Şaşılık Tedavisi Var Mı?

Şaşılık Tedavisi Var Mı?

Şaşılık tedavisi var mı sorusu cevaplanması gereken önemli bir sorudur. Kişinin hayatında bazı sebeplerle ilerleyen dönemlerde meydana gelebildiği gibi doğumsal birtakım nedenlerden dolayı da şaşılık adı verilen göz sorunu ortaya çıkabilmektedir. Şaşılık problemi her yaş grubunda bazı teknikler kullanılarak tedavi edilebilir. Yetişkinlerde şaşılık tedavisi ve çocuklardaki tedavi yaklaşımı oldukça farklıdır.

Şaşılık Tedavisi Var Mı?
Şaşılık Tedavisi Var Mı?

Şaşılık Nedir?

Şaşılık tedavisi var mı sorusundan önce şaşılığın tam olarak ne olduğunu anlamak gerekmektedir. Şaşılık probleminde kişi her iki gözünün paralelliğini yitirerek, farklı yerlere bakıyormuş gibi görünür. Göz içerisinde altı tane göz dışı kas vardır. Bu kasların birinde ya da daha fazlasında görülen kuvvet düşüklüğü ya da bunun tam tersi şaşılığa sebebiyet verir. Her iki gözde olabileceği gibi tek gözde de meydana gelerek, farklı yönlere doğru kayma yapabilir. Şaşılık tedavisi var mı diye hastalarımız bizlere başvurduğu takdirde, gerekli araştırmalar ve değerlendirmeler yapılarak, bu sorunu tedavi etmekteyiz. Bu alanda uzun zamandır yapmış olduğumuz operasyonlar sonucunda gerekli ve yeterli olan deneyime sahip olduğumuzu belirtmek isteriz. Meydana gelen şaşılık problemlerini en uygun seçenekle tedavi etmekteyiz.

Şaşılık Tedavisi Nasıl Yapılır?

Şaşılık tedavisi var mı diye soran hastalara öncelikle genel bir bilgilendirme yapıp tedavi seçeneklerini ayrıntılı bir şekilde açıklıyoruz. Özellikle de küçük yaş grubunda meydana gelen şaşılık probleminde ilerleyen zamanlarda görülebilecek olası görme kaybı ya da göz tembelliği oluşmaması amacı ile bu konu üzerinde hassasiyetle durulmasını tavsiye ediyoruz. Bazı durumlarda sadece gözlük kullanarak şaşılığın önüne geçilebildiği gibi bazen de cerrahi müdahale ya da nörotoksin gibi alternatifleri uyguluyoruz. Doğumsal olan şaşılıkta genel olarak bakıldığında gözlük kullanımı gerektirmeyen erken dönemde zamanı olan çocuklarda cerrahi operasyon uygulanmaktadır. Felç hastalığına bağlı olarak meydana gelen şaşılıklarda, zamanında bunun için ameliyat olmuş ancak tam olarak iyileşmemiş kişilerde ya da guatr hastalığı olan kişilerin gözünde meydana gelen kişiler için nörotoksin yöntemini kullanarak, tedavi edebiliyoruz. Eğer sizler de bu konu hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi edinmek istiyorsanız, bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır.

Şaşılık ameliyatı olanlar ile bilgi almak ve tedavi seçenekleri için bize mutlaka ulaşın.

Paylaş:

0 yorum “Şaşılık Tedavisi Var Mı?Add yours →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×