böyle hastalarda bu bozuklukların giderilmesi şaşılığın düzelmesini sağlıyor. Sizin kaymanız gözlükle düzelebiliyor mu? Eğer öyle ise bu tip bir tedaviden fayda görebilirsiniz.

 13. Iyi aksamlar benim gozumdede disa kayma var genelde cok yorgum ve uykusuz oldugumda daha cok belli ediyo kaymasini derbe aldiktan sonra doku zedelenmesinden olmustur dedi gttigim doktor gozumde uzagi cok az gormeme sorunum var ve bu yuzden hem dinlendirici hem uzaklik icin gozluk takiniyorum ve doktor um gozluk kullan gecer dedi ama 1 senedir hic vi sonuc almadim sizde ameliyatla duzelirmi

 14. Merhaba Nurcan;

  Göz dışa kayma veya göz kayması bazen gözlükle tedavi ediliebiliyor. Bu nedenle yapılan ilk tedavi doğru bir adım ama eğer başarısız olduysa bir sonraki aşamaya geçilebilir. Detaylı bir göz muayenesi olmanız ve durumun tekrar değerlendirilmesi gerekir. Eğer ameliyattan fayda görecekseniz gözde dışa kayma için cerrahi planlaması yapılmalıdır.

 15. merhaba hocam kolay gelsin. benim sağ gözümde dışa doğru kayma oluyor.daha çok yorgun isem daha fazla oluyor veya bir yere odaklanırsam da aynı şekilde…istanbuldayım , burda gittim doktora kayma ve tembellik dediler..göz olduğu için korkuyorum ameliyattan .. ırsi midir bilmem , babamda da var kayma..yaş ilerledikçe daha da kayıyor sanırım..sizin resimlere baktım gayet başarılı .ne yapmalıyım sizce benimkide geçermi …aynı zamanda astigmat da var dediler

 16. Merhaba hocam benim esimde göz kaymasi 2 yasindayken ameliyat oldu ama ise yaramdi doktorumuz iğneyle baktı gozlerine ve sonra damarlara zarar verdigini söyledi ve simdi de ben gözü ameliyat edemem duzeltemm ne yapmamiz lazim duzelebilrni

 17. Merhaba Cemil Cansız;
  Gözde kayma ameliyatlarında başarılı sonuç elde ediyoruz yüksek ihtimalle, göz içi ile ilgili riskler oldukça düşüktür. Astigmat gibi bozukluklar gözde kayma olayından bağımsızdır. Gözde kaymada ailesel yatkınlık olabiliyor. Ameliyat ile daha detaylı bilgi için bize telefonla veya whats aptan ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 18. Merhaba Kader Cengiz,

  Tekrar kayma durumlarında, prizmatik gözlük, nörotoksin enjeksiyonu, tekrar ameliyat gibi tedavi yöntemleri kullanılabilir. Gözün görme durumu veya hareket kabiliyeti nasıl acaba?

 19. Merhaba hocam bendede göz kayması var 14 yaşındayken doktora gittim bana ameliyatla gözümün düzelte bileceklerini söylediler ama masadan kalkamaya bilirim dediler kalkarsanızda hayatım boyunca acı çekeçeğimi söylediler bende ameliyat olmaktan vazgeçtim

 20. Merhaba;
  Göz kaymasının hayat boyu neden olduğu sıkıntılar da mevcut. Eğer bu sıkıntılar çok çok nadiren karşılaşılan riskleri göze almanıza engel ise, bu sizin kararınızdır.
  Bizim mesleki tecrubemizde görme kaybı veya yaşamsal öneme sahip bir sorun ile karşılaşmadık.

 21. İyi akşamlar hocam 48 yaşındayım gözümde dışa kayma mevcut ameliyatla düzelme mümkün mü zira bunu yaş itibarıyla ilgili soruyorum

 22. Merhaba Haydar Karahan, 48 yaşında olmanız gözde kayma ameliyatı için engel değildir. Maalesef yetişkinlerde gözde kayma ameliyatı yapılmaz veya başarısız olur gibi yanlış bir bilgi var internet ortamında bunlara itibar etmeyiniz. Gözde kayma ameliyatı yaptığımız birçok hastamız 20-30 yaşın üzerindedir.

 23. Merhaba! Hocam 12 yaşındayken geçirdiğim bir trafik kazasından dolayı her iki gözümdede dışa kayma var.Yaşım 54 ameliyat veya başka bir yöntemle düzelme durumu olabilirmi birde kafamın alın tarafı sürekli ağrıyor nedeni bundan olabilirmi bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Saygılarımla

 24. Merhaba Atalay bey,
  Gözde kayma baş ağrısına neden olabilmektedir. Yaşınız ameliyat olmanıza engel değil. Ancak böyle bir tedavi sizin için uygun göz muayenesi olmanız gereklidir. Saygılarımla.

 25. Merhaba 21 yaşındayım 5 ve 8 yaşlarında iken iki kez göz bozukluğu ve şaşılıkla ilgili ameliyat oldum hala astigmat ve hipermetrop gozlerim gözlük kullanıyorum ayrıca sol gözümde kayma mevcut gözlüğü çıkardığında kayma dahada artıyor daha önceki ameliyat raporlarım bende yok gözlerimi tamamen düzeltmek mümkün mü

 26. 14 yaşındayım sağ gozuk sürekli ağrıyor bu bazen baş ağrısı da yapıyor ve 12 yaşımdan beri bozuk. Ben gözlük kullanmayı istemiyorum. Sırf bu yüzden hastaneye gidip muayene olmadım. Şuan kayma yok ama korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım?

 27. merhabalar hocam ben 17 yaşındayım ve gözlerimde veya gözümde dışa kayma olduğunu soylüyorlar
  ne yapmam gerekiyor tek gözdede olabilir her ikisindede ayırt edemiyorum görüşümde bir bulanıklık hissediyorum ağrı falanda oluyor ne yapmalıyım. saygılarımla.

 28. Merhaba Rumet;
  Gözde Dışa Kayma – Ekzotropya olarak adlandırlır. Eğer günün bir çok zamanında kayma var ise, cerrahi ile tedavi edilir. Eğer kayma miktarı az ise, prizmatik gözlükleden faydalanabilirisiniz. Detaylı bilgi için whats app tan ulaşabilirsiniz. Saygılarımla.

 29. Ben doktorun önerdiği kalem egzersizini uyguluyorum devam etmelimiyim, bunun etkisi ne olur, ne sıklıkla yapmalıyım , nekadar bir sürede geçer,yardım edermisiniz . saygilarla.

 30. Merhaba Rumet; egzersizlerin en az günde iki kez 5 er dakika uygulanması önerilir. Egzersizler ile gözde kaymanın ortdan kalkması oldukça zordur. Kaymanın artmasını engellemeye yardımcı olabilir.Kendiniz durumu bir süre egzersiz yaparak gözlemleyebilirsiniz. Saygılarımla.

 31. Merhaba hocam. 14 yasindaki oglumda sag gozde goz tembelligi hipermetrop ve astigmat var. Sag goz yuzde 10 goruyor. Bu goz icin lens kullaniyoruz. Ayrica goz tembelligi olan gozde disari dogru hafif bir goz kaymasi var. Goz tembelligi konusunda genel gorus bu yasta tedavi olunamaz olsa da internette degisik yontemlerle tedavi edilebilecegi yaziyor. Bu konuda yardimci olabilirmisiniz.

 32. Merhaba Ali Urlu; 14 yaşındaki bir kişi için göz tembelliğinin tedavisi günümüz teknolojisi ile pek mümkün değil. Yine de kapatma tedavisi denenebilir, uzman bir göz hekimine başvurabilirsiniz. Saygılarımla.

 33. merhaba hocam ben 2 yaşından beridir 7 kez katarakt amaliyatı oldum 4 kez sol gözden 3 kez sağ gözden 1 kezde sağ gözde dışa kayma amaliyatı oldum. Şuan benim sağ gözümde yine kayma var dışa doğru ve gözlük kullanıyorum dokuz eylül hastanesinde göz muayanesi oldum doktor şaşılık amaliyatı olursan 3 yıl sonra birdaha kayıcağını söyledi acaba amaliyat olsam düzelirmi. TEŞEKKÜR EDERİM..

 34. Ve hala sağ gözümde tembellik var %85 görmüyor bunun bir çaresi varmıdır varsa nelerdir..

 35. Merhaba hocam 42 yaşındayım sol gözümde çocukluğumdan beri süre gelen göz tembelliği ve kayma mevcut.Gözümdeki kayma daha önceleri ara ara iken zamanla daha sürekli bir hal aldı kaymam dışa doğru idi ve 4 sene önce bulunduğum şehirde ameliyat oldum.Şuan aynı gözde bu sefer içe doğru kaymam var.Eski ameliyatıma ait raporlarım elimde değil +1.50 gözlük kullanıyorum sizce tedavi şansım nedir tekrar ameliyat olmalımıyım farklı tedavi yöntemleri varmıdır cevaplarsanız çok sevinirim.İlginize teşekkürler

 36. Merhaba Yasin bey;
  Gözde kayma ameliyatlarında diğer tıbbi müdaheleler gibi maalesef garanti verilmez. Sizin gibi daha önce birden fazla ameliyat geçiren kişilerde önceki ameliyat raporlarının değerlendirilmesi gerekir. Bize önceki ameliyat raporunuz ile başvurabilirsiniz.
  Saygılarımla.
  Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay

 37. Merhaba Gönül Çabukoğlu;
  Gözde içe olan kama belirgin ve sizi estetik olarak rahatsız ediyorsa düzeltme yapılabilir. Elinizde rapor olsa iyi olurdu ancak yine de muayene sırasında önceki müdahele belirlenebilir. Tedavi şansınız yüksektir.
  Saygılarımla,
  Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay

 38. Merhaba hocam ben 27 yaşındayım gözümde dışa kayma var küçük yaşta havale geçirdiğim için oluştu ama 2 kez ameliyat oldum ve verim alamadık düzelmedi ve düzelmesini çok istiyorum kesin sonuç alırmıyız yardımcı olurmusunuz

 39. Merhaba; Suat bey; gözde dışa kayma Ekzotropya olarak adlandırılır. Ekzotropya tedavisidne genelde cerrahi tedavi uygulamaktayız. Bir kez ameliyat olmanız yen,nden ameliyat olmanıza engel değildir. Üçüncü kez ameliyat olacak olmanız bazı zorluklar içerebilir. Tıpta kesin çözüm veya garantili bir tedavi maalsef yoktur… Bize whats app yoluyla ulaşırsanız, size daha detaylı bilgi vermemiz mümkün olur.
  Saygılarımla
  Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay

 40. Merhaba doktor bey ben 28 yaşındayım ve çocukluğumdan beri göz tembelliği var sağ gözüm yüzde 30 görüyor ve kayması da çok bariz gözüküyor bana gözün hiç bi şekilde düzelmez ve tedavisi yok dediler ben daha sonra şaşılık için başka doktora sorduğumda ameliyat yaparız ama şaşılık bi süre sonra tekrar edebilir dendi ben yaptırmadım ama hayatımı çok etkiliyor ne yapmalıyım

 41. Merhaba Zeynep hanım, göz tembelliği olması veya yaşınız tedavi olmanız için engel değil. Elbette tekrar kayma riski var ancak düzelme şansı da yüksek. Değerlendirme için bize whats app yoluyla ulaşabilirsiniz.
  Saygıalrımla
  Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay

 42. merhabalar babam 2017 kasım ayından bu ana böbrek yetmezliği cıktı.ocak ayında boynundan şubat ayında periton diyalize başladı 23 şubatta cuma namazı sonrasında gözlerinde bulanık görme sol gözünde kayma oldu. 6 kez emar ve kan tahliline ragmen bi sonuç bulunamadı diyaliz hastağının verdiği bi etken mi oksa tamammen bağımsız bişey mi

 43. Iyi gunler doktor bey 7 yasimda ice kaymadan dolayi ameliyat oldum suan yasim 25 biraz disa kayma var sol gozum daha iyi gordugu icin sol gozumu daha cok kullaniyorm sag gozumde bu durumda disa kayma oluyor lens takincada ayni ameliyat olmam gereklimi mumkun mu

 44. Merhaba Havva hanım, öncelikle geçmiş olsun. Siyaliz hastası olması gözde kaymaya neden olacak bir sinir felci için risk faktörü oluşturabilir. Nörolojik incelemlerde bir problem çıkmaması, bu kaymanın varsa diabet, hipertansiyon gibi nedenler oluşabilceğiniz veya hiçbir neden olmadan da ortaya çıkabilir…

 45. Merhaba hocam çocukken havale gecirdigimden dolayı sağ gözüm de kayma oluşmuş bu da zamanla göz tembelliğine yol açtı sağ gözüm yüzde 65 oranında görüyor 22 yaşındayım defalarca doktora gittim duzelmenin mümkün olamayacağını söylediler duzelse bile tekrar kayacagini söylediler düzelme ihtimali var mi acaba saygilarimla

 46. Merhaba Erva;
  Ameliyat kararı vermek için muayene etmemiz şart, ancak bir çok göz tembelliği olan hastamızda oldukça başarılı sonular elde etik.
  Saygılarımla
  Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay

 47. Merhaba hocam;
  40 yasındayım bu zamana kadar gozlerimde herhangi bir problem olmadı yaklaşık 3 ay once gozlerımde hafif bir tuhaflık hissettim ama ne oldugunu anlayamadım odaklanmada hafifi sıkıntı yasamaya basladım bir muddet sonra sabahları uyandıgımda veya gun içinde uyuyup uyandıgımda 40-50 sn sureyle yanyana çift gormeye basladım bununla ilgili su ana kadar 3 norolog ve 6 goz doktoruna muayene oldum 3 kere beyin mr dobler kan testleri vs.. temiz cıktı en son iki goz doktorum ( hoca ve ogrencisi çıktı şans eseri ) ortak fikirleri gizli hipermetrop olusum ve goz kaslarımım iç veya dıs bitanesi daha zayıf olusu yuzunden kaymanın oldugu bunun için parmagımı uzaktan burnuma dogru getirme ekzersini onerdi ve gozluk verdiler 12 gun gecti ve durum daha kotuye gidiyor yurumekte bakmakta cok zorlanır oldum sol gozumun kaydığını ( dışa ) artık çok net farkediyorum artık gunun yarısını otomatik olarak sol gozumu kapatarak ( istemsiz) geciriyorum ve artık yasam kalitem sıfır bu konuda yonlendirmenizi rica ediyorum

 48. Merhaba Koray bey, ani başlayan veya sonradan olan bu şekildeki kayma durumları için ileri tetkik ve araştırma yapılması gerekir. Henüz bir sonuca ulaşmamış olabilirsiniz ancak sabırla muayene ve tetkiklere devam etmenizi öneririm. Örneğin Mr anjiyo veya BT anjiyo incelemesi gerekebilir… Saygılarımla.

 49. merhaba hocam. 43 yasindayim kucukken kafa ustu dusmem sebebiyle gozlerimde disa kayma olmus ameliyatla duzeltilmis fakat ilerleyen yaslarda sol gozumun tekral disa dogru kaydigini fark olununca 2009 sasilik ameliyati 2012 yanlisim yoksa ameliyat oldum epeyce duzeldi az fark kaldi fakat gorme epeyce zayifladi onerinizi ve yapmamgereken bir saglikli adim ne ola bilir

 50. Merhaba;
  Bize olduğunuz ameliyatlar ve son durumunuz hakkında daha detaylı bilgiyi whats app üzerinden gönderirseniz, çözüm konusunda önerilerimizi daha sağlıklı bir şekilde konuşmak mümkün olabilir. Saygılarımla.
  Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay

 51. Merhaba hocam 23 yaşındayım 2 kez aynı gözde ameliyat oldum ameliyatın etkisiyle göz bebebeğimde dışa doğru büyüme oldu bunun tekrar düzeltme şansı var mı

 52. Merhaba; göz kapağında açılma bazen gözde büyüme olarak adlandırılmaktadır. Sorun tam olarak nedir önce onu tespit etmemiz gerekir. Genel olarak şunu söyleyebilirim, göz kapaklarında fazla açılma çoğunlukla düzelttiğimiz bir sorundur.

 53. Hocam iyi akşamlar ben 7 yaşında saklambaç oynarken sağ gözümü (goz kapagimdan) kapının koluna çarptım ve sinirlerim kopmus.ameliyat geçirdim o zaman rengi yesile döndü şimdi görüntü için kozmatik lens takıyorum.hic gormuyo gözüm suan 31 yaşındayım.tabi gözümde kayma var bunun çaresi var mıdır.en azından bunun için iyi hissederim kendimi.simdiden teşekkür ederim.

 54. Merhaba hocam ben 36 yaşındayım sol gözümde hafif içe kayma var gözlükle gözde kayma kayboluyo birde gözlükle binoküler görme mevcut görme iki gözdede tam tedavisi için nasıl biryol cizmemiz lazım

 55. Merhabalar tam hatırlamıyorum ama 3,4 yaşın da oyuncak bebegimin arkasına demir tac tokamı koyup asıldım sonra gözümde yırtılma oldu gözümde kayıklık var düzelir mi bir cok doktora gittim ameliyat yaparız ama iki sene sonra aynı olur diyolar şuan 19 yaşındayım ve düzelmesini istiyorum herkes gibi olsun

 56. Merhaba Veyse Pınar; gözünüzdeki sorun gözlükle tam olarak düzeliyorsa, gözlük-kontakt lens-lazer ameliyatı benzer sonuçları verecektir. Gözünüzün anatomisi uygun ise üç seçenekten birini kullanabilirsiniz. Artı ve eksilerini düşünerek.

 57. Merhaba hocam ben 7 yaşında düştüm ondan dolayı sağ gözüm dışa doğru az kayma yapıyor doktora gittim bana dedi buna yapacak hiç bir şey yok dedi bana yardımcı ola bilir misiniz

 58. merhaba benım gözumde göztembellıgı var sol gozumde %95 gorme kaybı varmıs sag gozumde hıc bırsey yokmuş daha eskidende lens taktıgımda sol gozumde yanı tembelık olan gozumde ara ara veya yorgunken dışa kayma oluyordu sıf o yuzden gozluk kulanmakdan lens kulanmakdan vazgectım bu surecte gozde sadece cok yorgunken ıce kayma oluyordu tabı bunlar 7 8 sene onceydı ve ben 1 ay once bır goz amelıytı gecırcım akıllı lens 2 gozumdende oldum saglam olan gozumu cok yordugum ıcın onada numara verdıler suanda sol gozum sabah kalktıgımda sankı bır mıktar kayıyor ama gun ıcınde asırı bır sekılde dısa dogru kayıyor goren gozumu kapattıgımda gormeyen gozum odaklanıyor baktıgım noktaya ama goren gozumu actıgımda goz dısa dogru kayıyor bunun bır cozumu varmıdır hocam cunku gozu rıske etmek ıstemıyorum kaymada benım hayatımı asırı sekılde kotu etkılıyor ve amelıyat olsam tekrar kayma rıskı nedır şimdiden çok teşekkür ediyorum ..

 59. Hocam ıyi akşamlar rahatsız ediyorum belki ama bu bilgilerin ciddiyetine inanarak mesaj atıyorum size. Benim gözüm de hafif biraz kayma var travma sonucu oluştu küçüklüğümden bu yana mevcut bir kez ameliyat oldum şu an 24 yaşına giricem . Bu da beni rahatsız ediyorum affınıza sığınıyorum ama rahatsız olmazsanız mesajıma bakarsanız çok memnun olurum.

 60. Merhaba, gözünüzdeki dışa kayma eğer hayatınızı etkiliyorsa tedavi için değerlendirmek gerekir. Gün içinde değişkenlik göstermesi veya görmesi az olması engle değildir. Bize whats ap yoluyla veya telefon yoluyla randevu alarak ulaşabilirisiniz.

 61. Merhaba hocam ben 7 yaşımda 2 gözümden de ameliyat oldum ve sol gözümde kayma var gözlük kullanmadıgım için göz tembeligim var gittiğim hastanelerde farklı yöntemler sunuldu lazer ile göz numaramı düsürüp kaymanın düzelebilecegi söylendi baska bir hastanede ise gözüme Botilinum uygulandı lazerde kaymanın tekrar olabilecegi söylendigi için pek olumlu bakmadım sizin görüsünüze almak isterim istanbuldan yazıyorum

 62. Merhaba,
  Kızım şuanda 28 aylık. İlk olarak 13 aylıkken özellikle sağ gözünde dışa doğru kayma olduğunu fark ettim (ara sıra oluyor ve özellikle uzağa baktığında oluyor). Birkaç farklı doktora gittik, bazıları şuan çok küçük gözlük takmayalım derken birkaçı gözlük başlamamızı istedi. Bu arada kızımda göz derecesi bozukluğu yok. 18 aylıktan bu yana gözlük kullanıyor (miyop 0.50 gibi bir derece). Fakat şuanda kaymanın gözlük taktığında da olduğunu gözlemliyorum ve gözlüğü takmadığı anlarda da kayma eskisine göre arttı. Bu durumda sizce gözlük tedavi etmiyor mudur ve tek çözüm ameliyat mıdır? Ameliyatı küçük yaşta olması mı yoksa biraz daha zaman geçtikten sonra kaymanın seyrini daha iyi gözlemleyip büyüyünce olmasını mı önerirsiniz?

 63. Benim 8 yaşımda gözüme tel girdi görme kaybı var ve dışa doğru kayma var katarak nedeniyle 3 veya 4 kez ameliyat oldum kayma duruyor ameliyat ile geçermi geçmiş raporlarimda yok

 64. Hocam merhaba.
  Benim sağ gözüm 7 yasindayken kapının koluna çarptı ve gözbebeğim akmış ameliyat geçirdim ama gözüm gormuyo.hatta rengi yeşil oldu.bende kozmatik lens kullanıyorum.gozoumde hafif kayma var.kaymanin tedavisi görmeyen gözde mümkün mü?şimdiden teşekkür ederim…

 65. Sol gözümde kayma oluyordu ve ayrıca göz tembelliği de vardı amaliyat oldum fakat aradan 2 yıl geçti tekrar kayma olduğunu farkettik.Yaşım 49 ve ben ikinci amaliyatı olmaktan korkuyorum tekrar kayma olur diye ve ayrıca gözlerim zarar görebilir diye endişe ediyorum…Ne yapmam lazım tekrar bir amaliyatı kaldırabilir mi gözlerim?Ya bir şey olursa,kör olursam vs aklıma böyle şeyler geliyor ve ben korkumdan vazgeçiyorum,sonuçta göz en önemli organlarımızdan biri ve görme yetimi kaybederim diye korkuyorum…

 66. Merhaba Nuran hanım, şaşılık ameliyatlarında görme kaybı riski oldukça düşüktür. Ancak ikinci ameliyat gerekliliği için karar vermek adına önce muayene etmemiz gerekir. Lütfen daha detaylı bilgi için bize whats ap veya telefon yoluyla ulaşınız.

 67. Merhabalar hocam benim sol gözümde ara sıra hatta farkında olmadıgım zamanlarda kayma oluyo bunun ameliyattan başka çözüm yolu varmı veya lens kullanımı kaymayı azaltırmı

 68. Sol gözümde hafif kayma var amaliyatla düzelir mi acaba bir de sol gözümle çok az görüyorum kaymadan dolayı mıdır sizce

 69. Hocam merhaba ben 19 yaşındayım , doğuştan sol gözümde dışa kayma var ve gözüm %5görüyormuş.Küçükken bir ameliyat geçirmişim ama sonra tekrarlamış.Sizce tekrar ameliyat olsam düzelir mi ?

 70. Merhaba Tuğba hanım; gözde dışa kayma nedeniyle daha önce bir kez ameliyat olmuş olmanız ve gözünüzde görme yeteneğinin az olması önemli sorun. İkinci müdahele kararı, başarı şansı gibi konularda her hasta için ayrı bir değerlendirme gerekmektedir. Ancak bizim yetişkinlerde şaşılıka ameliyatı tecrubemize göre, birçok hastada 2 veya daha fazla kez ameliyat mümkün olmaktadır. Yetişkinlerde şaşılık ameliyatı, kayması tekrar eden birçok hastada başarı ile uyguladığımız bir işlemdir. Ancak öncelikle muayene ve eğer varsa önceki ameliyatın raporu bizim için önemlidir. Şimdiden geçmiş olsun dileklerimizle.

 71. Merhaba Ramazan bey, gözde görme kaybı olması önemli bir gözde dışa kayma sebebidir. Gözdeki az görmenin yetişkinlerde eğer tembellik nedeni ile ortaya çıktıysa tedavisi oldukça zordur. Ancak kayma estetik olarak düzeltebildiğimiz bir durumdur. Yeteişkinlerde göz kayması veya yetişkinlerde şaşılık tedavisi uyguladığımız hastalarımızdaki sonuçlar oldukça iyi. Ancak sizin durumunuzu öncelikle muayene ederek değerlendirmek gerekiyor. Kayma az demişsiniz çünkü… Ön değerlendirme için ayrıca bize whats app yoluyla ulaşmak için tıklayınız.

 72. Hocam merhabalar, şuan 33 yaşındayım. Doğuştan her iki gözümde dışa kayma var 15 yaşındayken ameliyat olmuştum ancak tam düzelme olmadı zamanla da eski haline geldi. Ayrıca son muayene de şu tanılar konuldu.
  1. LAKRİMAL BEZİN DİĞER BOZUKLUKLARI
  2. KERATOKONUS
  3. ASTİGMATİZMA
  4. MİYOPİ
  Bu durumda göz kayması ameliyatı olabilme durumum söz konusu mudur?
  Ayrıca, sizin alanınıza giriyor mu bilmiyorum ama keratokonus tanısı hakkında ne önerebilirsiniz.
  şimdiden teşekkür ederim. iyi çalışmalar.

 73. Merhaba Veysel bey, bu bahsettiğiniz 4 durum şaşılık ameliyatı olmanıza engel değildir. Yetişkinlerde göz kayması ve tedavisi için yaş sınırı da yoktur. Bahsettiğiniz hastalıklarınız için tedaviniz gerçekleştirilerek göz kayması tedavisi de yapılabilir.

 74. Kolay gelsin hocam yaşım 25 göz tembelliği var sol gözümde acaba tedavisi mümkünmü çok az da şaşılık demişti doktorun biri başkasıda yok demişti acaba teravisi mümkünmü

 75. Merhaba Faruk bey, yetişkinlerde göz kayması için tedavi yöntemlerimiz mevcuttur, ancak görme azlığı yani göz tembelliği konusu bir daha karmaşıktır. Kimi merkezlerde sizin gibi 25 yaşında veya yetişkinlerde göz tembelliği tedavisine ilişkin iddialar var. Ancak biz uygulamıyoruz. İsterseniz bu konuda tedavi ediyoruz diyenlerden detaylı bilgi almanızdır. Sadece yetişkinlerde göz kayması için tedaviler uygulamaktayız.

 76. Hocam merhaba 3 yil once atesli silah yaralanmasindan dolayi gozume ve cevresine sacma isabet etti sag gozumde gorme kaybi var isik yok sadece hareketleri sezebiliyorum ve kayma mevcut nasil bir tedavi uygulayabiliriz? Tesekkurler

 77. Merhaba Umut bey, görme kaybı olan ve yetişkinlerde göz kayması olan kişilerde genel olarak şaşılık ameliyatı ile tedavi uyguluyoruz. Ancak gözünüzün buna uygunluğu ve öncesinde yapılması gereken estetik olarak görmeye olabilecek bir işlem varsa bunlara yönelik bir muayene etmemiz de gerekir. Ön değerlendirme için bize whats ap yoluyla ulaşmanızı rica edeceğiz.

 78. iyi günler 33 yaşındayım doğuştan şaşılık var bu çift görme gibi olasılıklar var diye ameliyat olmak istemiyorum ne tavsiye edersiniz sosyal hayata zorlanıyorum

 79. Merhaba Mevlüt bey, şaşılık ameliyatları sonrasında çift görme riskini ameliyat öncesinde yaptığımız testler ile saptamak mümkün oluyor genellikle. Yetişkinlerde göz kayması ve tedavisi için detaylı bir ön değerlendirme şarttır. Lütfen bize whats app yoluyla ulaşın. Ayrıca şaşılık ameliyatı riskleri için ilgili makalemizi okuyabilirsiniz.

 80. İyi günler 35 yaşındayım gözümde miyop ve astigmat problemim var.3.75 gozlerim.15 yildir lens kullaniyorum fakat gece yatarken çıkartıyorum. son 2 yıldır daldığım ve odaklandigim (pc ye kitaba herhangi birseye)farketmedigim zamanlarda sol gözümde içe doğru kayma oluyor. Ben farketmiyorum fakat dışarıdan farkediliyormus.tedirgin olmaya başladım.lens kaymayı arttırmış veya tetiklemiş olabilir mi.goz egzersizleriyle geçebilecek bir durum mu ? Nereden başlamalıyım araştırmaya?

 81. Merhaba Ebru hanım, yetişkinlerde göz kayması türleri içinde içeri doğru kayma genellikle uzağa bakış sırasında ortaya çıkar, ancak siz bilgisayar veya kitap şeklinde tarif etmişsiniz. Bu tarifiniz pek genel olarak yetişkinlerde gözde içe kayma durumuna uymuyor. Bu durumu muayene ile belirlemek mümkündür. Gözde uzağa ve yakına bakış sırasında kayma açılarının ölçülmesi sonrası size daha iyi bilgi vermek mümkün olacaktır. Şimdilik geçmiş olsun, görüşmek üzere.

 82. Merhaba benim sağ gözüm kayiyor ameliyat olmuştum duzeldiydi ama yine kayiyor sol gözümu kapayinca duzeliyo sorun nedir ?

 83. Merhana Selman bey, şaşılıkların bir çoğu nedenini bilmediğimiz bir şekilde ortaya çıkıyor. Yetişkinlerde göz kayması durumunda eğer ameliyat sonrası tekrar kayma varsa, tekrar müdahale gündeme gelebilir. Buna karar vermek için muayene etmek gerekir.

 84. Merhaba.25 yaşındayım küçük yaşından beri sol gözümde kayma ve tembellik var.görme oranım sadece %10 ama sadece solda.Bi çok hastaneye gittim görmediği için tekrar kayar dendi.Acaba ne yapmam lazım ameliyatla düzelme olur mu veya kayan göz için lens takınca düzelir mi?

 85. Merhaba hocam16 yaşındayım doğuştan gözümde içe kayma var 3. Yaşında tedaviye başladım küçük yaşlarda 2 kere şaşılık ameliyatı oldum göz kapamasıyla birlikte 7-8 yaşındayken gozum yuzde80 kadar görmeye başladı ve kayma da gitti böyle olunca düzeldiğini düşünerek kapamayı bıraktım gözümde yeniden kayma oldu ve görmem %50 e kadar dustu 11 yaşındayken 2 kere daha ameliyat oldum gözümde ki kayma tamamen kayboldu zamanla tekrar içe ve yukarı kayma oluştu fazla olmasada gozumdeki kayma belli oluyo gözlükle belli olmuyo ama doktor bana en fazla artık gözün bu yuzde 50 nin üstünde görmez dedi peki gözümde görme kaybı daha fazla olurmu yada kayma icin tekrar ameliyat olabilirmiyim

 86. Hocam merhaba, 24 yaşındayım,benim de sol gözümde ciddi bir görme kaybı ve buna bağlı olarak oluşan dışa doğru kayma söz konusu ve ben eminim ki bu durum sonradan oluştu çünkü 14 yaşında yapılan göz testinde herhangi bir sorunum yoktu o süreçten sonra gizlice gelişen bir durum ki geç farkına vardım ve bu benim hem istihdam şartımı hem de sosyal hayatımı ne kadar güçlü durmaya çalışsam da etkiliyor. Gerek kamu gerekse özel sektörde bir çok doktora başvurdum, hiçbir tedavinin olumlu sonuç sağlamayacağını söylediler, o kadar üzülüyorum ki çünkü hayalim olan polislik mesleğini ifa etme şansım yok şuan için. Umarım mesajımı görürsünüz.

 87. Merhaba doktor bey kolay gelsin ben %60 engelli bir bireyim engelim Serepral Palsi Sekeli Ortapedi+Noroloji Görme’de Norolojik rahatsızlığım olduğundan dolayı sağ gözde görme norolojik nedenlerden dolayı yok. devlet memuruyum sürekli bilgisayar başında çalışmaktayım. Sağ gözde norolojik nedenlerden ötürü görmeme ve kayma problemi var benim ögrenmek istediğim bu kayma problemi 32 senedir devam etmekte hiç ameliyat olmadım kimi doktor geçmez dedi kimisi yaşın müsait deneyelim düzelebilir kayma dedi engelli olduğum için görme konusunda ameliyat olursam daha çok sıkıntılar yaşarım korkusuyla ameliyat olamıyorum Serepral palsiden dolayı gözdeki kayma ameliyatla geçmez mi doktor bey bilgi verip aydınlatırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

 88. Merhaba; serebral palsi ve esas olarak da görme olmaması bu gözde kayma ameliyatının başarısını negatif etkileyebilen faktörler. Yine yetişkinlerde göz kayması tedavisinde ve özellikle de görmeyen bir gözde şaşılık tedavisi ile eskiye oranla bir çok hastada başarılı sonuçlar elde etmek mümkün olmaktadır. Şimdiye kadar bu konuda hiçbir tedavi olmamışsınız. Durumunuzun muayene ile değerlendirilmesinde fayda var. Bize ön görüşme için whats app yoluyla ulaşabilirsiniz.

 89. Merhaba, yetişkinlerde görme kaybı olan bir gözde dışa doğru kayma olduğundan, bu durum genellikle ancak ameliyat ile gerçekleşebilmektedir. Durumunuzu muayene ile değerlendirmek gerekir. Bu maueyenede görme oranları, gözün kayma açısı, çift görme testlerini ve göz kaslarının hareket kabiliyetinin kontrol edilmesi gerekiyor. Durumunuzun ön değerlendirmesi için bize whats app yoluyla ulaşabilirsiniz.

 90. hocam hayırlı gunler hatırlı aksamlar ısmım yavuz ..ben 33 yasındayım bebeklık dönemınde havele gecırmıs ve bu nedenle içe kayma vardı ..9/10 yaslarında sivas cumhurıyet universitesınde kaymadan dolayı 1 kez amalıyat oldum fakat zamanla sol gözümde dışa kayma oldu..tekrar amaliyat olmak istıyorum ama duzelme sansı ne olur ..bır kac doktora mayune oldum benden cocuk yasta oldugum amelıyatın raporlarını ıstedıler ..ama ben o sonuclara ulasamadım ne yapabılırız

 91. Merhaba Yavuz bey, maalesef birçok hastamız sizin durumunuzda yani eski ameliyat raporlarına ulaşamıyorlar. Bu durum yeni bir ameliyat planlamayı zorlaştırsa da engel olmamaktadır. Detaylı bilgi için bize whats app veya telefon yoluyla ulaşınız.

 92. Merhaba, yetişkinlerde göz kayması görme kaybının ilerlemesine yol açmıyor. Tekrar ameliyat kararı için muayene olmanız gerekiyor. İsterseniz ön değerlendirme için whats app yoluyla da bize ulaşabilirsiniz.

 93. Merhaba hocam ben 25 yaşındayim sag gözümde içe kayma var cok uzun süre tv telefon kullandığımda ve kitap okudugum da gözüm yoruluyor ve baş agrısı yapıyor ve kimseyle göz kontagı kuramıyorum bu yüzden uzun süre ameliyat olmam mümkün mü acaba.

 94. Merhaba hocama sağ gözümde içe doğru çok az kayma var ama bu beni rahatsız ediyor 2 3 doktora gittim kaymanın çok az olduğunu söylediler ameliyat etmenin iyi olmayacağını çünkü görmende hiç bir problem olmadığını söylediler ama bu beni rahatsız ediyor napmam lazim acaba

 95. merhaba hocam benim erkek kardeşim 23 yaşında. sabah kalktığında çift görme problemi ile karşılaşmış ve bulaniklik var diyordu sonra göz doktoruna gittik devlette ama bize önce norolojiye görünün dediler. gittik ve nöroloji doktoru mr vs şeyler istedi beyinden kaynaklı mi diye ama çok şükür ki bisey çıkmadı ve kan tahlillerimizdede bi sorun çıkmadı genel olarak kortizon tedavisine başlandı 6. sinir felci tanisi kondu bu tarz vaka ile gelen oldu mu hiç size nedeni nedir acaba ve nasıl gecer bu durum tek gözünü kapatınca iyi görüyor ama sağ gözünü kullandığı zaman sadece saga ceviremiyor nasıl düzelir yardım edin

 96. Merhaba hocamm ben 18 yaşindayım ve dogustan gelenn dışa dogru goz kayması var genellikle uzağa bakınca oluşmaktaa daha once gozlul tedavisi uygulandı hic bir verim goremedimm ve ameliyat dedilerrr ameliyatı olduktan sonra çift görme riski varmı acaba hocamm yada tekrardan kayma olasılıgı olmuş olabilirmii gizli göz kayması deniliyor galiba bunada hocamm bildigim kadarıylaa ameliyat sonrası ne kadar surede iyileşirimmm

 97. Merhaba Hocam, 28 yaşındayım sağ gözümde kayma bulunmaktadır. Boynumda sol tarafa eğiklik bulunmaktadır.Çocukluk döneminden beri bu rahatsızlığı çekiyorum. gözlerimden herhangi birini kapattığımda boynum düzelmektedir. Ameliyat ile boyun ve gözümdeki kayma düzelmesi mümkün müdür?

 98. Merhaba Okan bey, bözle birşey mümkün olabilir. Bazı hastalarımızda şaşılık ameliyatı sonrası boyun eğikliği giderebiliyoruz. Bize whats app yoluyla ulaşırsanız daha detaylı bilgi verebiliriz.

 99. Merhaba Yunus bey, şaşılık ameliyatı sonrası çift görme riski ve şaşılık ameliyatına bağlı diğer riskler ameliyat öncesinde yaptığımız muayeneler ile anlamamız mümkündür. Özellikle çift görme riskini belirleyebiliyoruz. Bize bu konudaki diğer sorularınız ve ameliyat süreci ve şaşılık ameliyatı hakkındaki diğer tüm sorularınız için whats app veya telefon yoluyla ulaşabilirsiniz.

 100. Merhaba ben gürcistandan yaziyorum. 18 yasindayim ve cocukluktan gelen bir gozumde gorme kaybi var.e kayiyor.1 kere ameliat oldum fakat yine kaydi eger gozumun gormesi tedavi olmasa kayma hep olucakmiş dedi doktorum ve şu an 10 aydi tedavi oluyorum goozum hala kayiyo ve gorme kaybim hala var acaba duzelmeme umut varmi?

 101. Merhaba Suat bey, kornea yırtılması gibi problemler olması göz kaymasının düzeltilmesini tamamen engellemez genellikle. Bunun için muayene ederek değerlendirme yapabiliriz. Daha önce kornea hasarı, kornea nakil ameliyatı geçirmiş hastalarda göz kayması tedavileri de gerçekleştirdik. Muayene öncesinde bize whats app üzerinden fotograf da yollayabilirsiniz.

 102. Merhaba, göz kayması tedavisinde daha önce 1 kez ameliyat olmak yeni bir ameliyata engel değildir. Durumunuzu muayenede değerlendirmek gerekir. Öncelikle isterseniz whats app üzerinden görüşebiliriz. Malum uzak bir yerden geleceksiniz.

 103. Öncelikle saglıklı günler
  Sağ gözde dışa dogru kayma
  Ve %80 oranında az görme mevcut
  Nasıl bir yol izleyip bunlardan kurtula bilirim 23 yaşındayım
  Amelyat olduktan sonra tekrarlanma ihtimali nedir ?

 104. Merhaba, yetişkinlerde dışa göz kayması tedavisi için az görme veya göz tembelliği olması engel olmamaktadır. Tekrarlama ihtimali maalesef oluyor. Kayma açısının belirsiz hale getirilmesi yani kaymanın mümkün olan en düşük yere alınmasını hedefliyoruz ve birçok hastamızda bunu sağlamak mümkün olmaktadır. Bu konuda daha fazla bilgi ve ONLİNE ÖN DEĞERLENDİRME için bize whats app veya telefon yoluyla ulaşabilirsiniz.

 105. Hocam mrb oğlum şuan 4 yaşında. 1 yaşındayken sebebini anlamadığım sol gözü ara ara içe kaymaya başlamıştı. Ben de zaman kaybeden hemen doktora götürmüştüm.Gözlük tedavisi vermişti.İyileşeceğini düşünerek hemen aldım.Gözlük tedavisine başladıktan sonra artık oğlum gözlüksüz düz bakmıyordu.Gözlük takınca düzgün bakıyordu.Giderek gözlük numarası arttı ve oğlum şuan gözlüğe bağımlı oldu.Gözlük takmadığımızda hem gözü kayıyor, hem de gözlerini kısarak bakıyor.Doktorun söylediği yöntem 18 yaşına kadar gözlük takar sonra ameliyat edersiniz dedi.Sizce ben hata mı ettim.Şu an ne yapmalıyım.

 106. Merhaba bahsettiğiniz durum, muhtemelen gözlükle düzelen içe göz kayması yani REFRAKTİF AKOMODATİF EZOTROPYA dır. Çocuğunuzun göz kaymasının gözlükle düzelmesi gözlüğe bağımlı olduğunu göstermez, gözlüğe ihtiyacı olduğunu gösterir. Gözündeki kayma göz bozukluğuna bağlı anlaşılan. Göz bozuklukları, gözlük,kontakt lens veya lazer ameliyatları tedavi edilir. Verilen tedaviyi uygulamış olmanız onu, kalıcı bir göz kaymasından veya gözünde görme azlığı olmasında korudu olarak yorumlamak daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

 107. Doktora gidiyorum tedaviyle duzelmez nasıl yapmam lazımm bide 4 yasında Bı oglum var ıce dogru gızu kayıyor gozluk kullanıyoruz duzelmez olasılığı varmı yoksa ameliyat olması mı iyi olur

 108. Merhabalar ben 16 yaşındayım doğuştan sol gözümde tembellik var geçen sene kayma şikayetiyle doktora gitmiştik. Öyle öğrendik. 4-5 aydır sağ gözümü günde 23 saat kapatarak 6 numara lens , 2. Aydan sonra heralde 2-3 numara gözlük kulanmaya başladım bide vitamin ilacı kullanıyorum. Sizde bir tedavisi veya ameliyatı var mı yardım ederseniz sevinirim teşekkürler.

 109. Merhabalar hocam ben küçüklüğümde havale geçirdim ve 5 6 yaşlarındayken kayma ameliyatı oldum şuan 17 yaşındayım ve yeniden sol gözümde kayma var ameliyat olmak istiyorum ama yeniden Kaymasından korkuyorum ve en büyük korkumda gittiğim doktor bana cerrah olamazsın dedi böyle bi ihtimal var mı acaba cevap verirseniz çok sevinirim

 110. Hocam iyi günler.Ben 51 yaşındayım.Benim sol gözümde göz tembelliği var. Benim yaşımda tedavi olabilecek bier yöntem varmı.Teşekkur edrim.

 111. Merhaba hocam 19 yaşındayım ve sol gözümde içe kayma var 3 yaşından beri şaşılık(hipermetrop astigmat) tedavisi görüyorum.gozlukle kaymam düzeliyor ama çıkarınca kayıyor tedavisi nasıl, mumkunmu artık gözlüklerden kurtulmak istiyorum 6 ay sonra ameliyat olma gibi düşüncelerim var sonradan tekrar edermi?

 112. Merhaba hocam benim cocukluktan beri sol gözümde içe doğru göz kaymam var ama hiç bir görme problemi çekmiyorum şuan 18 yaşımdayım gözlük tedavisini 10 yılı aşkın bir süredir kullanıyorum ama bir faydasını göremedim sizce ameliyat olmalımıyım yada başka bir tedavi yolumu denemeliyim

 113. hocam merhaba benim kızım 6 buçuk yaşında 1 yasjndan beri sürekli doktora götürüyoruz dışa kayna var gözlerinde en son bir doktora götürdük dışa kayma var dedik konvasyon yetmezligi var dedi bu ne demek?bu Terim’in açıklamasını netten bulamadım.tekirdag da oturuyoruz uzağız size çok.bu taraflarda guvendigiiz bir doktor önerisinde bulunma sanisinjz varmi gösterelim hocam lütfen yardımcı olun yj gunlelr diliyorum

 114. Merhaba, 32 yaşındayım. Küçükken havale geçirdikten sonra gözde içe doğru kayma başladı. Göz kapama tedavisi ile bir süre düzeldi fakat sonrasında da dışa doğru kaymaya başladı. 17 yaşındayken sol gözümden ameliyat oldum. şu an dışa doğru kayma olayı tekrar başladı. Uzağa bakarken odaklanamıyorum tek göz diğerine baskın geliyor. Ama yakına bakarken odaklayabiliyorum. Gözümde hipermetrop astigmat ve çok az da miyop var. 2. Ameliyat sonrası tamamen düzelme şansım olur mu? Çalıştığım için ameliyat sonrasında gözlerimde içe kayma ya da çok ciddi bir kızarıklık olmasından dolayı korkmaktayım. Bir de ameliyat raporuma ulaşamıyorum ne yapmam gerekir?

 115. merhaba hocam benim sağ gözümde kayma var doğuştan beri 2.25 gözlük kullanıyorum acaba ameliyatla düzelir mi 27 yaşındayım

 116. Hocam merhaba. Ben 16 yaşındayım tablet telefon televizyon vb. Araçları kullandığımda bazen sağ bazen sol bazen ise her iki gözümde de içe doğru şaşılık oluyor bunun sebebini ve tedavisinin nasıl olacağını öğrenebilir miyim?

 117. Merhaba Ece hanım, bir kaç kez kayma ameliyatı olan hastalarımız var, ameliyat sonrası tekrar kayma riski olup olmadığını detaylı muayeneyle değerlendiriyoruz. Yaklaşık 2 hafta içerisinde gözünüzde kızarıklık geçmektedir, detaylı bilgi için 05531717034 numaralı whatsApp hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 118. Merhaba her hastayı kendi özelinde değerlendirmek gerekli, göz kayması tedavisi hakkında 05531717034 numaralı whatsApp hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 119. Merhaba gözleriniz lazer ameliyatı için uygunsa lazer operasyonundan sonra kayma düzelecektir, eğer uygun değilse şaşılık cerrahisiyle kayma düzeltilebilir. Detaylı bilgi için 05531717034 numaralı whatsApp hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 120. Merhaba Gamze hanım göz kayması ameliyatı olmanız mümkün, tedavi hakkında 05531717034 numaralı whatsApp hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 121. Merhaba, gözde içe kayma tedavisi için 05531717034 numaralı whatsApp hattımız üzerinden iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 122. Merhaba Ahmet bey, estetik açıdan bir sorun hissederseniz ameliyat olmayı tercih edebilirsiniz. Detaylı bilgi için 05531717034 numaralı whatsApp hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 123. Merhaba Hüseyin bey, göz tembelliğinden dolayı gözünde kayma oluşan hastalarımıza cerrahi müdahale gerçekleştiriyoruz. Detaylı bilgi için 05531717034 numaralı whatsApp hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 124. Merhaba İpek hanım gözlük tedavisi etkili olmazsa cerrahi müdahale gerçekleştiriyoruz. Detaylı bilgi için 05531717034 numaralı whatsApp hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 125. Merhaba Tuğba hanım, konverjans yetersizliği olduğunu iletmiş size meslektaşımız. İstanbul’a geliyoruz muayene ve ameliyatlar için 05531717034 numaralı whatsApp hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 126. Merhaba, gözde kayma ameliyatla büyük oranda kontrol altına alabildiğimiz bir sorundur. Her hastada durum farklı olmakla birlikte sizin için planlanabilecek tedaviye muayene sonrasında birlikte karar verebiliriz. Ön değerlendirme için bize 05531717034 numaralı WhatsApp hattımızından ulaşabilirsiniz.

 127. Merhaba Mert bey, gözde kayma ameliyatla büyük oranda kontrol altına alabildiğimiz bir sorundur. Her hastada durum farklı olmakla birlikte sizin için planlanabilecek tedaviye muayene sonrasında birlikte karar verebiliriz. Ön değerlendirme için bize 05531717034 numaralı WhatsApp hattımızından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×