Çocuklarda Göz Kayması Neden Olur ?

Çocuklarda Göz Kayması Neden Olur?

Çocuk yaşlarda fark edilen göz kaymasının farklı sebepleri vardır, çocuklarda göz kayması neden olur sebepleri araştırılmalı ve tedavi yoluna gidilmelidir.Göz kayması, gözlerin bakarken tek bir noktaya odaklanmakta zorlanması, aynı hizada bulunmamasıdır. Göz kayması olan gözlerde bakışlar farklı yönlere doğru kayarlar, biri bir yana biri diğer yana bakıyor gibi dururlar.

Çocuklarda Göz Kayması Neden Olur?
Çocuklarda Göz Kayması Neden Olur?

Çocukların Gözleri Neden Kayıyor?

Bebeklerde doğuştan gelen göz kaymaları vardır, ailede diğer fertlerde var olan bir kayma hikayesi varsa o ailedeki bebeklerde de kayma ortaya çıkabilir. Bebeklerde göz kayması 3-4 aylık olduktan sonra fark edilir. Daha küçük aylarda bebeklerin gözlerinde kaymalar görülebilir fakat bu normal bir durumdur. Yeni doğan bebeklerin göz kasları tam gelişmediği için gözler kayıyormuş gibi görünür, zamanla kaslar geliştikçe kayma ortadan kalkar. Bazı durumlarda ise sonradan gelişen kaymalar vardır, dış etkenlerden dolayı oluşan kaymalar, bazı hastalıkların sebep olduğu kaymalar olabilir. Çocuklarda veya bebeklerde göz kayması varsa mutlaka doktora gidip sebebi araştırılmalıdır, sebebi belli olduktan sonra tedavi yollarına başvurulmalıdır. Gözlük tedavisi, göz kapama, ameliyat veya ilaçla tedavi gibi çeşitli yollar vardır. Kaynaklanan sebebe göre ve gözün durumuna göre bir tedavi yöntemi seçilir.

Şaşılığın Zararları

Şaşılık ilk etapta görsel olarak rahatsız etse de zamanla çocuğun bakış açısını daraltarak zorlayabilir. Bu nedenle uzman hekimlerimiz gerekli bilgilendirmeyi yaparak tedavi yollarının hepsini aileye sunar. Seçilen tedavi yöntemi uygulanarak çocukların göz kaymaları kısa sürede iyileştirilir.  Şaşılık tedavi edilmezse çocuğa bazı olumsuz durumlar yaratabilir. Bunlardan en önemlisi ise görme sıkıntısıdır. Bu anlamda doğan her bebeğe şaşılık testi yaptırması zorunludur.
Sağlık merkezimizde bu test son teknolojik aletlerle yapılmaktadır. Çocukların sağlığı bizce her şeyden önce gelir. Dalında tecrübeli ve uzman hekimlerimiz sayesinde şaşılık problemi tamamen ortadan kalkmaktadır.

Tedavi İçin Gecikmemelidir

Göz kayması sorunu yaşadığınız bir çocuğunuz varsa tedavi için bize ulaşabilirsiniz. Gerekli tedavi yöntemlerini kullanarak gözün tedavisini yapıyoruz ve sağlığına kavuşturuyoruz. Uygun fiyat garantisi ile verdiğimiz hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz. Tedavi için vakit kaybetmemelisiniz sorun olduğunu düşünüyorsanız bir an önce müdahale için gelmenizde fayda vardır. Gecikme yaşanırsa gözlerde görme kayıpları, göz tembellikleri oluşabilir, bu gibi
durumlarda ise geri dönüşü olmayan hasarlarla karşılaşmak mümkündür. Göz çok önemli bir organımızdır, gözünüzü uzman ekiplere emanet ederek göz sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Çocuklarda Göz Kayması Tedavisi <— hakkında bilgi için tıklayın

Paylaş:

0 yorum “Çocuklarda Göz Kayması Neden Olur ?Add yours →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×