Bebeklerde Şaşılık

Bebeklerde Şaşılık

Her gün milyonlarca bebek dünyaya gelmektedir. Bebeklerde şaşılık problemleri ve görme sıkıntıları
ortaya çıkabilmektedir. Şaşılık problemi tedavi edebildiğimiz bir sağlık problemidir. Burada önemli olan detay erken konulan teşhis ve gerekli tedavinin hemen başlaması şaşılık tedavisinin başarılı olacağını göstermektedir. Göz bebeklerinin içe doğru kayması ile şaşılık problemi en fazla 0-2 yaş arası çocuklarda görülebilir. Şaşılık doğuştan olabileceği gibi doğduktan sonra da karşılaşılabilir.

Bebeklerde Şaşılık
Bebeklerde Şaşılık

Bebeklerde Şaşılık Nasıl Giderilir?

Özellikle bebeklere görülen şaşılık problemi belirli tedavi seçenekelrinden en uygun olanın seçilmesi ile yapılır. Tedavi seçenekleri arasında gözlük, nörotoksin toksin enjeksiyonu, ameliyat bulunmaktadır.  Bebeklerde şaşılığın ortaya çıkması ilk 1 yaş veya daha sonraki dönemlerde de olabiliyor. Bebeklerde oratay çıkan şaşılıkların önemli bir bölümünü şaşılık ameliyatı ile tedavi ediyoruz. Göz kayması olarak da bilinen bu rahatsızlık için vakit kaybetmemeniz öneriyoruz. Çünkü şaşılık kendiliğinden düzelen bir hastalık değildir. Ancak eğer yalancı şaşılık varsa, o düzelebilir.

Bize gelerek uzman göz doktorlarımız gerekli muayenelerini yapar ve ebeveynleri bilgilendirir. İki gözde şaşılık olabileceği gibi tek gözde de kayma meydana gelir. Uzman hekimlerimiz bebeklere uyguladıkları ameliyatlarla kısa sürede sağlıklarına kavuşabilmeleri
için ellerinden geleni yaparlar.

Şaşılığın Zararları

Şaşılık ilk etapta görsel olarak rahatsız etse de zamanla bebeğin bakış açısını daraltarak zorlayabilir. Bu nedenle uzman hekimlerimiz gerekli bilindirmeyi yaparak tedavi yollarının hepsini aileye sunar. Seçilen tedavi yöntemi uygulanarak bebeklerin göz kaymaları kısa sürede iyileştirilir. Bu konuda kendimize sonuna kadar güveniyor ve her zaman sizlerin yanında olmaya devam ediyoruz. Şaşılık tedavi edilmezse bebeğe bazı olumsuz durumlar yaratabilir. Bunlardan en önemlisi ise görme sıkıntısı yaşayabilir. Bu anlamda doğan her bebeğe şaşılık testi yaptırması zorunludur. Sağlık merkezimizde bu test son teknolojik aletlerle yapılmaktadır. Uygun fiyatlarla merkezimizden yararlanma fırsatınız her zaman vardır. Çünkü çocukların sağlığı bizce her şeyden önce gelir. Dalında tecrübeli ve uzman hekimlerimiz sayesinde şaşılık problemi tamamen ortadan kalkmaktadır.

Özel muayenehanemizde bebeklerde şaşılık ve diğer göz hastalıkları konusunda uzaman olarak görev yapmaktayız. Bebeklerde ilk kapsamlı göz muayenesinin 6 – 12 ay arasında mutlaka yaptırılmasını tavsiye ediyoruz. Yaşamlarının ileri dönemlerinde ciddi sorunlara dönüşebilecek sağlık problemlerini erkenden önlemek adına bu aylarda yapılacak kapsamlı muayene büyük önem taşımaktadır. Bebeklerde göz kayması ve şaşılık ile ilgili daha detaylı bilgi için diğer makalelerimizi okuyabilirsiniz.

Paylaş:

0 yorum “Bebeklerde ŞaşılıkAdd yours →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×