Göz uçuğu bitkisel tedavisi var mı?

Göz uçuğu, Herpes Simplex adı verilen bir virüsün etken olduğu bir enfeksiyondur. Tekrarlayan ataklara neden olur. Sıklıkla dudak, gözler ve genital organları etkiler. Göz uçuğu bitkisel tedavisi var mı?

Göz uçuğu bitkisel tedavisi var mı?

Göz uçuğu, gözde Herpes virus enfeksiyonları genelde bünyedeki direncin düştüğü zamanlarda ortaya çıkar. Soğuk hava, grip benzeri enfeksiyonlar geçirmek, kötü beslenme koşulları, düzensiz ve sağlıksız yaşam koşulları önemli göz uçuğu nedenleridir. Göz uçuğu tedavisi temel olarak anti viral adı verilen ilaçların kullanılması ile yapılır. Bu ilaçların damla, pomad veya tablet şeklinde formları uzaman hekimler tarafından tarif edildiği şekliyle kullanılmalıdır.

Göz uçuğunun herhangi bir bitkisel tedavisi mümkün değildir, ancak korunmak için dengeli ve sağlıklı beslenmenin çok önemli olduğunun bilinmesi gerekir. Ayırca sağlıklı bir yaşam herpe enfeksiyonlarının tekrarını da engeller. Göz uçuğunun tekrar etmesinde, stres, travma, güneşe maruziyet ve bağışıklık durumu önemli rol oynar.

Sık sık tekrar eden göz uçuğu tedavisinde korunma amaçlı olarak ilaç kullanılması gerekebilir. Bu ilaçlar anti viral ilaçlardır ve kullanıldıkları süre boyunca da enfeksiyonun tekrar etmesi engellenmiş olmaktadır.


Göz uçuğu tedavisi için bitkisel bir tedavi söz konusu değildir. Mutlaka göz uçuğu tıbbi tedavisi alınması ve doktor kontrolünde olması gerekir. Göz uçuğu tedavisinin yetersiz ve düzensiz yapılması görme kayıplarına neden olabilir.

Göz uçuğu bitkisel tedavisi var mı


Ayrıca bağışıklık sisteminin güçlü olması oldukça önemlidir. Bağışıklık sistemindeki düşüklüklerin hastalığın atak yapmasına yol açtığı bilinmektedir.


Göz uçuğu bitkisel tedavisi araştırmak yerine uzman bir hekime başvurmak ve doğru bir tedavi rejiminin belirlenmesi ile enfeksiyonun kontrolü yerinde bir davranış olacaktır. Aksi takdirde kalıcı olarak meydana gelebilecek enfeksiyon sonuçları ortaya çıkabilir. Herpes virusler gözün kornea tabakasında, uvea tabaksında ve retinada enfeksyion odağı oluşturabilmektedir.


Göz uçuğu hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.


Kaynak

Paylaş:

0 yorum “Göz uçuğu bitkisel tedavisi var mı?Add yours →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×