Telefon : 0 232 503 13 83
Whatsapp: 0 553 17 17 034
Adres: Yalı Mahallesi, 6523 Sokak, No:32B Daire:404 Karşıyaka​/İzmir

Göz Estetiği Ameliyatı

Göz estetiği ameliyatı basit bir müdahele değildir. Göz ve göz çevresine ilişkin kozmetik sorunlar en sık olarak göz kapağında cilt ve yağ fazlalıklarıdır ve bu sorunlar genelde yaş ile birlikte ortaya çıkmaktadır. Göz estetiği ameliyatı ile göz kapağındaki bu sorunlar kalıcı olarak gideriyoruz. Göz kapağı düşüklüğü; pitozis olarak adlandırılır. Doğumsal, travma, sinirsel veya yaşlıkla pitozis ortaya çıkabilir. Pitozisin düzeltilmesiyle kişinin gözlerini daha rahat açmasını sağlayarak görme alanında rahatlama sağlıyoruz.

GÖZ ESTETİĞİ AMELİYATLARIMIZ

 • Göz kapağı kaldırma

 • Göz altı torbaları alınması

 • Üst göz kapağı fazla ciltlerin alınması

 • Göz kapağındaki sarkmaların giderilmesi

 • Göz kapağından kitle alınması

 • Göz kapağındaki aşırı açılmanın kapatılması

Göz estetiği ameliyatı öncesinde kaşların durumu, cilt kalınlığı, kapaklardaki yağ miktarı ve kapağı kaldıran kas gücü dikkatli bir şekilde değerlendiriyoruz. Bu değerlendirme neticesinde ancak kesin olarak ameliyat planlıyoruz.

Ameliyat neticesinde en iyi sonuca ulaşmak için kimi hastada sadece cilt almak yeterli oluyor ancak bazen cildin kalın olması veya yağ paketlerinde belirginleşme ve dolgunluk olması ameliyatta müdaheleyi değiştirmemiz gerekmektedir.

Göz kapaklarında aşırı torbalanma veya cilt fazlalıkları oluşan kişilerde her iki sorunu aynı anda çözümleyebiliyoruz.

Göz estetiği, göz estetiği ameliyatı, blefaroplasti
Üst göz kapaklarında yaş ile birlikte oluşan fazla ciltlerı aldığımız ameliyata BLEFAROPLASTİ adını veriyoruz.


Göz Estetiği

Göz kapağı düşüklüğü olanlar kaşlarını yukarı kaldırarak etrafı görmeye çalışırlar. Bu durum da alınlarında kırışıklık oluşmasına yol açar.  Kaşların kaldırılması kalıcı bir yüz ifadesi olur ve baş ağrısına neden olabilir.

Göz kapağında yağ veya cilt fazlalıklarının alınması ameliyatı Blefaroplasti olarak adlandırılır. Blefaroplasti ameliyatları lokal anestezi altında gerçekleştiriyoruz. Göz kapaklarındaki cilt fazlalıkları alındıktan sonra bazı hastalarımızda levator kasının güçlendirilmesi de gerekmektedir. Pitozis ameliyatı adı verilen bu ameliyatın yapılmaması yeterli kapak yüksekliğinin sağlanması için çok önemlidir.

Hastalarımızın bir bölümünde, göz kapağı düşüklüğüne kaş düşüklüğü de eşlik etmektedir. Bu durumda hem kaş düşüklüğüne hem de göz estetiği ameliyatını aynı seansta yapmak gerekebilmektedir.

Göz estetiği, göz estetiği ameliyatı, blefaroplasti
Üst göz kapklarındaki fazla deri toplanması görmeyi engelleyebilecek düzeye ulaşabiliyor. BLEFAROPLASTİ ameliyatı ile bu cilt fazlalıklarını alıp, kişinin daha rahat bir görmeye sahip olmasını sağlıyoruz.

Göz kapaklarını düşük olması, kişinin sosyal çevresi tarafından sürekli yorgun veya hasta olarak algılanmasına yol açar. Bazı hastalarımız ise sürekli olarak akşamdan kalma gibi görünmekten şikayet etmektedir.   Göz kapaklarında torbalanma bazen erken yaşlarda ortaya çıkar bu durumdaki göz kapakları şişkin ve gergindir. Böyle hastalarda sadece yağları alarak oldukça iyi sonuçlar elde ediyoruz.

Göz Estetiği Ameliyatı

Göz estetiği ameliyatı bölgesel olarak yapılan anestezi ile gerçekleştirilir. Ameliyat süresi yaklaşık 20 dakika ile 40 dakika arasında değişir. İyileşme yaklaşık 2 hafta sürer ve bu süre sonrasında göz kapakları normal haline geri döner.

Göz kapağı ameliyatlarını ameliyathane koşullarında yani hastaların kalp ve solunum fonksiyonlarının takip edildiği merkezimizde gerçekleştiriyoruz. Sürekli olarak anestezi hekiminin bulunmaktadır.

 

Göz estetiği, blefaroplasti, göz estetiği ameliyatı
Bazı genç kişilerde de göz kapakları yapısal olarak daha dolgun olabilmektedir, bu kişilerde yapılacak ameliyat oldukça sınırlı bir şekilde göz kapağından bir miktar deri alınmasıdır.

Göz altı torbalarının alınması, göz altı torbası, göz estetiği
Alt göz kapaklarıda şişkinliğe neden olan yağların alımı ve fazla cildin alımı sonrası görünüm.

Göz Estetiği Ameliyatı Fiyatı

Göz estetiği ameliyatları ile gözlerdeki yorgun görünümden kurtulmak mümkündür. Ameliyatın başarısı için hastanın doğru ve gerçekçi bir şekilde bilgilendirmesi  gerekir. Uygun ameliyat tekniğini belirleyerek, hastaların sağlıklı bir şekilde doğal bir görünüm kazandırılması hedeflenmelidir.


Göz Estetiği Ameliyatı


Göz estetiği ameliyatı fiyatı hakkında bilgi almak için bize mesaj yoluyla ulaşmanız gerekmektedir.İl dışından ve yurtdışından gelen hastalarımız için konaklama sağlanmaktadır.

Kaynak

 

 

Benzer Makaleler

Paylaş:

14 Yorum

 1. Merhaba Semra Hanım, göz estetiği ameliyatı eğer görmenin engellendiği bir göz kapağı bozukluğunda veya başka bir tıbbi gereklilik ile gerçekleştiriliyorsa bir bölümünü SGK karşılıyor. Sadece göz estetiği sadece estetik amaçlı yapılıyorsa SGK ödeme kapsamında değildir.

 2. Merhaba bir sorum olcakti size 8 yasindaki kizim prematüre doğdu ve göz kapaginda dogustan bu yasina kadarda artan kapak problemi var en cavinking oldugunu söylediler doğrumu yazdim bilmiyorum aksama kadar görmeyle ilgili sorunumuz yok ama göz yorulunca sorun yasiyoruz bu problem estetiğe mi giriyor onu öğrenmek istiyorum yardimci olursaniz sevinirim tesekkürler

 3. Merhaba doktor bey gözaltı morlukları için yapılabilecek kalıcı bir çözüm var mi ?

 4. Selam benım sag gozumun altında torbalanma var amelıyatla veya amelıyatsız cozumler nelerdır fıyatları nedir

 5. Merhaba; göz altı torbalar için ameliyatla sürekli hale gelmiş olan yağ paketlerinin alınmasını uyguluyoruz. Randevu almak, fiyat eya daha detaylı bilgi için Whats ap üzerinden bize mesaj yazabilirsiniz.
  Saygılarımızla.

 6. Hocam saygılar ben göz kapağı ameliyatı yaptırmak istiyorum ve göz altlarımda torbalanma var acaba ameliyat kalıcı çözüm olurmu ve bunlarla beraber alın germe de yapılabilirmi ben yurt dışından geleceğim için iyileşip geri dönmem için ne kadar bir süre gerekli acaba teşekkürler

 7. Merhaba yıllar önce çok ağır trafik kazası yüzümün sol tarafında hasarlar vardı sol gözüm kapanmıyordu bir kaç estetik operasyon geçirdim fakat gözüm tam kapanmıyor ve gözümde yanma ve batma var bununla lgili bir çözüm varmıdır

 8. Merhaba Emine Sevkulak, göz kapağının tüm sorunları ile ilgili ameliyatlar gerçekleştiriyoruz, gözün açık kalmasına yönelik cerrahi girişimler buna dahildir. Bunun için bize whats ap yoluyla ulaşabilirsiniz.

 9. merhaba yıllar once 4yaşında bır trafık kazası geçırdım ve kaza sonucu ve goz bebeklerımden bırısı gerıde kaldı gözümün bırı küçük bırı büyük gözukuyor bunun bı tedavısı varmı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir