Göz eti bitkisel tedavi

Göz eti bitkisel tedavi

Göz eti veya pterjium; ultraviyole ışınlara maruziyet, göz kuruluğu ve genetik nedenlerle oluşur. Gözün kornea tabakası üzerine damarlı ve beyaz bir dokunun büyümesi şeklinde görülür. Bu doku zaman içinde ilerler ve görme bozukluğuna neden olur. Bu yazıda göz eti bitkisel tedavi ve güncel tedavi seçenekleri değerlendirilecektir. Göz eti ilerleyici olduğu için ve sık sık gözde batma, yanma ve kanlanmaya neden olduğu için tedavi edimesi gerekir. Bir çok kişide göz et göz kuruluğu, güneşe maruziyet veya genetik nedenlerle oluşmaktadır.  Göz eti bitkisel tedavisi mümkün değildir.

Göz eti kesinlikle basit bir sağlık sorunu değildir. Mutlaka ciddiyetle ve iyi eşkilde tedavi edilmelidir.

Göz eti tedavisinde geçmişten günümüze yüzlerce bitki denenmiştir. Ancak henüz başarısı kanıtlanmış bir bitki yoktur.

Göz eti tedavisi

Pterjium tedavisi cerrahi olarak alınmasıdır. Tedavisi için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Göz eti bitkisel tedavi

Böyle bir tedavi yöntemi yoktur. Hastalarımızın gözlerine  kendi hazırladıkları ve sağlık bakanlığı onayı olmayan hiç bir yöntemini uygulamamalrını önermekteyiz.

Cerrahi ve ilaç tedavisinin olası risklerinden çekinen birçok hasta alternatif yönetemler araştırmaktadır.

Göz eti (pterjium) tıbbi yöntemler ve cerrahi olarak çoğunlukla başarılı şekilde tedavi edilebilir. Uygun yöntemlerle tedavi olmayan ve ilaçlarını düzenli kullanmayan hastalarda tekrar etme olasılığı daha yüksektir.

Modern, tıbbi, başarılı ve dikişsiz tedavi yöntemi için TIKLAYINIZ.


SONUÇ : Pterjium tıbbi tedavisi ve ameliyatından çekinmenizi ve korkmanızı anlıyorum ancak, tedavisiz bırakılan pterjiumun gözünüze daha büyük görme kaybı riski oluşturduğunu unutmayın. Ameliyat sonrası tamamen iyileşme oranı %80’in üzerindedir, nüks etme riski ise %10-15’tir. Ancak tedavi edilmez ise, gözün bebeğine ilerleyerek görmenizi etkileyeği neredeyse %100’dür.


İZMİR KARŞIYAKA ‘da görev yapmaktayız. İl dışından ve yurtdışından gelen hastalarımız için konaklama sağlanmaktadır. Bizimle iletişime geçmek için TIKLAYINIZ. 


Göz hastalıkları biliminde pterjiyumun optimal medikal ve cerrahi tedavisi konusunda fikir birliği yoktur. Hastalık sürecinin ilk dönemlerinde, genellikle ilaçları daha konservatif bir yaklaşım izlerler. UV radyasyonunun önemli bir risk faktörü olduğuna inanıldığı için, klinisyen erken evre pterygia hastalarının uygun koruyucu gözlük kullanmasını öneriyoruz Lezyon büyürse, cerrahi müdahale daha zorunlu hale gelmektedir. Bir hastanın eğer agresif pterjiyum davranışı varsa daha erken  bir cerrahi yaklaşım uygundur. 3 mm’den büyük pterygium astigmatizmalara ve görme bozukluğuna neden olabilir ve böyle bir durumda müdahale tercih ediyorum. 3.5 mm’den daha büyük olan lezyonlar (tipik bir korneada pupil merkezinin yarısından daha fazlası), 1 D’den fazla astigmatizmaya neden olur ve çoğu zaman düzeltilmemiş görmenin azalmasına neden olur.


Pterjium ameliyatı sonrası banyo isimli yazımız için tıklayınız

Pterjium un ilaçla tedavisi mümkün mü? isimli yazımız için tıklayınız

Pterjium başlangıcı nedir ve nasıl tedavi edilir?

Paylaş:

1 yorum “Göz eti bitkisel tedaviAdd yours →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×