Pterjium ameliyatı sonrası banyo

Pterjium ilaç tedavisi

Pterjium ameliyatını, dikişsiz olarak ve gözün üst bölümünden parça transfer edilerek yapılmasını tercih ediyorum. Hastalarımıza ameliyat sonrası dönemde ilaçların kullanımını detaylı bir şekilde anlatıyoruz. Göz eti ameliyatı iyileşmesi ilk 3 gün içinde büyük oranda tamamlanır. Bu süreçte ağrı kontrolü ve iyileşmeyi desteklemek adına hastalarımın gözüne kontakt lens yerleştiriyorum. Bu lensleri 3.gün alıyorum. Bu süreçten sonra hastalarıma kontrol muayenelerinde banyo yapabileceklerini söylüyorum. Göz eti ameliyatı sonrası banyo yapılması ile ilgili bilgiyi doktorunuzdan almanız uygun olacaktır.

Pterjium ameliyatı her ne kadar basit bir operasyon olarak algılansa da, bir çok kişide bu sorun uzun sürmekte ve tekrar edebilmektedir. Bu nedenle uzman tarafından tedavi uygun olacaktır. Tekrar etmesini önlemek için en güncel tekniklerin kullanılması diğer önemli bir konudur.

Pterjium ameliyatı ile gözde bulunan doku kornea üzerinden temizlenir. Bu ameliyat yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Kornea dokusunu ilgilendiren bir ameliyat olduğu için ameliyat sonrası batma yanma ve ağrı görülebilmektedir. Korneanın diğer bir özelliği de enfeksiyonlara açık bir doku olmasıdır. Özellikle böyle bir ameliyat sonrası su temasıne dikkat edilmelidir.

Havuza, hamam ve termal tesise gitmeleri için en az 2 hafta daha beklemeleri uygun olacaktır. Bu aktiviteleri mutlaka doktorunuza danışarak yapınız.

Pterjium ameliytaı sonrası banyo, göz eti ameliyatı sonrası ne zaman banyo yapabilirim? Göz eti iyileşme süresi ne kadardır?
Pterjium ameliytaı sonrası banyo, göz eti ameliyatı sonrası ne zaman banyo yapabilirim? Göz eti iyileşme süresi ne kadardır?

Pterjium ameliyatı sonrası banyo

Benim kişisel tavsiyem hastalarımın ilk 3 gün gözlerine su temas ettirmemesidir yani banyo yapmamalarıdır. Üçüncü günden itibaren gözü muayenesi ve kontakt lensin alınması sonrası banyo yapılabilir ancak göze kesinlikle su kaçmamalıdır.

Bu koşullar her doktor için farklılık gösterebilir. Bizim ameliyat etmediğimiz hastalar için, lütfen doktorunuza başvurunuz.


İl dışından ve yurtdışından gelen hastalarımız için konaklama sağlanmaktadır. Bizimle iletişime geçmek için TIKLAYINIZ. 


Göz eti bitkisel tedavi için tıklayınız

Pterjium un ilaçla tedavisi mümkün mü? isimli yazımız için tıklayınız

Pterjium başlangıcı nedir ve nasıl tedavi edilir?

Paylaş:

0 yorum “Pterjium ameliyatı sonrası banyoAdd yours →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×