Lens Kullanımı Zor Mu?

Lens Kullanımı

Akıllı Lensler birçok kişinin kullandığı, farklı renklere ve özelliklere sahip bir çeşit aparat olarak bilinmektedir. Lens kullanımına başlamadan önce ilk olarak herhangi bir göz hastanesine giderek gerekli olan göz doktoru muayenesi olunması gereklidir. Lens kullanımı zor mu sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Lens kullanımı başlarda zordur, ancak yaklaşık 10 gün içinde birçok kişi rahatlıkla lens takıp çıkartır hale gelmektedir.

Göz muayenesi ve lens muayenesi birbirinden farklı muayenelerdir ve mutlaka bu ikisi ayrı ayrı yapılmalıdır. Kişinin göz yapısı ve lens kullanımı değerlendirilerek lens kullanımına uygun olup olmadığı değerlendirilir. Yapılan değerlendirme sonucunda uygunluğu belirlenerek kullanımına karar verilir. Tüm bu aşamalar sonucunda gözünüze uygun olan lensi güvenli bir kurumdan temin edebilirsiniz.

lens kullanımı zor mu

Lens Muayene Aşaması

Kişinin lens kullanıp kullanamayacağına yapılacak muayene sonrasında karar verilmesi daha doğrudur. Bunun için yapılacak olan muayenede kişinin;

– Görme yetisi değerlendirilir

– Göz muayenesi aynı zamanda göz yaşı değerlendirilmesi yapılır

– Göz numarası tespit edilir

– Gerekli ise korneanın kırıcı haritası çıkarılır

Tüm bu işlemler sonucunda kişinin lens kullanımına uygunluğuna karar verilir.

Lens Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Lens kullanımında en önemli aşama bakım aşamasıdır. Lens kullanıyorsanız bakımına önem vermeniz gerekir. Bunun için ilk olarak, lenslere dokunmadan önce ellerinizin temiz olmasına özen göstermeli ve ellerinizi kesinlikle yıkamanız gerekir. Bu sayede lenslerin kirlenmesini ve gözünüzün mikrop kapmasını engellemiş olursunuz. Düzenli temizlik gözünüzü birçok enfeksiyondan korur. Ellerinizi temizledikten sonra mutlaka elinizde pamukçuk bırakmayacak havlu ile kurulama yapmanız gerekir. Tüm bunlara dikkat ederek sağlıklı bir şekilde lens kullanabilirsiniz.

Lens Kullanımı Zor Mu?

Lens kullanımında ikinci önemli kural lenslerin düzenli ve doğru şekilde bakımıdır. Lenslerin bakımın için güvenli bir ortam seçmeli ve doğru solüsyon kullanmalısınız. Temizlik oldukça önemli olduğu ellerin ve temizlenen ortamın hijyenine dikkat etmeniz gerekli. Lensleri ayrı kaplara solüsyon içine çıkararak temizlemeniz gerekli.

Lens kullanımı zor değildir ancak belirli bir öğrenme süreci gerektirir. Doğru teknik ile kısa sürede lens takmak kolay hale gelebilir. Lens hayatı kolaylaştıran ve gözlüğe karşı iyi bir alternatiftir.

Paylaş:

0 yorum “Lens Kullanımı Zor Mu?Add yours →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×