Göz Estetiği Ameliyatı

Göz estetiği ameliyatı basit bir müdahele değildir. Göz ve göz çevresine ilişkin kozmetik sorunlar en sık olarak göz kapağında cilt ve yağ fazlalıklarıdır ve bu sorunlar genelde yaş ile birlikte ortaya çıkmaktadır. Göz estetiği ameliyatı ile göz kapağındaki bu sorunlar kalıcı olarak gideriyoruz. Göz kapağı düşüklüğü; pitozis olarak adlandırılır.

GÖZ ESTETİĞİ AMELİYATLARIMIZ

 • Göz kapağı kaldırma
 • Göz altı torbaları alınması
 • Üst göz kapağı fazla ciltlerin alınması
 • Göz kapağındaki sarkmaların giderilmesi
 • Göz kapağından kitle alınması
 • Göz kapağındaki aşırı açılmanın kapatılması

Göz estetiğinde kaşların durumu, cilt kalınlığı, kapaklardaki yağ miktarı ve kapağı kaldıran kas gücü dikkatli bir şekilde değerlendiriyoruz. Bu değerlendirme neticesinde ancak kesin olarak ameliyat planlıyoruz.

Ameliyat neticesinde en iyi sonuca ulaşmak için kimi hastada sadece cilt almak yeterli oluyor ancak bazen cildin kalın olması veya yağ paketlerinde belirginleşme ve dolgunluk olması ameliyatta müdaheleyi değiştirmemiz gerekmektedir.

Göz kapaklarında aşırı torbalanma veya cilt fazlalıkları oluşan kişilerde her iki sorunu aynı anda çözümleyebiliyoruz.BASINDA BİZ  - MİLLİYET GAZETESİ


Göz Estetiği

Göz kapağı düşüklüğü olanlar kaşlarını yukarı kaldırarak etrafı görmeye çalışırlar. Bu durum da alınlarında kırışıklık oluşmasına yol açar.  Kaşların kaldırılması kalıcı bir yüz ifadesi olur ve baş ağrısına neden olabilir.

Göz kapağında yağ veya cilt fazlalıklarının alınması ameliyatı Blefaroplasti olarak adlandırılır. Blefaroplasti ameliyatları lokal anestezi altında gerçekleştiriyoruz. Göz kapaklarındaki cilt fazlalıkları alındıktan sonra bazı hastalarımızda levator kasının güçlendirilmesi de gerekmektedir. Pitozis ameliyatı adı verilen bu ameliyatın yapılmaması yeterli kapak yüksekliğinin sağlanması için çok önemlidir.

Hastalarımızın bir bölümünde, göz kapağı düşüklüğüne kaş düşüklüğü de eşlik etmektedir. Bu durumda hem kaş düşüklüğüne hem de göz estetiği ameliyatını aynı seansta yapmak gerekebilmektedir.


Göz kapaklarını düşük olması, kişinin sosyal çevresi tarafından sürekli yorgun veya hasta olarak algılanmasına yol açar. Bazı hastalarımız ise sürekli olarak akşamdan kalma gibi görünmekten şikayet etmektedir.   Göz kapaklarında torbalanma bazen erken yaşlarda ortaya çıkar bu durumdaki göz kapakları şişkin ve gergindir. Böyle hastalarda sadece yağları alarak oldukça iyi sonuçlar elde ediyoruz.

Telefon numaramız 0553 17 17 034 ayırca aynı telefon hattımız üzerinden mesaj yoluyla ulaşmak için, whats app üzerinden de mesaj yazabilirsiniz.


Göz Estetiği Ameliyatı

Göz estetiği ameliyatı bölgesel olarak yapılan anestezi ile gerçekleştirilir. Ameliyat süresi yaklaşık 20 dakika ile 40 dakika arasında değişir. İyileşme yaklaşık 2 hafta sürer ve bu süre sonrasında göz kapakları normal haline geri döner.

Göz kapağı ameliyatlarını ameliyathane koşullarında yani hastaların kalp ve solunum fonksiyonlarının takip edildiği merkezimizde gerçekleştiriyoruz. Sürekli olarak anestezi hekiminin bulunmaktadır.

Göz Estetiği Ameliyatı Fiyatı

Göz estetiği ameliyatları ile gözlerdeki yorgun görünümden kurtulmak mümkündür. Ameliyatın başarısı için hastanın doğru ve gerçekçi bir şekilde bilgilendirmesi  gerekir. Uygun ameliyat tekniğini belirleyerek, hastaların sağlıklı bir şekilde doğal bir görünüm kazandırılması hedeflenmelidir.


Göz estetiği ameliyatı fiyatı hakkında bilgi almak için bize mesaj yoluyla ulaşmanız gerekmektedir.


Kaynak


 

 

Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay, Okuloplastik Cerrahi yani göz estetiği konusunda uzman olarak çalışmaktadır. Göz kapağı problemlerinize ilişkin sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

 

Paylaş:

32 yorum “Göz Estetiği AmeliyatıAdd yours →

 1. Merhaba Semra Hanım, göz estetiği ameliyatı eğer görmenin engellendiği bir göz kapağı bozukluğunda veya başka bir tıbbi gereklilik ile gerçekleştiriliyorsa bir bölümünü SGK karşılıyor. Sadece göz estetiği sadece estetik amaçlı yapılıyorsa SGK ödeme kapsamında değildir.

 2. Merhaba bir sorum olcakti size 8 yasindaki kizim prematüre doğdu ve göz kapaginda dogustan bu yasina kadarda artan kapak problemi var en cavinking oldugunu söylediler doğrumu yazdim bilmiyorum aksama kadar görmeyle ilgili sorunumuz yok ama göz yorulunca sorun yasiyoruz bu problem estetiğe mi giriyor onu öğrenmek istiyorum yardimci olursaniz sevinirim tesekkürler

 3. Merhaba doktor bey gözaltı morlukları için yapılabilecek kalıcı bir çözüm var mi ?

 4. Selam benım sag gozumun altında torbalanma var amelıyatla veya amelıyatsız cozumler nelerdır fıyatları nedir

 5. Merhaba; göz altı torbalar için ameliyatla sürekli hale gelmiş olan yağ paketlerinin alınmasını uyguluyoruz. Randevu almak, fiyat eya daha detaylı bilgi için Whats ap üzerinden bize mesaj yazabilirsiniz.
  Saygılarımızla.

 6. Hocam saygılar ben göz kapağı ameliyatı yaptırmak istiyorum ve göz altlarımda torbalanma var acaba ameliyat kalıcı çözüm olurmu ve bunlarla beraber alın germe de yapılabilirmi ben yurt dışından geleceğim için iyileşip geri dönmem için ne kadar bir süre gerekli acaba teşekkürler

 7. Merhaba yıllar önce çok ağır trafik kazası yüzümün sol tarafında hasarlar vardı sol gözüm kapanmıyordu bir kaç estetik operasyon geçirdim fakat gözüm tam kapanmıyor ve gözümde yanma ve batma var bununla lgili bir çözüm varmıdır

 8. Merhaba Emine Sevkulak, göz kapağının tüm sorunları ile ilgili ameliyatlar gerçekleştiriyoruz, gözün açık kalmasına yönelik cerrahi girişimler buna dahildir. Bunun için bize whats ap yoluyla ulaşabilirsiniz.

 9. merhaba yıllar once 4yaşında bır trafık kazası geçırdım ve kaza sonucu ve goz bebeklerımden bırısı gerıde kaldı gözümün bırı küçük bırı büyük gözukuyor bunun bı tedavısı varmı?

 10. Hocam merhaba ben 41 yaşındayım ailemiz genelinde bulunan bir problem göz altlarımizda ırsi bir şişlik var ve bu beni çok rahatsız ediyor gerek aynada kendime baktigimda yüz ifadem ile yorgun görünüyorum gerekse beni yeni gören birisi bana sürekli olarak çok yorgun görünüyorsunuz diyor dolayısıyla bu beni mutsuz ediyor bu hususa estetik ile bir çözüm üretebilir miyiz

 11. Merhaba Uğur Karakoç, göz kapaklarında bulunan şişlikle eğer alt göz kapaklarında ise gizli yöntemle üst kapaklarınızda ise açık yöntemle cerrahi olarak alınabilri. Bu şişliklerin gün içinde değişmesi ve muayene ile durumun göz estetiği ameliyatı için uygun olup olmadığının değerlendirilmesi gerekmektedir.

 12. Merhaba doktor bey benim troid rahatsızlığın var senelerdir ilaç kullaniyorum.Buna bağlı olarak ta göz kapağımda düşme var ve gormemi engelliyor çok kez de göz Dr gittim okülaplastik cerrahlarimizin göz kapağı ametlarini başarıyla gerceklestirdigini biliyorum estetik açıdan rahatsız oluyorum uzun süredir gözlük kullanıyorum fakat çok cesaret edemedim özellikle sizinle ilgili güzel yorumlar duydum nasıl randevu alabilirim sizden

 13. göz kapağım yaşla ilgili düşmeğe başladı..bu yüzden kaşlarımı fazla kaldırıyorum sanırım. göz kapağını toparlama işlemi ne kadar sürer.hastanede kalmak zorundamıyım.ve ameliyat sonrası göz kapalı kalıyormu..ne kadar ne şekilde devam ediyor süreç..teşekkürler

 14. Merhaba annemin gözaltı kirpiklerine bazıları içe dönük çıkıp batma yapıyor rahatsız oluyordu doktor lazer demişti lazer oldu ve lazer yapan doktor hepsini lazerle yakmış. Yine kirpikler çıkmaya başladı ve gözü yine rahatsız sürekli renkli kısmı hariç sırf kan içinde çok rahatsız canı yanıyor. Daha sonra ameliyat oldu fakat şikayetler hala devam ediyor. Buna Bi çare var mıdır???

 15. Merhaba, kirpiklerin göze batması hem oldukça ciddi ağrı hem de görme sorunlarına neden olabilir. Mutlaka durumunuzu muayene ile değerlendirmek ve yeni tedavi planı oluşturmak gerekebilir. Bize whats app veya telefon yoluyla ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 16. Merhaba,
  GÖz estetiği ameliyatı, göz kapağı kaldırma şeklinde gerçekleştirdiğimiz ameliyatlarda ortalama işlem süresi 1 saattir. Hastanede kalmak genelde gerekmemektedir. Ameliyat sonrası gözün kapalı kalması şart değildir. Erken iyileşme süreci 1 hafta 10 gün sürmektedir.

 17. Merhaba göz ust kapagimda bazal hucreli karsinom teshisi konuldu 4 kez ameliyatla aldirdim yine cikti her altı ayda bir cikiyor aldiriyorum bunun için baska bir çözüm yokmu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×