Numaralı lens kullanımı hakkında bilgi

Lens kullanmak isteyen hastalarımızda, öncelike görme muayenesi sonrasında göz kuruluğu ve lense uygunluk muayenesi gerçekleştiriyoruz.

1 Aylık Ücretsiz Deneme Lensi

Kliniğimizdeki deneme lensleri setinden gözünüze uygun olarak numaralar üzerinden tekrar görme muayenesi yapıyoruz. Bu aşamalardan sonra uygunluğunu belirlediğimiz lensleri size reçete ediyoruz.

Bu reçete ile deneme lenslerinizi kullanırken sipariş edebilirsiniz, sipariş ettiğiniz lensleriniz gelene kadar lenssiz kalmamış olursunuz.

Kliniğimizde lens deneme ve uygulanması için ek ücret alınmamaktadır. Uygulanan lensleri hastaların uygun görülen süre boyunca kullanması ve sonrasında lenslerini sipariş etmelerini önermekteyiz.


Kliniğimizde uyguladığımız lensler; dereceli, astigmatlı (torik), renkli derecesiz veya uzak ve yakın görme sağlayan multifokal lenslerdir.


Lens muayenesi olmak için makalenin altındaki online randevu alma bölümünu 7/24 kullanabilirsiniz


Mesai saatleri içerisinde bizi arayabilirsiniz  +90 553 17 17 034 . Kliniğimiz Karşıyaka Mavişehir’dedir.


Kontakt lens kullanıcılarının %90’ı kullanım kurallarına uymamaktadır. Birçok kişi lenslerini muayene olmadan yenileyerek uygun olmayan ve görmesini yeterli oranda sağlamayan lenslerle idare etmeye çalışmaktadır.  Özellikle yoğun tempolu bir yaşamı olan kişilerde bu durumlara sıkça rastlıyoruz. Kontakt lens doğru kullanımı ile yıllarca gözlüksüz ve konforlu bir hayat sunar. Numaralı lens kullanımı hakkında bilgi sahibi olmak ve lenslerinize yeterince özen göstermek meydana gelebilecek sorunlardan korunmanız için çok önemlidir.

Numaralı lens kullanımı hakkında bilgi

Kontakt lens kullanırken bilmeniz ve düzenli olarak uygulamanız gereken 5 D KURALI

1.Lenslerinizi DURULAYIN ve OVALAYIN

Numaralı lens kullanımı hakkında bilgiLenslerinizi elinize almadan önce mutlaka ellerinizi yıkayın. Lensi avucunuzun içine solüsyonla yerleştirin. Lensi bu şekilde temizlemek, üzerindeki protein ve bakteri oluşumunu azaltır.  Unutmayın ki; lensleri ovalayarak temizlemek göz enfeksiyonlarını azaltmanın en iyi yöntemlerinden birisidir.

2. Lens solusyonunu DEĞİŞTİRİN

Her zaman kontak lenslerinizi özel solüsyonda yıkayın ve saklayın. Kesinlikle musluk suyu kullanmayın.

3. GÖZLERİNİZİ DİNLENDİRİN

Gözlerinizi zaman zaman kontakt lenslerden ayırın. Kontakt lenslerde uyumak, göz enfeksiyonu geçirmenizi çok daha olası hale getirir.

4. LENSLERİNİZİ DEĞİŞTİRİN

Lensleri sadece reçeteniz tarafından önerilen süre kadar saklayın. Örneğin, bir aylık kontakt lensler sadece ambalajı açtıktan sonra 30 gün süreyle kullanılmalıdır. Arada takmadğınız günler veya başka bir nedenle bu süreyi uzatmayın.

5. DÜZENLİ GÖZ MUAYENESİ

Düzenli göz muayenesi ile olası göz kuruluğu veya enfeksiyona zemin hazırlayacak diğer faktörleri mikroskopik olarak belirliyoruz.  Ayrıca lensin gözünüzdeki duruşu ve göz numarası ölçümü tekrarının yapılması lensle konforlu bir yaşam için önemlidir. Kontakt lens muayenesi sonucunda uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz lensler belirlenebilir.

Lens Muayenesi

İlk olarak rutin görme muayenesi aşamalarını tamamlıyoruz. İkinci olarak göz kuruluğu, göz alerjisi ve ön segmentin detaylı muayenesini gerçekleştiriyoruz. 

Numaralı lens kullanımı hakkında bilgi

Lens deneme setinden uygun numaraların tespiti ile ayrıca lens denemelerine ve sonrasında lenslerin göze uygulanması aşamasında geçiyoruz. 

Lenslerinde gözdeki hareketi ve duruşunun kontrolü ile lens muayenesini sonlandırıyoruz. 

Paylaş:

4 yorum “Numaralı lens kullanımı hakkında bilgiAdd yours →

  1. Merhaba sag gozumde 0.50 lik derece var seffaf numarali kontak lens kullanmak istiyorum muayne ucretinizi ogrenebilirmiyim

  2. Merhaba ben hem gözlük hem de lens kullanmak istiyorum.lens muayenesinden önce gözlük muayenesi mi olmam gerekiyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×