Akıllı Lens Nedir? Fiyatları 2022

Akıllı Lens Kullanıcı Yorumları

Akıllı lens; uzağı ve yakını görmek ve orta mesafelerde de görüşü artırmak amacıyla geliştirilmiş olan lenslerdir. Göz içi mercekleri yani akıllı lens fiyatları farklılık gösterebilir.

Gözlerde ortaya çıkan ve bozulmalarla baş gösteren görme bozukluklarında oldukça önemli tedavi amacı güder ve kullanım olarak sağlıklıdır. Akıllı lens kullanıcı yorumları hastalarımız için yol gösterici olmaktadır.

Akıllı mercek ameliyatı hakkındaki sorularınız ve güncel fiyat bilgisi almak için tıklayınız. 

Akıllı lensler mesafelerin iyi ayarlanmasını sağlayarak çalışma anında bilgisayar başında ya da herhangi el işi yaparken görüş oldukça nettir ve üç odaklı olarak algılamaya destek olur.

Muayenelerimizi, pandemi şartlarına uygun olarak özel muayenehane koşullarında gerçekleştiriyoruz. Bu ameliyat için hastanede kalmanız gereken süre ortalama olarak 30-60 dakikaya indirilmiştir. 

Akıllı Lens Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Akıllı lens tedavisi kısa süreli yani 5 dakikalık gibi bir sürede uygulanır. Bazı özel sıvı ve ilaçlarla göz içinin yıkanması sağlanır. Bu işlem sırasında hastamız kesinlikle hiçbir şey hissetmez. Kataraktın olduğu bölge temizlenir ve göz içi merceği takılarak tedavi sona erdirilir. Akıllı lensin takılmasıyla bir gün sonrasında hayata kaldığınız yerden devam etmeniz mümkündür.

Akıllı lens konusunda uzman ve deneyimli hekimden bilgi almak için tıklayınız.

Akıllı Lens Herkese Uygulanabilir mi?

Akıllı lens tedavisi daha çok ilerlemiş kataraktı olan kişilere uygulanır. Bu tip hastalarda çok daha başarılı bir operasyondur. Ameliyatla yani lazer tedavisiyle sonuç alınamayan hastalar için akıllı lens uygulamasını sağlamaktayız. Kliniğimize başvuran ve katarakt ameliyatı olamayacak kişiler için uygun olan akıllı lens tedavisi başarıyla yapılmaktadır. Tedavinin her hangi bir yaş sınırlaması yoktur. Öncelikle hastalarımızın bu konuda tetkikleri yapılır ve ona göre uygun olan tedavi yöntemi sağlanır.

Akıllı lensler diğer renkli ya da numaralı lenslerle karıştırılmamalıdır. Göz içi mercekleri olarak adlandırılan bu akıllı lensler katarak hastaları için uygulanan bir tedavi şeklini içerir.

Akıllı lensler portatif değildir ve asla çıkarılıp takılmazlar. Ömür boyu göz içerisinde kalırlar ve hastanın kataraktının tedavi edilmesi için kullanılır. Kullanılan lensler oldukça esnektir ve kullanılan materyal gözde tedaviyi uygulayacak şekilde geliştirilmiştir. Odak merkezine ışığı sağlaması nedeniyle görmenin netleşmesine destek olur. Akıllı lensler ayrıca ihtiyaca göre astigmat gibi rahatsızlıkları da tedavi edici bazı içerikleri taşıyabilir. Bu da gelişmiş lenslerin etkisini daha da artırır.

Akıllı Lens Kullanıcı Yorumları

Akıllı lens uyguladığımız hastaların neredeyse %90’ı bu lenslerden memnun olduklarını ve gözlükten bağımsız bir hayat sürdürdüklerini ifade etmektedirler. Yakın gözlüğü olmadan gazete okumak veya bir restoranda menüyü gözlüksüz okumak 50-60 yaşlarında hastalarımız için mutluluk kaynağı olmaktadır.

 

Akıllı lens kullanıcı yorumları

Akıllı lens uygulaması sonra en sık şikayet ışıklarda saçılma olmaktadır. Bu bilgiler hastamız ile ameliyat öncesinde paylaşıyoruz ve özellikle gece araç kullanması gereken kişilere bu ameliyatı tavsiye etmiyoruz.

Akıllı lens kullanıcı yorumları

Akıllı Lens Fiyatları

Akıllı lens fiyatları, katarakt için kullanılması ve diğer tüm detaylı ayrıntılar için whatsApp veya telefon yoluyla ulaşabilirsiniz.

Akıllı lens tedavisi uygulamaları ancak uzman bir göz hekimi tarafından uygun görüldüğü takdirde yapılabilir.

doç. dr. halil hüseyin çağatay göz hastalıkları uzmanı


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR

Katarakt başlangıcı nedir? 

Katarakt ameliyatı sonrası oluşabilecek sorunlar

Katarakt ameliyatı riskli midir? 

Katarakt ameliyatı ne kadar sürer? 

Paylaş:

0 yorum “Akıllı Lens Nedir? Fiyatları 2022Add yours →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×