Protez göz İzmir

Protez göz İzmir

İzmir’de protez göz konusunda çalışma yapan doktorlar kimlerdir?  Protez göz ameliyatları göz hastalıkları içerisinde Oküloplastik Cerrahi adı verilen bilim dalı hekimleri tarafından yapılmaktadır.  Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay protez göz konusunda muayene, tedavi, ameliyat ve oküloplastik cerrahi alanında çalışmalar yapmaktadır. Bu alan içerisinde göz kapakları ve göz estetiği ile protez göz ameliyatları bulunmaktadır. Protez göz kullanmakta olan hastalarda sık olarak karşılaştığımız sorunlar; protez gözde çapaklanma, göz kapağı düşüklüğü, protez gözde çökme ve değişim zamanı  gelmesi olarak sıralanabilir. Ayrıca protez göz yuvasında küçülme ve göz kapaklarında sarkma ve içe dönme diğer tedavi ettiğimiz protez göz sorunlarıdır.

Protez göz İzmir

Başlıca protez göz ameliyatlarımız:

  • Protez göz hazırlık ameliyatı
  • Göz alınması ve göze sfer yerleştirilmesi
  • Protez göz yuva düzeltilmesi ameliyatı
  • Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı

Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay, göz alınması ameliyatı veya protez göz ameliyatlarını İzmir’de ve İstanbul’da anlaşmalı hastanelerde gerçekleştirmektedir. görev yaptığı hastanede gerçekleştirmektedir. Protez göz ameliyatları genel olarak genel anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Bu ameliyatlar ile temel amaç kişilerin doğal bir görünüme kavuşmalarıdır. Bu nedenle sağlıklı bir protez göz kullanımı sağlamak için öncelikle göz yuvasının hazırlanması sağlanır. Bazı hastalarda göz alınması gerçekleştirilirken, bazı hastalarda gözün önündeki kornea dokusunun kapatılması veya yüzeyinin örtülmesi işlemi yapılır. Ameliyattan sonra göz yuvasına uygun bir şekilde protez yaptırılmasını tavsiye ediyoruz.

Uygunsuz protez kullanımı veya ameliyata bağlı sorun yaşayan hastalarda, göz yuvasının düzeltilmesi veya kapaklarında deformite veya düşme meydana gelmişse bunların giderilmesi gerekir.

Uzun süre protez kullanan insanlarda en sık karşılaştığımız sorunlardan birisi yuvanın küçülmesidir. Özellikle küçük protez kullanan kişilerde görülür. Bir süre sonra alt göz kapağındaki cep küçülür ve protez gözde sürekli düşme meydana gelir. Böyle hastalarda cep oluşturmak için yanak iç yüzeyinden veya sert damaktan parça alınması gerekebilir.

Eğer göz kapağı düşüklüğü – pitozis meydana gelmiş ise bunun giderilmesi için pitozis ameliyatı yapılabilmektedir. Pitozis ameliyatları lokal anestezi ile gerçekleştirilebilmektedir.

Protez göz İzmir

Protez göz izmir, protez göz nedir? protez göz ameliyatı yapan doktorlar, protez göz ameliytaı yapan en iyi doktor

 

protez göz


Göz protezi ile ilgili sağlık sorunları ile Oküloplastik Cerrahi adı verilen bilim dalı ilgilenir. Oküloplastik cerrahi ile Göz Protezi kullanımında ilişkin sorunlara kalıcı çözümler buluyoruz.

Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay Türk Oftalmoloji Derneği, Oküloplasti Brimi Aktif Üyesidir. 


Uzun süre protez göz kullanan kişilerde görülen sorunların çözümü ile ilgili makaleye buradan ulaşabilirsiniz.


Protez Göz ameliyat fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


İl dışından ve yurt dışından gelen hastalarımız için konaklama sağlanmaktadır. Bizimle iletişime geçmek için yandaki WHATS APP ikonunu kullanabilirsiniz.


Protez göz ile ilgili sık sorulan sorular için tıklayınız


Protez göz ameliyatı yapan doktorlar için tıklayınız.


Protez göz ameliyatları için tıklayınız.


Protez göz kullananlar ehliyet alabilir mi? yazısı için tıklayınız


Protez göz kullananlar spor yapabilir mi? yazısı için tıklayınız


Protez göz kullanan ünlüler yazısı için tıklayınız

Paylaş:

2 yorum “Protez göz İzmirAdd yours →

  1. 6 ayda bir rutin olarak yapilan protes goz temizligini izmir’de nerede yaptirabilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×