Telefon : 0 232 503 13 83
Whatsapp: 0 553 17 17 034
Adres: Yalı Mahallesi, 6523 Sokak, No:32B Daire:404 Karşıyaka​/İzmir

Ömürlük Akıllı Lens Fiyatları

Ömürlük Akıllı Lens Fiyatları - 2

Akıllı lensler; özellikle 40 yaşından sonra hastalarımızda yakın, uzak, astigmat ve katarakt gibi hastalıklarda kullandığımız bir tedavi yöntemidir. Göz içerisindeki merceğin fako ameliyatıyla çıkarılması ve sonrasında saydam olan akıllı lens göz içine yerleştirilmek suretiyle gerçekleştiriyoruz. Ömürlük akıllı lens fiyatları ve tedavi şekli için bu konuda uzman bir doktordan yardım almanız gerekir. Özellikle hem uzak hem de yakını görmekte zorlanıyorsanız ve 40 yaşın üzerinde iseniz bu tedavi yöntemini tercih edebilirsiniz. Ancak öncelikle gözünüz buna uygun mu? Veya ameliyat sonrası nasıl bir görmeniz olacak ? Riskleri var mı ? Bunun belirlenmesi için kapsamlı bir muayene olmanız gerekir. 

Ömürlük Akıllı Lens

Ömürlük akıllı lens için en ideal yaş 40 yaşının üzerinde ve yakın görmesi bozulmuş kişilerdir. Özellikle 40-50 yaşlarından sonra yakın görmenin bozulması bir çok hastamızda akıllı lens tedavisi ile hem uzak hem de yakın mesafede iyi bir görme kalitesini tekrar sağlıyoruz.

Ömürlük akıllı lensler ile artık gözlük kullanmanıza gerek kalmayacak ve daha sağlıklı bir şekilde odaklanma ve görebilme şansı elde edebileceksiniz. Akıllı lens tedavisi için öncelikle hastalarımızın tetkiklerini yapıyor ve gerekli olan katarakt tedavisi ile birlikte uzağı ya da yakını görme bozukluğunu da akıllı lens takarak tedavi ediyoruz.

Ömürlük Akıllı Lens Fiyatları

Akıllı lens, saydam bir yapıya sahiptir ve takılmasıyla göze uyum sağlayarak adapte olması hemen gerçekleşir. İçerisinde halkalar olan akıllı lensler her mesafeye odaklanmayı sağlayarak net görüntüyü sağlar.

Göz içi lensler tek odaklı (monofokal) ve çok odaklı (multifokal) olmak üzere ikiye ayrılırlar. Tek odaklı olanlar katarakt ameliyatı için kullanımında uzak için gözlük kullanmayı bırakır ancak yakın gözlüğü kullanma gereği içerir.

Çok odaklı olanlarda ise mercek iki veya üç odaklı şekildedir. Trifokal lensler yani akıllı lensler; üç odaklı olanlardır. Bu merceklerin takıldığı hastalarımız; hem yakını hem de uzağı rahatlıkla görebilirler. Ömürlük akıllı lens fiyatları uygun olarak kliniğimizde takılmaktadır.


Akıllı lenslerin göz merceğinin çıkarılarak yerleştirilmesi ile kalıcı olması ve ömürlük olması bu nedenledir. Genellikle 40 yaş sonrasında uyguladığımız akıllı lensler geçmişte katarakt ameliyatı olan kişilere de uygulanabilmektedir.  10-15 dakika gibi kısa sürede akıllı lensin uygulanması ve hayatınıza kaldığınız yerden sağlıklı görüş alanına sahip olarak devam etmenizi sağlar.

Ömürlük Akıllı Lens Fiyatları


Ömürlük Akıllı Lens Fiyatları

Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay İZMİR’de görev yapmaktadır. Kliniğinde muayene sonrasında tıbbi olarak uygunluğu belirlenen hastalara; uluslararası sertifikalara sahip olan mercekleri tercih ediyoruz. Bu merceklerin tümü Sağlık Bakanlığı onaylı ve Avrupa Standartlarında kullanım izni olan merceklerdir.

ömürlük akıllı lens

İzmir‘de güncel ömürlük akıllı lens ameliyatı fiyatlarını öğrenmek ve ücretsiz randevu almak için bize telefon veya whats app ulaşabilirsiniz. 

Telefon ile ulaşmak için aşağıdaki görsele tıklayınız    ⇓

Trifokal lensler – ömürlük akıllı lensler dünyada iderek yaygınlaşmaktadır. Özellikle İngiltere, Avrupa ve Amerika’da teknolojik ilerlemenin artışı ve sağlık bakanlıklarının onayı ile milyonlarca insan, bu lensler ile yakın ve uzak görme yetenekleri daha iyi hale gelmektedir. 

Kliniğimizde ömürlük akıllı lensler başar ile uygulanmaktadır. Hastalarımız seçimleri ve muayene sonrasında belirlenen mercekler hastalara uygulanmaktadır ve ameliyat sonrasında mutlaka hastalarımıza kullanılan merceklerin sertifikalarını veriyoruz. 

Doç.Dr. Halil Hüseyin Çağatay

 

BENZER MAKALELER

Katarakt belirtileri nelerdir? makalesi için tıklayınız

Genç yaşta katarakt neden olur?  makalesi için tıklayınız

Benzer Makaleler

Paylaş:

15 Yorum

 1. merhaba ,
  kucuk yasta goz kaymasi ile bende strabizm var.. sonra da astigmatizm ve hypermetropi meydana geldi .. yasim 47 .. sorum su: bu akilli lense bana uygunmudur deilmidir

  tesekkurler

 2. Aklılensin fiyatını öğrenmek istiyorum kaç paraya patlar bana onu öğrenmek istiyorum

 3. Merhabalar doktor Dr. Halil bey. Yasim 35 . Her iki gozumde goz tansiyonu var. Duzenli olarak her aksam ilac kullaniyorum.Ben uzagida goremiyorum. Akilli lens taktirmam mumkunmudur acaba?
  Tesekkurler

 4. Bununla ilgili detaylı bilgi almak için bize 0553 17 17 034 numaralı whatsapp iletişim hattımızdan ulaşırsanız size yardımcı olabiliriz.

 5. merhaba halil bey beluk kullanıyorum yas 48n yaklasık 7 yıldır gözlük kullanıyorum yakın okuma sıkıntısı ve uzaktada var dedi doktor bu akıllı lens dednemek isterim fakat fiyatı nedir saglıklı olurmu kaç gün dinlendirmek gerekie ben esnafım calışıyorum

 6. Merhaba, kullandığınız ilaç bu ameliyata engel değil. Akıllı lens fiyat bilgisi için eğer İzmir’de yaşıyorsanız bize ücretsiz ön görüşme ve randevu için ulaşabilirsiniz. Telefon 0 553 17 17 034

 7. Hayirli aksamlar bn 2013 is kaza gecirdim ve sol gozumu me demir pati ve amaliyat oldum ve sonrasi sadece kucuk bi isik var ve diger gozum tek bindiyi az gormeye basladim net degil bunanik goruyorum uzagi

 8. Selam ben 2 yıldır yakın için okuma gözlüğü kullanıyorum Akıllı lens için iki göz için Fiat öğrenmek istiyorum. Saygılar Mustafa. Çavuş

 9. Merhaba Mustafa Çavuş, akıllı lens uygulaması için güncel fiyat bilgisi ve tedavi detayları hakkında bilgi almak için bize whats app yoluyla ulaşmanızı rica edeceğiz. Yasal kısıtlamalar nedeniyle tedavi fiyatını internet sayfamıza koyamıyoruz çünkü. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Whats ap yoluyla ulaşmak için tıklayınız. Saygılarımızla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir