Göze Takılan Mercek Fiyatları

Göze takılan mercek fiyatları

Katarakt, miyop, hipermetrop ve astigmat gibi göz hastalıklarını iyileştirmede birçok yöntem kullanılır. Göze takılan mercekler de bunlar arasında son zamanlarda önemli bir yer tutmaktadır. Göze takılan mercekler ile bu hastalıkların tedavisi oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Göze takılan mercek fiyatları 2018 yılı itibarı ile güncellenmektedir.  Katarakt tedavisi ile göze takılan mercekler sayesinde kısa sürede iyi bir görmeye gözlüksüz sahip olmak artık oldukça kolay. Bu tedaviler hakkında bilgi almak için bu yazıyı dikkatle okumanız gerekir.

Muayenelerimizi, pandemi şartlarına uygun olarak özel muayenehane koşullarında gerçekleştiriyoruz. Bu ameliyat için hastanede kalmanız gereken süre ortalama olarak 30-60 dakikaya indirilmiştir. 

Akıllı mercek ameliyatı hakkındaki sorularınız ve güncel fiyat bilgisi almak için tıklayınız. 

Akıllı lens veya akıllı mercek adı verilen uzak-yakın bir arada görmeyi sağlayan mercekler mutlaka uzman bir hekim tarafından uygulanmalıdır. Her hasta için uygun olmayan bu lenslerle, ameliyat sonrasında yakın ve uzakta görmeyi sağlayarak hastanın hayat konforunu arttırıyoruz.

İlerleyen ve ameliyatla düzeltilemeyen katarakt; göz içine takılan merceklerle düzeltilebilmektedir. Trifokal mercek olarak tıbbi isim alan bu mercekler halk arasında akıllı lens ya da mercek olarak bilinir. Göze üç odaklı olarak görme imkânı sağlayan trifokal mercekler gözdeki kataraktın iyileşmesini sağlarken uzak ve yakını görme olanağını da kazandırmış olur.

Geçmişte katarakt ameliyatı olan kişilere de uygulanabilen bu lensler ile yakın görmenin iyileştirilmesini ve gözlüksüz yakın görmeyi sağlayabiliyoruz.

Akıllı mercekler her hasta için uygun olmamaktadır, özellikle başka bir göz hastalığı olanlar, gece araç kullanmak zorunda olan kişiler akıllı mercek için dikkatli değerlendirilmelidir.

Uzak – Yakın Mercekler – Akıllı Lens Teknolojisi

Mercekler; monofokal, multifokal ve trifokal olarak adlandırılır. Monofokal tek görme kusuru olanlar için kullanılırken, multifokal hem uzak hem yakını görme açısından kullanılır. Trifokal lensler ise üç odaklıdır ve yakın -uzağı ve orta mesafeyi görmeyi sağlarken ayrıca katarakt hastalığının giderilmesine yardımcı olur. Kolay ve kısa lokal anestezi ile takılan bu lensler artık görme kusurlarında etkili ve kolay bir kullanım sağlar. Üstelik ömürlük ve kalıcı olması bozulan göz merceğinin çıkarılarak yerine yapay göz merceklerinin takılması birçok etkisiyle en çok tercih edilen tedavi yöntemleri arasına girmesinde etken olmuştur.

Ara mesafeler olarak kullanım sağlayan trifokal lensler sayesinde ilerleyen ve ameliyatla düzeltilemeyen katarakt hastalığı da böylece etkili olarak tedavi edilmektedir.  Göze takılan mercek fiyatları çok yüksek olmamakla beraber hekimin tetkikler sonucunda uygun gördüğü kişilere yapılır. Mikro cerrahi yöntemle uygulanır ve katarakt ameliyatı gibi yapılarak kısa sürede iyileşerek günlük hayatın devamını sağlar

.Göze Takılan Mercek Fiyatları

Katarakt ameliyatının BASİT bir tıbbi müdahale DEĞİLDİR. Mutlaka deneyimli bir hekim tarafından tanısı ve tedavisi gerçekleştirilmelidir.

doç. dr. halil hüseyin çağatay göz hastalıkları uzmanı


Göze Takılan Mercek Fiyatları

Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay İZMİR KARŞIYAKA ‘da görev yapmaktadır.

Katarakt ameliyatı mercek fiyatları ve ameliyat hakkında bilgi için bize mutlaka ulaşın.


İl dışından ve yurtdışından gelen hastalarımız için konaklama sağlanmaktadır.

Katarakt nasıl görür? 

Katarakt Ameliyatının Fiyatı

Sarı nokta hastalığı ve katarakt tedavisi

Yüksek miyoplarda katarakt ameliyatı

Göze Takılan Mercek Fiyatları

Katarakt Ameliyatı Fiyatları

Paylaş:

6 yorum “Göze Takılan Mercek FiyatlarıAdd yours →

  1. Slm geçirdigim bir kaza nedeni ile sağ gözümde görme kaybı var gittiğim bi kaç yerde göz içı mercek tavsiye edildi bu mercek lerin fiyatı ne kadar ve takılsa iyi bir ğorüş sağlarmi.

  2. Merhaba Akıllı mercek ne kadara malolur acaba bir rakam verbilirmisiniz

  3. Merhaba Ben gözlerimin ikisininide akilli mercek uygulamasi yaptirdim üc hafta oldu halä net görmüyorun .iyi görmem Icin ne Kadar daha.süreye ihtiyacim var.tesekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×