Okuloplastik Cerrahi Doktorları İzmir

Okuloplastik cerrahi doktorları izmir

Göz hassas ve oldukça önemli bir organdır. Bu hassas organın etrafı kemik bir yuva, göz kapakları ve etrafını saran yağ dokuları ile  koruma altındadır. Göz kapakalrı konusunda da tıp biliminde özel bir alan bulunuyor. Göz hastalıkları ve plastik cerrahi alanlarının ortak noktası olan bu konuda sorunu olan bireyler temel çalışma alanı olmaktadır. Gözde sadece hastalık olarak oluşan problemleri değil estetiksel sorunları da ortadan kaldırıyor. Bu konu da Okuloplastik cerrahi doktorları izmir de tercih edilebilir. Uzman cerrahlar yardımı ile söz konusu olan sorun ortadan kaldırılabilir.

Okuloplastik Cerrahinin Kullanıldığı Sorunlar Nelerdir?

Okulopkastik cerrahisinin kullanım alanı oldukça geniştir. Göz dışında göz çevresi bölgelerde de etkili bir cerrahi işlem sağlanabiliyor. Okuloplastik cerrahisi için göz sorunları ve estetiksel problemler yeterlidir. Gözde kapak hastalıkları konusunda tedavi yapılabiliyor. Göz kapağı düşüklüğü, göz alt ve üst kapaklarında dışa dönme durumu, göz kapaklarının istemsizce kasılması gibi durumlar onarılır. Göz kapağı sarkması tedavisi yapılabiliyor. Göz yaşı bezlerinde veya kemiklerinde herhangi bir sorun olursa ortadan kaldırılması konusunda bu cerrahi alan yardımcı olabiliyor. Bunun dışında göz altı torbaları problemleri de onarılabilir. Özellikle göz altı torbaları çok rahatsız eden bir durumdur. Bu durumları ortadan kaldırmak için de bu cerrahi alana başvuru yapılabilir.

Okuloplastik Cerrahinin Kullanıldığı Alanlar

  • Göz kapağı düşüklüğü
  • Göz kapağında yağ dolgunluğu ve torbalanma
  • Göz kapağında sarkma
  • Göz kapaklarında ve etrafında tümör ve kitleler
  • Göz kapağı yaralanmaları
  • Göz kapağı istemsiz kasılmaları
  • Göz kapağında fazla açılma
  • Göz kapağında açık kalma
  • Protez göz ameliyatları

Okuloplastik cerrahi doktorları İzmir

Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay, okuloplastik cerrahi doktoru olarak İzmir Karşıyaka’da görev yapmaktadır. Göz estetiği ve göz kapağı hastalıkları temel uğraş alanıdır.

Göz yaralanmaları ve göz hastalıkları bu bilim alanı ile tedavi edilebiliyor. Ancak bu tedavi alanlarının yanı sıra farklı bölgelerde de tedavi yapılabiliyor. Göz çevresinde özellikle alın ve kaş bölgesindeki sorunlar onarılabiliyor. Kırışıklıklar, şekil bozuklukları ortadan kaldırılıyor. Ayrıca yanak bölgesinde bir sarkma veya kırışıklık durumlarında da bu bilim alanı destek olabiliyor. Son olarak saçlı derideki sorunları onarma konusunda da okuloplastik cerrahi sık sık uygulamalar ve araştırmalar yapıyor.

 

Paylaş:

0 yorum “Okuloplastik Cerrahi Doktorları İzmirAdd yours →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×