Katarakt Bitkisel Tedavisi Var mı

Katarakt Bitkisel Tedavisi Var Mı

Katarakt ameliyatı olmaktan korkan hastalar genelde bitkisel tedavi yöntemleri araştırmaktadır. Katarakt korkulacak bir hastalık değildir, peki katarakt bitkisel tedavisi var mı? Hastalarımıza tavsiyemiz katarakt hakkında detaylı bilgi edinmeleridir. Lütfen gereksiz yere zararlı olabilecek tedaviler uygulamayınız ve gereksiz yere ameliyat da olmayınız.

Katarakt bitkisel tedavisi var mı? Bu soru oldukça uzun yıllardır insanlar tarafından merak edilmektedir. Ancak henüz faydası olan bir bitki tespit edilmemiştir. Kataraktın tedavisinde bir çok farklı bitki denenmiştir. Kataraktın iyileşmesini veya gerilemesini sağlayan herhangi bir bitkisel tedavi mevcut değildir.

Bitkisel ilaçlar, yaprak, kök veya çiçek gibi bitki parçalarından yapılan aktif maddelerdir. Fakat ‘doğal’ olması, sizin için güvenilir oldukları anlamına gelmez. Tıpkı geleneksel ilaçlar gibi, bitkisel ilaçlar da vücut üzerinde bir etkiye sahiptir ve bu etki potansiyel olarak vücudunuza zarar verebilmektedir.
Araştırmalara göre bitkisel ilaçlar, toksik kimyasallar veya ağır metaller içerdiğinden ya da diğer ilaçlarla zararlı reaksiyona girdiğinden, kişilerde böbrek yetmezliğine ve karaciğerde hasara kadar çeşitli hastalıklara neden olabilirler.

Herhangi bir bitkisel ilaç kullanıyorsanız veya kullanmayı planlıyorsanız, aşağıdakilerden haberdar olmanız gerekmektedir:

  1. Başka ilaçlar alıyorsanız sorunlara neden olabilirler. Potansiyel yan etkiler de dahil olmak üzere ilacın (ilaçların) azaltılmış veya geliştirilmiş yan etkilerini göstermesine sebebiyet verebilirler.
  2. Bitkisel ilaç aldıktan sonra kötü bir reaksiyon veya yan etkiler yaşayabilirsiniz.
  3. Tüm bitkisel ilaçlar yasal olmayabilir, dolayısıyla Sağlık Bakanlığı onayı olmayan bir ilaç olabilirler.
  4. Bitkisel ilaçların etkinliği için kanıt genellikle çok sınırlıdır. Bazı insanlar onları yararlı bulmasına rağmen, çoğu zaman kullanımı bilimsel araştırma yerine geleneksel kullanıma dayalı olma eğilimindedir.

Katarakt hastalığının bilinen bir bitkisel tedavisi bulunmamaktadır. Bundan dolayı kataraktı bulunan hastalar kesinlikle bitkisel ilaçlar deneyip sağlıklarını riske atmamalıdır. Tedavisini başarıyla gerçekleştirdiğimiz katarakt sorununuz için mutlaka bir göz hekimine başvurmanızı tavsiye ederiz. Uzun yıllardır Katarakt konusunda uzman olarak çalışmaktayız. Sorularınız için bize ulaşın.

Uyguladığımız sakinleştirici ve ağrı kesici ilaçlar ile hastalarımız herhangi bir ağrı – sızı hissetmemektedirler. 

Katarakt Bitkisel Tedavisi Var Mı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR

Lazerle katarakt ameliyatı için tıklayınız

Göz katarakt ameliyatı ne kadar sürer makalesi için tıklayınız

Katarakt kaç yaşında olur isimli makaleyi okumak için tıklayınız

Akıllı lens kullanıcı yorumları için tıklayınız

Ömürlük akıllı lens fiyatları için tıklayınız

Katarakt belirtileri nelerdir? makalesi için tıklayınız

Genç yaşta katarakt neden olur?  makalesi için tıklayınız

Katarakt ameliyatı sonrası görme bozukluğu neden olur ? içimli makale için tıklayınız

Paylaş:

0 yorum “Katarakt Bitkisel Tedavisi Var mıAdd yours →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×