Ömürlük Akıllı Lens Fiyatları

Ömürlük Akıllı Lens Fiyatları - 2

Akıllı lensler; daha çok kırk yaşından sonra yakın ve uzak görmesi gözlüksüz mümkün olmayan hastalarımıza uyguladığımız bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yönteminde, gözün içerisine ömür boyu sabit olarak kalabilen akıllı lens ismini verdiğimiz mercek yerleştirilmesi işlemini yapıyoruz. Ömürlük akıllı lens fiyatları 2021 yılı ve sonrası için ameliyat sırasında kullanılacak lensin markasına ve türüne bağlı olarak değişmektedir.

Hangi ömürlük akıllı lensi tercih etmeliyim?

Günümüzde yerli veya yurtdışında üretilen farklı fiyatları olan birçok akıllı mercek çeşiti var. Peki hangi akıllı mercek benim gözüme uygun? Birçok farklı marka ve model olmakla birlikte bu konudaki seçim için en önemli kriterlerden birisi kişinin günlük yaşamında ne tür aktiviteler yaptığıdır. Örneğin sürekli gece araç kullanması gereken bir araç kullanıcısı ile sürekli bilgisayar başında çalışan muhasebe çalışanına aynı mercekleri önermiyoruz. Çünkü bazı akıllı mercek türlerinde gece kamaşma sorunu daha fazla rastlanmaktadır. Öte yandan yakın görme ihtiyacı fazla olan kişilerde yakın görme performansı daha iyi olan mercekleri tercih ediyoruz. Günlük yaşamında yakın okuma aktivitesinde bulunmayan sadece alış veriş sırasında etiket okumak, restoranda menüyü görmek isteyen kişilerde ise orta ve uzak mesafe görüş kalitesi daha iyi olan mercekler tercih edilebilir.

 

Ömürlük Akıllı Lens

Ömürlük akıllı lens için en ideal yaş 40 yaşının üzerinde ve yakın görmesi bozulmuş kişilerdir. Özellikle 40-50 yaşlarından sonra yakın görmenin bozulması bir çok hastamızda akıllı lens tedavisi ile hem uzak hem de yakın mesafede iyi bir görme kalitesini tekrar sağlıyoruz.

Bu tedavi hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

Telefon numaramız 0553 17 17 034 ayrıca aynı telefon hattımız üzerinden mesaj yoluyla ulaşmak için, whatsApp üzerinden de mesaj yazabilirsiniz.

Ömürlük akıllı lensler ile yapılan göz içi mercek ameliyatları ile hastaların %90’ında gözlüksüz bir yaşam imkanı sağlanmaktadır. Akıllı lens tedavisi için öncelikle hastalarımızın detaylı bir muayenesi ve günlük yaşam koşullarını inceliyoruz. Maalesef her hasta bu uygulama için uygun değildir. Özellikle retina problemleri olan veya sarı nokta hastalığı gibi durumlar engel olabilmektedir.

Akıllı lens ameliyatı hakkındaki sorularınız ve güncel fiyat bilgisi almak için tıklayınız. 

Ömürlük akıllı lens ameliyatı öncelikle gözünüz buna uygun mu? Veya ameliyat sonrası nasıl bir görmeniz olacak ? Riskleri var mı ? Bunun belirlenmesi için kapsamlı bir muayene olmanız gerekir.

Muayenelerimizi, pandemi şartlarına uygun olarak özel muayenehane koşullarında gerçekleştiriyoruz. Bu ameliyat için hastanede kalmanız gereken süre ortalama olarak 30-60 dakikaya indirilmiştir. 

Akıllı Lenslerin Dezavantajları

En önemli yan etkisi akşamları ışıkların etrafında hareli görmedir. Hastaların nerdeyse yarısında akşamları bu şikayete rastlıyoruz ancak zaman içinde akıllı lens ameliyatı sonrası bu problemler azalmaktadır ve birçok hasta gözlüksüz uzak ve yakın görme avantajı sayesinde bu sorunu göz ardı etmektedir.

ömürlük akıllı lenslerin zararları
Akıllı lensler akşamları ışıklarda saçılma, gözlerde kamaşma ve ışıkların etrafında hare oluşumuna neden olabilir

Akıllı Lens Çeşitleri

Ömürlük Akıllı Lens Fiyatları

Akıllı lenslerin fotografta görüldüğü üzerindeki halkalar, farklı mesafelerde odaklanma ve  net görmeyi sağlamaktadır. Saydam bir yapıya sahiptir ve takılmasıyla göze uyum sağlayarak adapte olması hemen gerçekleşir.

Göz içi lensler tek odaklı (monofokal) ve çok odaklı (multifokal) olmak üzere ikiye ayrılırlar. Tek odaklı olanlar katarakt ameliyatı için kullanımında uzak için gözlük kullanmayı bırakır ancak yakın gözlüğü kullanma gereği içerir.

Çok odaklı olanlarda ise mercek iki veya üç odaklı şekildedir. Trifokal lensler yani akıllı lensler; üç odaklı olanlardır. Bu merceklerin takıldığı hastalarımız; hem yakını hem de uzağı rahatlıkla görebilirler. Ömürlük akıllı lens fiyatları 2019 yılında güncel durum hakkında bilgi almak için kliniğimiz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 

Akıllı lenslerin göz merceğinin çıkarılarak yerleştirilmesi ile kalıcı olması ve ömürlük olması bu nedenledir. Genellikle 40 yaş sonrasında uyguladığımız akıllı lensler geçmişte katarakt ameliyatı olan kişilere de uygulanabilmektedir.  10-15 dakika gibi kısa sürede akıllı lensin uygulanması ve tedavi sonrasında hayatınıza kaldığınız yerden sağlıklı görüş alanına sahip olarak devam etmenizi sağlar.

Ömürlük Akıllı Lens Fiyatları

Ömürlük Akıllı Lens Fiyatları

Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay kliniğinde muayene sonrasında tıbbi olarak uygunluğu belirlenen hastalara; uluslararası sertifikalara sahip olan mercekleri tercih ediyoruz. Bu merceklerin tümü Sağlık Bakanlığı onaylı ve Avrupa Standartlarında kullanım izni olan merceklerdir.

ömürlük akıllı lens

Güncel ömürlük akıllı lens ameliyatı 2019 yılı için fiyatlarını öğrenmek ve  randevu almak için bize telefon veya whatsApp ulaşabilirsiniz. 

Trifokal lensler – ömürlük akıllı lensler dünyada giderek yaygınlaşmaktadır. Özellikle İngiltere, Avrupa ve Amerika’da teknolojik ilerlemenin artışı ve sağlık bakanlıklarının onayı ile milyonlarca insan, bu lensler ile yakın ve uzak görme yetenekleri daha iyi hale gelmektedir.

doç. dr. halil hüseyin çağatay göz hastalıkları uzmanı

Kliniğimizde ömürlük akıllı lensler başarı ile uygulanmaktadır. Hastalarımız seçimleri ve muayene sonrasında belirlenen mercekler hastalara uygulanmaktadır ve ameliyat sonrasında mutlaka hastalarımıza kullanılan merceklerin sertifikalarını veriyoruz.

Doç.Dr. Halil Hüseyin Çağatay

BENZER MAKALELER

Katarakt belirtileri nelerdir? makalesi için tıklayınız

Genç yaşta katarakt neden olur?  makalesi için tıklayınız

 


Paylaş:

27 yorum “Ömürlük Akıllı Lens FiyatlarıAdd yours →

 1. merhaba ,
  kucuk yasta goz kaymasi ile bende strabizm var.. sonra da astigmatizm ve hypermetropi meydana geldi .. yasim 47 .. sorum su: bu akilli lense bana uygunmudur deilmidir

  tesekkurler

 2. Aklılensin fiyatını öğrenmek istiyorum kaç paraya patlar bana onu öğrenmek istiyorum

 3. Merhabalar doktor Dr. Halil bey. Yasim 35 . Her iki gozumde goz tansiyonu var. Duzenli olarak her aksam ilac kullaniyorum.Ben uzagida goremiyorum. Akilli lens taktirmam mumkunmudur acaba?
  Tesekkurler

 4. Bununla ilgili detaylı bilgi almak için bize 0553 17 17 034 numaralı whatsapp iletişim hattımızdan ulaşırsanız size yardımcı olabiliriz.

 5. merhaba halil bey beluk kullanıyorum yas 48n yaklasık 7 yıldır gözlük kullanıyorum yakın okuma sıkıntısı ve uzaktada var dedi doktor bu akıllı lens dednemek isterim fakat fiyatı nedir saglıklı olurmu kaç gün dinlendirmek gerekie ben esnafım calışıyorum

 6. Merhaba, kullandığınız ilaç bu ameliyata engel değil. Akıllı lens fiyat bilgisi için eğer İzmir’de yaşıyorsanız bize ön görüşme ve randevu için ulaşabilirsiniz. Telefon 0 553 17 17 034

 7. Hayirli aksamlar bn 2013 is kaza gecirdim ve sol gozumu me demir pati ve amaliyat oldum ve sonrasi sadece kucuk bi isik var ve diger gozum tek bindiyi az gormeye basladim net degil bunanik goruyorum uzagi

 8. Selam ben 2 yıldır yakın için okuma gözlüğü kullanıyorum Akıllı lens için iki göz için Fiat öğrenmek istiyorum. Saygılar Mustafa. Çavuş

 9. Merhaba Mustafa Çavuş, akıllı lens uygulaması için güncel fiyat bilgisi ve tedavi detayları hakkında bilgi almak için bize whats app yoluyla ulaşmanızı rica edeceğiz. Yasal kısıtlamalar nedeniyle tedavi fiyatını internet sayfamıza koyamıyoruz çünkü. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Whats ap yoluyla ulaşmak için tıklayınız. Saygılarımızla.

 10. Merhaba doktor bey sağ gözümde yüzde 80 görme kaybı var akıllı lens tavsiye ettiler kaç paraya mal olur yaş 52 emekliyim

 11. Merhaba görme kaybı olan gözlerde akıllı lens tedavisini eğer görme kaybı katarakta bağlı ise gerçekleştiriyoruz. Akıllı lens ameliyatlarında güncel ücret bilgisini seçilecek merceğe göre değişmektedir. Bize telefon veya whats app üzerinden ulaşırsanız size güncel bilgi paylaşımında bulunalım.

 12. Hocam merhabalar ben 44 yaşındayım benım sağ gözümde tembellık ve şaşıldık da var ….sol gözümde de uzak yakını görme sorunu çıktı hem yakın gemde uzak gözlüğü kullanıyorum …bu gözümün ıkı sorundan da kurtulmak istiyorum ..akıllı lens kullanırsam gözümün kayması ve görmem duzelırmı …bırde bu lens lerın renkli olanları varmı …zaten sol gözümle bır şey okuyamıyorum ama şaşılık var görünüş olarak benı çok rahatsız esıyor kurtulmak ostıyorum …hem şaşılıgımın düzelmesi gemde uzak yakını bır Arada görmek istiyorum artık …böyle bır şey mümkün mü

 13. kataraktabağlı görme kaybım var akıllı lens dedi doktorum . fiyatı nedir

 14. Merhaba Furkan bey genellikler 40 yaş üstü hastalarımızda tercih ettiğimiz bir yöntem, detaylı bilgi için 05531717034 numaralı whatsApp hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 15. Merhaba Neriman hanım akıllı lens fiyatları hakkında detaylı bilgi için 05531717034 numaralı whatsApp hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 16. Merhaba Ayhan bey görme kusurlarına bağlı şaşılık varsa düzelir, yoksa göz kaymasının ortadan kalkması için cerrahi müdahale gerekmektedir. Detaylı bilgi için 05531717034 numaralı whatsApp hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×