Göz Estetiği Ameliyatı

Göz ve göz çevresine ilişkin kozmetik sorunlar en sık olarak göz kapağında cilt ve yağ fazlalıklarıdır ve bu sorunlar genelde yaş ile birlikte ortaya çıkmaktadır. Göz estetiği ameliyatı basit bir müdahale değildir ve göz estetiği ameliyatı ile göz kapağındaki bu sorunları kalıcı olarak gideriyoruz.

Göz estetiği ameliyatı bölgesel olarak yapılan anestezi ile gerçekleştirilir. Ameliyat süresi yaklaşık 20 dakika ile 40 dakika arasında değişmektedir. İyileşme yaklaşık 2 hafta sürer ve bu süre sonrasında göz kapakları normal haline geri döner.

Göz estetiği ameliyatlarını ameliyathane koşullarında yani hastaların kalp ve solunum fonksiyonlarının takip edildiği merkezimizde gerçekleştiriyoruz. Ameliyatta sürekli olarak anestezi hekimi bulunmaktadır.

Göz Estetiği

Göz kapağı düşüklüğü olanlar kaşlarını yukarı kaldırarak etrafı görmeye çalışırlar. Bu durum da alınlarında kırışıklık oluşmasına yol açar.  Kaşların kaldırılması kalıcı bir yüz ifadesi olur ve baş ağrısına neden olabilir.

Göz kapağında yağ veya cilt fazlalıklarının alınması ameliyatı Blefaroplasti olarak adlandırılır. Blefaroplasti ameliyatları lokal anestezi altında gerçekleştiriyoruz. Göz kapaklarındaki cilt fazlalıkları alındıktan sonra bazı hastalarımızda levator kasının güçlendirilmesi de gerekmektedir. Pitozis ameliyatı adı verilen bu ameliyatın yapılması yeterli kapak yüksekliğinin sağlanması için çok önemlidir.

Hastalarımızın bir bölümünde, göz kapağı düşüklüğüne kaş düşüklüğü de eşlik etmektedir. Bu durumda hem kaş düşüklüğüne hem de göz estetiği ameliyatını aynı seansta yapmak gerekebilmektedir.

Göz kapaklarının düşük olması, kişinin sosyal çevresi tarafından sürekli yorgun veya hasta olarak algılanmasına yol açar. Bazı hastalarımız ise sürekli olarak akşamdan kalma gibi görünmekten şikayet etmektedir.  Göz kapaklarında torbalanma bazen erken yaşlarda ortaya çıkar bu durumdaki göz kapakları şişkin ve gergindir. Böyle hastalarda sadece yağları alarak göz estetiği açısından oldukça iyi sonuçlar elde ediyoruz.

Gerçekleştirdiğimiz Göz Estetiği Ameliyatları

 • Göz kapağı kaldırma
 • Göz altı torbaları alınması
 • Üst göz kapağı fazla ciltlerin alınması
 • Göz kapağındaki sarkmaların giderilmesi
 • Göz kapağından kitle alınması
 • Göz kapağındaki aşırı açılmanın kapatılması

Göz estetiğinde kaşların durumu, cilt kalınlığı, kapaklardaki yağ miktarı ve kapağı kaldıran kas gücü dikkatli bir şekilde değerlendiriyoruz. Bu değerlendirme neticesinde ancak kesin olarak ameliyat planlıyoruz.

Göz estetiği ameliyatı neticesinde en iyi sonuca ulaşmak için kimi hastada sadece cilt almak yeterli oluyor ancak bazen cildin kalın olması veya yağ paketlerinde belirginleşme ve dolgunluk olması ameliyatta müdahaleyi değiştirmemiz gerekmektedir.

Göz kapaklarında aşırı torbalanma veya cilt fazlalıkları oluşan kişilerde her iki sorunu aynı anda çözümleyebiliyoruz.

Göz  estetiği ameliyatı olacak kişilerde nelere dikkat edilmeli?

 • Tansiyon hastalığı
 • Kanama ve pıhtılaşma problemleri, aspirin ve diğer kan sulandırıcı kullanımı
 • Diabet, allerji, yara iyileşmesi bakımından kontrol edilmesi gerekli
 • Göz kapaklarında periyodik şişmeler ve ödem olan hastalar bazı hastalıklar açısından tetkik edilmelidir;
  • Tiroid hastalığı
  • Kan hastalıkları
  • Kalp hastalığı

Göz Estetiği Ameliyatı Fiyatı

Göz estetiği ameliyatları ile gözlerdeki yorgun görünümden kurtulmak mümkündür. Göz estetiği ameliyatının başarısı için hastanın doğru ve gerçekçi bir şekilde bilgilendirmesi gerekir. Uygun ameliyat tekniğini belirleyerek, hastaların sağlıklı bir şekilde doğal bir görünüm kazandırılması hedeflenmelidir.

Göz estetiği ameliyatı fiyatı hakkında bilgi almak için bize mesaj yoluyla ulaşmanız gerekmektedir.

 

BASINDA BİZ  – MİLLİYET GAZETESİ

 

Göz Estetiği Ameliyatı Sonrası

Göz estetiği ameliyatları  genellikle yüz güldürücü sonuçlar verir. Ameliyatın başarısı hastanın doğru ve gerçekçi bir şekilde bilgilendirmesi ile mümkündür. Cerrah olarak bizlerin görevi; uygun göz estetiği ameliyat tekniğini belirleyerek, hastalarımıza sağlıklı bir şekilde doğal bir görünüm kazandırmaktır.

 

Göz estetiği ameliyatından sonra ne yapmalıyım ve iyileşme süresi ne kadardır?

 • Ameliyat bitiminde buz uygulaması yapmak şişlik ve morluğu azaltacaktır. Ben hastalarıma 3 gün boyunca uyanık olunan her saatte 20 dakika olacak şekilde öneriyorum.
 • Ameliyat sonrası 3 gün boyunca baş 45-60 derece yukarıda olacak şekilde uyumak gerekir.
 • Göz kapaklarında bir miktar ödem (şişme) ve morluk olması beklenir. Tamamen düzelmesi 15 gün civarındadır.
 • Ameliyat sonrasında 3 gün sonra duş alabilirsiniz.
 • Ameliyat sonrasında 2-3 hafta yüzmek önerilmez.
 • Kontak lens kullanıyorsanız 2 hafta ara vermeniz önerilir.

 

Göz estetiği ameliyatından (Blefaroplasti) sonra iz kalır mı?

 • Blefaroplasti ameliyatları ciltten yapılıyor ise doğal cilt kıvrım çizgilerinden yapılır ve bu sayede iz kalmaz.
 • Sorun sadece göz altı torbası ise göz kapağı içinden yapılabilir.
 • Göz estetiği ameliyatlarında dışarıdan fark edilebilecek bir kesi veya dikiş söz konusu olmaz.

 

Göz kapağı estetik ameliyatından sonra ne gibi problemler meydana gelebilir?

 • Göz kapaklarındaki fazla cilt katlantıları alınırken aşırı miktarda alınması, doğal olmayan bir görünüme neden olabilir.
 • Göz kapağı anatomisinde bulunan kasların aşırı yaralanması, göz kapağını kapatamama gibi soruna yol açabilir.
 • Aşırı miktarda cilt veya yağ çıkartılması, gergin ve hatta göz kapağında ‘ektropion’ adı verilen çekinti yapan bir görünüme neden olabilir.
 • Torbalanmaya neden olan yağ yastıklarının fazla alınması ise göz kapaklarında çöküntü oluşmasına neden olabilir.
 • Bu sorunlarla karşılaşmamak için aşırı miktarda düzeltmeden kaçınılmalıdır.
 • Makul ve doğal bir görünüme sahip olacak şekilde bir sonuç elde etmeye yönelik bir girişim planlanması yerinde olacaktır.

 

Blefaroplasti ameliyatı lazerle yapılabilir mi? 

 • Belirgin torbalanma veya göz kapağı cildinde katlanma durumlarında lazer tedavisi sonuç vermez.
 • Hafif kırışıklık ve dolgunluk durumlarında yeterli sıkılaştırma sağlayabilir.

Göz kapağı kırışıklığı neden oluşur?

Göz kapaklarındaki kırışıklığın en önemli sebebi, erken yaşlanma veya göz kapaklarının erken yaşlanmasıdır. Yaşlanmaya bağlı olarak göz çevresinde bazı anatomik değişiklikler oluşur. Bu değişikliklere ‘periorbital gevşeme sendromu’ adı verilir. Göz yuvasını ve göz küresini saran yağ yastıklarının dışa doğru fıtıklaşması göz altı torbasına neden olur. Göz çevresindeki dokuları bir arada tutan bağ dokusunun gücünü kaybetmesi ve yer çekimine yenik düşmesi ile ortaya çıkar.

Ne zaman göz kapağı üzerindeki fazla cildin alınması tıbben bir gerekliliktir?

Eğer göz kapağındaki cilt fazlalıkları zamanla artıp göz kapağında düşüklük nedeni olabiliyor. Göz kapağı düşüklüğü görmeyi engelliyor, görme alanında daralmaya neden oluyorsa gereklilik haline geliyor. Örneğin üst göz kapağının yanlarından aşırı bir cilt sarkması olan kişinin araç kullanırken, dikiz aynalarını görmekte zorlanacağı aşikardır. Böyle bir kişide bu cilt fazlalıklarının alınması tıbbi bir gerekliliktir. (Ve bu durumda gerçekleştirilen operasyonlar SGK ödeme kapsamına alınmıştır.)

Göz kapağı estetik ameliyatı, göz altı torbası, göz kapağı düşüklüğü, göz altı torbaları, göz kapağı kırışıklığı ameliyatı. Okuloplastik cerrahi izmir.
Göz kapaklarında aşırı cilt fazlalıklarının oluşumu görme alanını kapatabilir.

Hangi durumlarda göz altı torbaları veya göz kapaklarındaki cilt fazlalıklarının estetik olarak alınmasını önerirsiniz?

Göz kapaklarındaki sorunlar eğer kişinin hayatını psiko-sosyal açıdan belirgin bir şekilde etkiliyorsa bu ameliyatları önerebiliriz. Örneğin bazı kişilerin göz altı torbaları oldukça belirgin olup, adeta ‘akşamdan kalma’ şeklinde bir görünüme neden oluyorsa… Göz estetiği ameliyatı ile bu torbalardan kurtulmak mümkündür. Kişilerin iş veya sosyal yaşamlarında bu durum olumsuzluklara neden oluyorsa, bu ameliyatlar estetik bir operasyondan çok bir ihtiyaca dönüşüyor. Eğer göz altı torbalarının alınması, göz kapaklarında sarkma ve bollaşmaya neden olacaksa bir miktar cilt alınması da gerekir. 

GÖZ TORBALANMASI AMELİYATI NASIL YAPILIR? 

Göz kapağı estetik ameliyatı, göz altı torbası, göz kapağı düşüklüğü, göz altı torbaları, göz kapağı kırışıklığı ameliyatı. Okuloplastik cerrahi izmir.
Orbita adı verilen kemik yuvada bulunan göz küresi bağ dokusu ile sarılan yağ paketleri tarafından sarılır.

Göz kapaklarında torbalanma veya üst göz kapağında cilt fazlalıkları nasıl meydana gelir?

İlerleyen yaş ile birlikte; yağ yastıklarını ve göz çevresindeki kasları saran kollajen doku zayıflar. Alt ve üst göz kapaklarındaki yağ yastıkları belirgin hale gelir ve yer çekimine yenik düşerek ciltte kırışıklıklar ortaya çıkar.

Göz kapaklarında torbalanmaya, göz kapağı kırışıklığı ve cilt fazlalıklarına ne ad verilir?

Göz kapaklarındaki cilt kırışıklıklarına; ”dermatoşalazis” adı verilirken. Göz kapaklarında dolgunluk ve yağ yastıklarındaki belirginleşmeye ”blefaroşalazis” adı verilir.

Göz kapağı estetik, göz altı torbası, göz kapağı kırışıklığı

Göz kapaklarındaki cilt fazlalıkları, göz kapağı kırışıklığı ve belirginleşen yağ dokusunun uzaklaştırılması mümkün mü?

Dermatoşalazis veya blefaroşalazis ismini verdiğimiz göz kapaklarının bu estetik sorunu, ”blefaroplasti” ismi verilen ameliyatlar ile giderilebilir.

 

Göz kapağı estetik ameliyatı, göz altı torbası, göz kapağı düşüklüğü, göz altı torbaları, göz kapağı kırışıklığı ameliyatı. Okuloplastik cerrahi izmir.
Üst göz kapağı blefaroplasti ameliyatı ile fazla cilt dokusunun uzaklaştırılması

Göz kapağı kırışıklığı miktarı nasıl belirlenir?

Cerrahi olarak fazla cilt katlantılarının alınmasından önce; ‘pinch’ adı verilen ve fazla katlantıların işaretlenmesi ile belirlenir.

Göz kapaklarının estetik olarak daha genç bir görünüme kavuşması nasıl sağlanır?

Göz kapakları kırışıklıkları, göz altı torbasına neden olan yağlar ve sarkan kas dokuları cerrahi olarak çıkartılır. Ayrıca göz kapaklarında içe veya dışa dönme gibi bir durum varsa; tendonların sıkılaştırılması amacıyla da girişim gerçekleştirilebilir. Göz kapaklarında ksantalezma isimli yağ birikimleri veya başka kitle gibi bunların alınması esnasında da blefaroplasti ameliyatı gerçekleşitirilebilir.

Göz kapağı estetik ameliyatı, göz altı torbası, göz kapağı düşüklüğü, göz altı torbaları, göz kapağı kırışıklığı ameliyatı. Okuloplastik cerrahi izmir.
Alt göz kapağındaki fazla cilt ve yağ dokusunun uzaklaştırılması

Göz kapağı estetik ameliyatı, göz altı torbası, göz kapağı düşüklüğü, göz altı torbaları, göz kapağı kırışıklığı ameliyatı. Okuloplastik cerrahi izmir.
Alt göz kapağındaki belirginleşen yağ dokusunun uzaklaştırılması

Sadece göz altı torbaları mevcut, göz altı torbası ameliyatı tek başına yapılır mı? 

Alt göz kapaklarında olan torbalanma ve dolgunluk genellikle 40 yaş civarında başlar. Az uyumuş veya uykusunu alamamış, yorgun veya fazla miktarda alkol tüketmiş görünümüne neden olur. Bu dolgunlukların alt göz kapağının iç kısmından alınması mümkündür. Bu ameliyatın avantajı, dışarıdan görünen bir kesi veya dikiş olmamasıdır.

Tek Taraflı Göz Kapağı Düşüklüğü

Göz kapağı düşüklüğü, estetik bir problem olsa da bazen altta yatan bir hastalığın habercisi de olabilir. Özellikle beyin ve sinirlerde oluşan bir patalojiden kaynaklı da görülebilir. Hastalar düşen göz kapağını kaldırmak için kafasını sürekli geriye atar ve kaşlarını kaldırırlar. Tek taraflı göz kapağı düşüklüğü tedavisi olan bir sağlık sorunudur.


Göz Kapağı Düşüklüğü (Pitozis)

Göz kapağını kaldıran sinirde oluşan travma göz kapağı düşüklüğüne neden olur. Diyabet ve hipertansiyon sinirlerde hasar yapan kronik hastalıklardır. Beyinde meydana gelen tümoral oluşumlar ve kafa travması diğer bir nedendir. Bazen doğuştan olabilir. Sonradan yaşa bağlı gelişen göz kapağı düşüklüğü genellikle göz kapağını kaldıran kas ile ilgilidir. Yaşlanma sürecine bağlı olarak göz kapağını kaldıran kas gevşer ve esnekliğini kaybeder.

Tek Taraflı Göz Kapağı Düşüklüğü Belirtileri

Göz kapağı düşüklüğü belirtileri tek taraflı olabilir veya her iki göz kapağında da görülebilir. Dışarıdan bakıldığı zaman bariz bir şekilde fark edilir. Bazen göz kapağı düşüklüğüne gözlerde olan asimetri eşlik edebilir. Görmede azalma görülebilir. Göz bebeklerinin büyüklüğü ve küçüklüğü eşit olmayabilir. Bu belirtiler ayrıntılı muayene ile belli olacaktır.

Tek Taraflı Göz Kapağı Düşüklüğü Tedavisi Nasıldır?

Göz kapağı düşüklüğünde ayrıntılı bir muayene şarttır. Altta yatan nörolojik bir bulgu olup olmadığına kesinlikle bakılması gerekir. Bunun için gerekli tetkik ve tahliller yapılmalıdır. Tek taraflı göz kapağı düşüklüğü tedavisi genellikle ameliyat ile yapılır. Göz kapağını kaldıran kas tamir edilir veya ciddi kas travmalarında kafa bölgesinde bir kasa asılır.

Ameliyat esnasında göz kapağı seviyesini ayarlamak açısından hastanın uyanık olması daha sağlıklı olur. Ancak çocuk ve bebeklerde genel anestezi ameliyatın daha başarılı ve sağlıklı olması için tercih edilir. Çocuklarda göz kapağı düşüklüğü hem estetik hem işlevsel sorun teşkil eder. Gözü kapatacak kadar ileri seviyede olan göz kapağı düşüklüğü gözün görme
fonksiyonunu etkiler. Zaman içerisinde göz tembelliğine neden olarak görme duyusunda azalmaya neden olur. Ergenlerde psikolojik sorunlara ve dışlanma gibi sosyal sorunlara neden olabilir. Göz kapağı düşüklüğü cerrahi olarak tedavi edilebildiği gibi son çıkan lazer sistemi ile de tedavi edilebilmektedir.

Göz Estetiği Ameliyatı Öncesi Sonrası

Göz estetiği ameliyatı öncesi sonrası değişimin ve etkilerinin çok farklılık yaratacağını belirtmek isteriz. Göz çevresinde ve göz kapağında ortaya çıkan sarkmalar özellikle yaşın ilerlemesi ile belli hastalıklar neticesinde artabilmektedir. Ayrıca göz çevresinde yaşanan yıpranmalar da estetik kaygısı yaratan ve genelde kadınlarda çok sorun oluşturan estetik bozukluklardır. Göz kapağı düşmeleri genetik olarak ya da travmalar ile ortaya çıkması halinde de aynı kaygıları yaratırken ayrıca görme bozukluğu oluşturabilmektedir. Göz estetiği ameliyatı ile göz çevresinde yaşamış olduğunuz her türlü sorunu kliniğimizde size uygun tedavi yöntemleri ile gidermekteyiz.

Göz estetiği ameliyatı öncesi ve sonrasında gerekli olan bilgileri bizimle iletişime geçerek ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Ameliyat süreci ve iyileşme süresi ile ilgili bilgiler için bize whats app yoluyla ulaşabilirsiniz.

doç. dr. halil hüseyin çağatay göz hastalıkları uzmanı

Doç. Dr. Halil Hüseyin Çağatay, Okuloplastik Cerrahi yani göz estetiği konusunda uzman olarak çalışmaktadır. Göz kapağı problemlerinize ilişkin sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

32 yorum “Göz Estetiği AmeliyatıAdd yours →

 1. Merhaba Semra Hanım, göz estetiği ameliyatı eğer görmenin engellendiği bir göz kapağı bozukluğunda veya başka bir tıbbi gereklilik ile gerçekleştiriliyorsa bir bölümünü SGK karşılıyor. Sadece göz estetiği sadece estetik amaçlı yapılıyorsa SGK ödeme kapsamında değildir.

 2. Merhaba bir sorum olcakti size 8 yasindaki kizim prematüre doğdu ve göz kapaginda dogustan bu yasina kadarda artan kapak problemi var en cavinking oldugunu söylediler doğrumu yazdim bilmiyorum aksama kadar görmeyle ilgili sorunumuz yok ama göz yorulunca sorun yasiyoruz bu problem estetiğe mi giriyor onu öğrenmek istiyorum yardimci olursaniz sevinirim tesekkürler

 3. Merhaba doktor bey gözaltı morlukları için yapılabilecek kalıcı bir çözüm var mi ?

 4. Selam benım sag gozumun altında torbalanma var amelıyatla veya amelıyatsız cozumler nelerdır fıyatları nedir

 5. Merhaba; göz altı torbalar için ameliyatla sürekli hale gelmiş olan yağ paketlerinin alınmasını uyguluyoruz. Randevu almak, fiyat eya daha detaylı bilgi için Whats ap üzerinden bize mesaj yazabilirsiniz.
  Saygılarımızla.

 6. Hocam saygılar ben göz kapağı ameliyatı yaptırmak istiyorum ve göz altlarımda torbalanma var acaba ameliyat kalıcı çözüm olurmu ve bunlarla beraber alın germe de yapılabilirmi ben yurt dışından geleceğim için iyileşip geri dönmem için ne kadar bir süre gerekli acaba teşekkürler

 7. Merhaba yıllar önce çok ağır trafik kazası yüzümün sol tarafında hasarlar vardı sol gözüm kapanmıyordu bir kaç estetik operasyon geçirdim fakat gözüm tam kapanmıyor ve gözümde yanma ve batma var bununla lgili bir çözüm varmıdır

 8. Merhaba Emine Sevkulak, göz kapağının tüm sorunları ile ilgili ameliyatlar gerçekleştiriyoruz, gözün açık kalmasına yönelik cerrahi girişimler buna dahildir. Bunun için bize whats ap yoluyla ulaşabilirsiniz.

 9. merhaba yıllar once 4yaşında bır trafık kazası geçırdım ve kaza sonucu ve goz bebeklerımden bırısı gerıde kaldı gözümün bırı küçük bırı büyük gözukuyor bunun bı tedavısı varmı?

 10. Hocam merhaba ben 41 yaşındayım ailemiz genelinde bulunan bir problem göz altlarımizda ırsi bir şişlik var ve bu beni çok rahatsız ediyor gerek aynada kendime baktigimda yüz ifadem ile yorgun görünüyorum gerekse beni yeni gören birisi bana sürekli olarak çok yorgun görünüyorsunuz diyor dolayısıyla bu beni mutsuz ediyor bu hususa estetik ile bir çözüm üretebilir miyiz

 11. Merhaba Uğur Karakoç, göz kapaklarında bulunan şişlikle eğer alt göz kapaklarında ise gizli yöntemle üst kapaklarınızda ise açık yöntemle cerrahi olarak alınabilri. Bu şişliklerin gün içinde değişmesi ve muayene ile durumun göz estetiği ameliyatı için uygun olup olmadığının değerlendirilmesi gerekmektedir.

 12. iyi günler doktor bey sevgilim 17 yaşında göz altında torbacıklar olustu ameliyat ücretlimi ne yapmamız gerek

 13. Merhaba doktor bey benim troid rahatsızlığın var senelerdir ilaç kullaniyorum.Buna bağlı olarak ta göz kapağımda düşme var ve gormemi engelliyor çok kez de göz Dr gittim okülaplastik cerrahlarimizin göz kapağı ametlarini başarıyla gerceklestirdigini biliyorum estetik açıdan rahatsız oluyorum uzun süredir gözlük kullanıyorum fakat çok cesaret edemedim özellikle sizinle ilgili güzel yorumlar duydum nasıl randevu alabilirim sizden

 14. göz kapağım yaşla ilgili düşmeğe başladı..bu yüzden kaşlarımı fazla kaldırıyorum sanırım. göz kapağını toparlama işlemi ne kadar sürer.hastanede kalmak zorundamıyım.ve ameliyat sonrası göz kapalı kalıyormu..ne kadar ne şekilde devam ediyor süreç..teşekkürler

 15. Merhaba göz kapağimda sarkma deri fazlalığı var ameliyattan sonra iz kalır mı ?

 16. Merhaba annemin gözaltı kirpiklerine bazıları içe dönük çıkıp batma yapıyor rahatsız oluyordu doktor lazer demişti lazer oldu ve lazer yapan doktor hepsini lazerle yakmış. Yine kirpikler çıkmaya başladı ve gözü yine rahatsız sürekli renkli kısmı hariç sırf kan içinde çok rahatsız canı yanıyor. Daha sonra ameliyat oldu fakat şikayetler hala devam ediyor. Buna Bi çare var mıdır???

 17. Merhaba, kirpiklerin göze batması hem oldukça ciddi ağrı hem de görme sorunlarına neden olabilir. Mutlaka durumunuzu muayene ile değerlendirmek ve yeni tedavi planı oluşturmak gerekebilir. Bize whats app veya telefon yoluyla ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 18. Merhaba,
  GÖz estetiği ameliyatı, göz kapağı kaldırma şeklinde gerçekleştirdiğimiz ameliyatlarda ortalama işlem süresi 1 saattir. Hastanede kalmak genelde gerekmemektedir. Ameliyat sonrası gözün kapalı kalması şart değildir. Erken iyileşme süreci 1 hafta 10 gün sürmektedir.

 19. Merhaba göz ust kapagimda bazal hucreli karsinom teshisi konuldu 4 kez ameliyatla aldirdim yine cikti her altı ayda bir cikiyor aldiriyorum bunun için baska bir çözüm yokmu

 20. Kan sulandirici kullaniyorum.
  Ameliyat icin sakincali mi?
  73 yasindayim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×