Dikişsiz Göz Eti Ameliyatı

dikişsiz göz eti ameliyatı

Göz eti tedavisi başarısını arttıran en önemli faktör ameliyat tekniğidir. Güncel ve bilimsel olarak başarısı en yüksek yöntem, greftli göz eti ameliyatıdır. Bu teknikte, kornea üstündeki pterjium temizlenir ve tekrar oluşmaması için o bölgeye ”kök hücre” içeren doku transfer edilir. Bu yöntem ile başarı oranı %80’in üzerinde olarak bilimsel çalışmalarda kanıtlanmıştır.  Bu tekniğe ek olarak dokunun dikişsiz veya yapıştırıcı ile nakil edilmesi ile göz eti ameliyatı sonrasında hasta konforu daha iyi olmaktadır.

Göz eti ameliyatı öncesinde ve sonrasında düzenli ilaç kullanımı oldukça önemlidir. Birçok hastamızda ameliyat sonrasında en az 6 ay süreyle göz damlaları kullanmaktayız. Bu damlalar ile gözde kuruluk oluşmasını engelleyerek göz etinin tekrar oluşmasının engellemeyi hedeflemekteyiz.

Pterjium mutlaka özenle tedavisi edilmesi gereken ve uzmanlık gerektiren bir göz hastalığıdır. Gelişi güzel kullanılacak damlalar veya tedavinin ihmal edilmesi kalıcı göz sorunlarına yol açabileceği bilinmelidir.

Dikişsiz Göz Eti Ameliyatı

Gözde et büyümesi olarak adlandırılan Pterjium alınması ameliyatında, alınan bölgeye parça konulması ameliyat başarısını arttırır. Bu parçanın konulması için en sık olarak dikişler ile yapılır. Ancak dikişler ameliyat sonrasında batma-ağrı gibi şikayetlere neden olur. Dikişsiz olarak uygulanan teknikte, alınan göz eti yerine parça konulurken bu implantasyon doku yapıştırıcısı ile sağlanır. Dikişsiz yöntemin temel dezavantajı daha pahalı olmasıdır. Doku yapıştırıcısı dikişe göre daha pahalı ancak ameliyat sonrası konforu çok daha iyidir.

Telefon numaramız 0553 17 17 034 ayrıca aynı telefon hattımız üzerinden mesaj yoluyla ulaşmak için, whats app üzerinden de mesaj yazabilirsiniz.

Göz Eti Ameliyatı Sonrası

 • Ameliyat süresi 10 dakika ile 30 dakika arasındadır.
 • Ameliyat sonrasında 2-3 gün göze kapama bandajı veya kontakt lens konulabilir.
 • Ameliyat sonrasında kontrollerde kontakt lens doktor tarafından çıkartılır

Dikişili ameliyatlardan sonra yoğun olarak ağrı-batma görülebilir.

 • Ağrı ve batmayı azaltmak için kapalı dikiş tekniği veya dikiş yerine doku yapıştırıcısı kullanılır.

Gözde Et Büyümesi Tekrar Eder mi?

 • Dikişsiz olarak gerçekleştirdiğimiz ameliyatlarda başarı oranı %80’in üzerindedir, nüks oranı %10-15’tir.

Gözde Tekrar Et Gelmesi Durumunda Ne Yapılır?

 • Bu ameliyat sonrasında 1. gün, 1.hafta, 20.gün ve sonra aylık olarak muayene ediyoruz.
 • Yakın takip ettiğimiz hastalarda nüks görürsek, ilaç enjeksiyonu yaparak nüksü engellemeyi hedefliyoruz.


Göz eti bitkisel tedavi için tıklayınız

Pterjium ameliyatı sonrası banyo isimli yazımız için tıklayınız

Pterjium un ilaçla tedavisi mümkün mü? isimli yazımız için tıklayınız

Pterjium başlangıcı nedir ve nasıl tedavi edilir?

Paylaş:

12 yorum “Dikişsiz Göz Eti AmeliyatıAdd yours →

 1. Göz eti ameliyatı sonrası, 2-3 gün içinde normal yaşama dönebilirsiniz. Gözün tamamen iyileşmesi ve beyaz hale gelmesi 2-3 haftada gerçekleşir.

 2. Merhaba hocam, ben daha önce 1 kez göz eti nedeniyle ameliyat oldum ancak çok ağrı oldu gözümde ve tekrar etti. 2. kez ameliyat olabilir miyim ve yine tekrar eder mi?

 3. Merhaba Ahmet Uysal, göz eti ameliyatı için ikinci kez olmanızda sakınca yok. BU ameliyatınızda yine tekrarlama olmaması için bazı önlemler alınmasını öneririm. Pterjium takrarını azaltacak şekilde ameliyat tekniği uygulanması ve terarı azalttığını düşündüğümüz göz damlaları kullanmanızı öneririm. Yine tekrar ederse o zaman yakın takip edip ve tekrar eden dokuya iğne enjeksiyonu yapmak faydalı olacaktır.

 4. Merhaba gözüm de göz eti var ameliyatla aldırmak istiyorum aynı zaman da miyopum göz eti olduğu için lens kullanamıyorum bu ameliyatı olduktan sonra lens kullanabilir miyim

 5. Merhaba hocam,annem göz eti ameliyati oldu yaklaşık 1 hafta oldu batma hala devam ediyor sorun var anlamına mi geliyor ?batma ne zaman gecer acaba …

 6. Merhaba LEyla hanım önecelikle geçmiş olsun. Göz eti ameliyatı sonrası gözde batma beklediğimiz bir şikayettir. Yine de mutlaka ameliyatınızı gerçekleştiren hekime muayene olmanız gerekir. Göz eti ameliyatı sonrası gözde batma geçme zamanı hakkında kesin birşey söylemek mümkün değil maalesef.

 7. Merhabalar benim gözümde et var daha 25 yaşındayım estetik olarak beni rahatsız ediyor kornea üzerine gelmemiş daha ama ileriki zamanlarda gelir ne yapicam bilmiyorum

 8. Merhaba Recep bey, 05531717034 numaralı whatsApp hattımız üzerinden göz eti ameliyatı fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×