Dikişsiz şaşılık ameliyatı mümkün mü?

Şaşılık ameliyatları lazer cihazlarını kullanmadığımız göz ameliyatları türlerinden biridir. Şaşılık ameliyatı temel olarak göz çevresindeki gözü hareket ettiren kasların dengelenmesi ameliyatı diyebilirim. Öncelikle fazla kuvvetli kasları zayıflatırken, zayıf kasları da güçlendirici bir işlem yapıyoruz. Böylece gözlerin arasındaki uyumu tekrar sağlıyoruz. Peki dikişsiz şaşılık ameliyatı mümkün mü?

Standart Şaşılık Ameliyat Tekniği

Şaşılık ameliyatında gözün yüzeyindeki ‘konjonktiva ‘ ismini verdiğimiz zarı kaldırıyoruz ve içerideki kasları dikişler yerlerini değiştiriyoruz veya boylarını kısaltıyoruz. Kaslar üzerine uygulanan bu işlem sonrasında ise, dikişler ile gözün üzerindeki zarı kapatıyoruz.

dikişli şaşılık ameliyatı
Standart ameliyat tekniğinde göz üzerindeki zar dikişler ile kapatılır.

Göz Üzerinde Dikişsiz Yara Kapatma

Şaşılık ameliyatında kas üzerindeki işlemlerini tamamen dikişsiz yapmak maalesef pek mümkün değil. Ancak gizli dikişler ve göz üzerinde dikişsiz yara kapatma mümkündür.  Ancak kaslar üzerindeki işlem bittikten sonra, kasların üzerini kapatan konjonktiva isimli zarı dikişsiz olarak kapatmak mümkündür.

Dikişsiz şaşılık ameliyatında gözün üzerindeki, göz kapaklarını her açıp kapatma sırasında rahatsızlık verecek dikişler yoktur. Göz üzerindeki dokuları ise yapıştırıcı sıvı ile kapatılır. Bu şekilde ameliyat sonrası dönemde hem hasta konforu daha iyi olmaktadır. Ameliyat sonrası ilk günlerde şaşılık ameliyatı sonrası iyileşme sürecinde ağrı-kızarıklık daha az meydana gelir (ve hasta daha çabuk normal yaşamına dönebilir.

Bu teknik yerine dikişlerin gizli ve gömülmüş bir şekilde atılması ile de ameliyat sonrası dönemde ağrı ve batma az olması sağlanabilir.

dikişsiz şaşılık ameliyatı
Dikişsiz ve gizli dikişli şaşılık ameliyatında göz üzerindeki zar yapıştırıcı sıvı ile kapatılır ve göz üzerinde dikiş bulunmaz.

 

Şaşılık ameliyatı hakkında ön bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Telefon numaramız 0553 17 17 034 ayırca aynı telefon hattımız üzerinden mesaj yoluyla ulaşmak için, whatsApp üzerinden de mesaj yazabilirsiniz.

Mini Kesili Şaşılık Ameliyatı

Kullandığımız diğer bir önemli farklı teknik ise mini kesili şaşılık ameliyatı tekniğidir. Bu yöntem sayesinde göz bebeğine yakın değil,  olabildiğince uzaktan çalışarak daha az kanlanma meydana gelmesini sağlıyoruz. Ayrıca göz üzerindeki açılan alanı azaltarak iyileşme sürecini de hızlandırmak mümkün olmaktadır.

Küçük kesiler ile çalışarak, göz üzerinde iyileşmenin hızlanması ve gözde kuruma veya hayatın geri kalanında gereksinim duyulduğunda, o bölgelerde ameliyat yapılmasına olanak sağlayacak bir yöntemdir diyebiliriz. Örneğin kişi belki 50-60 lı yaşlara geldiğinde göz tansiyonu yükselecek ve ameliyat olması gerekecek. İşte bu küçük kesili ve göz bebeğinden uzakta gerçekleştirilen ameliyat tekniği ile bu ameliyatların daha rahat gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

Dikişsiz Şaşılık Ameliyatı Sonrasında Ağrı Daha Az

Dikişsiz veya gizli dikişler ile gerçekleştirilen şaşılık ameliyatlarında ağrı daha az meydana gelmektedir. Dikişlere bağlı batma, sulanma özellikle görülmemekte veya az görülmektedir. Ayrıca göz bebeği çevresinde bulunan kök hücreler zarar görmemiş olmaktadır.

lotus göz estetiği ve şaşılık kliniği

 

Şaşılık ameliyatı hakkındaki tüm sorularınız ve randevu için bize ulaşabilirsiniz.

Şaşılık ameliyatı konusundaki çalışmalarımız için bize whatsapp yoluyla ulaşmak için tıklayınız.

 

Basında Biz

 

 

Paylaş:

0 yorum “Dikişsiz şaşılık ameliyatı mümkün mü?Add yours →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×