Katarakt Ameliyatı Fiyatları

Katarakt Ameliyatı Fiyatları

Katarakt ameliyatı fiyatları kullanılacak göz içi lenslere göre değişmektedir. Günümüzde her hasta için farklı seçenekler sunulmakta ve hastalarımızın kafası karışmaktadır.

Başlıca lens tipleri;

Monofokal (sadece uzak odaklı)

Trifokal (uzak – orta mesafe – uzak)

Torik (astigmat bozukluğunu düzelten)

Katarakt ameliyatı fiyat göz içine yerleştirilen merceklerin özelliğine göre değişmektedir.

Lazer Katarakt Cerrahisi

Katarakt ameliyatı fiyatlarını etkileyen en önemli noktalardan biri de lazer yardımı kullanılıp kullanılmayacağıdır. Son yıllarda femtosaniye teknolojisi ile, katarakt ameliyatının ilk aşamaları lazer yardımı gerçekleştirilmektedir. Femtosaniye Lazer ile kornea dokusundaki kesiler ve mercek kapsül kesisi lazer cihazı tarafından gerçekleştirilir. Sonraki aşamalarda klasik yönteme geçilir.

Lazer yardımlı katarakt cerrahisi olarak bilinen bu yöntem uygulanması durumunda, normal ameliyat ücretinin üzerine ek yapılmaktadır.

Ameliyat sonrası yakın gözlüğü ihtiyacı kalmasın isteyen hastalar, akıllı mercekler ile bu sorunun ortadan kaldırılmasını talep edebiliyorlar. Bu durumda en sık tercih ettiğimiz lensler akıllı lensler olarak bilinen; torik multifokal lenslerdir.

Katarakt Ameliyatı Fiyatları

Katarakt ameliyatı fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sigorta ödemeleri ile ameliyat ücretlerinde indirim yapılmaktadır ayrıca özel sağlık sigortalarında farksız ameliyat imkanı bulunmaktadır.


İzmir ‘de görev yapmakta katarakt ile ilgili daha detaylı tıbbi ve fiyat bilgisi için bize ulaşın.

WhatsApp yoluyla iletişime geçmek için tıklayınız.


Katarakt Nedir?

Katarakt; gözde bulunan merceğin artık saydamlığını kaybetmesi ile ortaya çıkan ve 60 yaş üzerinde görülen bir göz hastalığıdır. Katarakt göz ameliyatı fiyatları ile ilgili ve her türlü tedavi yöntemleri hakkında kliniğimizden bilgi alabilirsiniz. Katarakt ameliyatı konusunda uygulanan yöntemler kliniğimizde sağlıklı ve hijyenik koşullarda başarılı olarak yapılan bir tedavileri içerir.

Katarak ameliyatları başarı düzeyi yüksek olabilir ancak bunun için hekimin iyi olması, bu konuda hayli deneyimli ve teknolojik gelişime sahip uygulamalar ile mümkündür. Katarakt ameliyatı için kliniğimizde öncelikle hastanın tetkikleri uzman hekimimiz tarafından yapılır ve ona göre tedavi yöntemi belirlenir.

Katarak hastalığı bazı belirtiler ile ortaya çıkar. Bu belirtiler; ışığa karşı gözlerde hassasiyet olması, çift görmeye başlama, görmenin giderek zayıflaması, geceleri daha kısıtlı görme, renklerin ayrımını yapamama ve gözlük kullananların numaralarında artıştır. Bu belirtilerin oluşması ile mutlaka ihmal etmeden kısa sürede tedavi ettirilmesi şarttır.

Katarakt ameliyatları fiyatları kliniğimizde oldukça uygun olarak sunulmuştur. Ameliyat olmadan önce hastamıza gerekli yardım ve detaylı bilgileri vererek aydınlatıyoruz. Ayrıca ameliyatlar kişiye özel olarak son teknolojik cihazlar ile sağlanmaktadır.

Katarakt ameliyatı mikro cerrahi gerektirdiği için oldukça önemli ve dikkat ister ve bunun yanı sıra bu konuda tecrübe gerektirir.

Katarakt Tedavisi

Katarakt ameliyatında saydamlığını kaybeden göz merceğinin yapay bir mercekle değiştirilmesi ile gerçekleşir. Katarakt olan kişilerde göz merceği bulanık olarak görülür; genelde bunu karşıdan baktığınızda dahi görmeniz mümkündür. Güvenli ve yaygın olarak gerçekleşen katarakt ameliyatı sonrası kliniğimizde kalmanıza gerek yoktur; aynı gün içerisinde taburcu ediyoruz ve sizler de günlük hayatınıza devam edebiliyorsunuz.

Katarakt rahatsız edici bir durum yaratmasa da zamanla körlüğe kadar götürebilen görme bozukluğuna neden oluşturması açısından önemlidir ve mutlaka ameliyatla düzeltilmesi şarttır. Hastalığın her aşamasında yapılabilen bir ameliyat olan katarakt ameliyatı; lokal anestezi ile yapılır.

Katarakt ameliyatına hastalarımızı almadan önce bazı uyulması gereken kuralları bildiririz. Öncelikle testleri uygularız ve kişinin katarakt düzeyine göre yapılacak ameliyatı belirleriz. Bazı hastalıkların olması durumunda kullanılan ilaçların bir süre kesilmesi kanamanın çok artmaması nedeni ile istenebilir.  Ameliyata girmeden önce perhiz yapmanız da gerekebilir.

Katarakt ameliyatı sonrası araba kullanmak, eğilip kalkmak ya da ağır işleri yapmak mümkün olmayacaktır. Bu nedenle hekimlerimiz sizlere neler yapmanız ve yapmamanız gerektiği konusunda gerekli bilgileri de vereceklerdir.

Katarak ameliyatı fiyatları ve diğer detaylı ayrıntılar ile ilgili her türlü bilgiyi iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşarak öğrenebilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde dünyaya daha iyi bakmak ve gözlerinizde oluşan her türlü hastalık için tedavilerinizi aksatmayın!

doç. dr. halil hüseyin çağatay göz hastalıkları uzmanı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR

Katarakt başlangıcı nedir? 

Katarakt ameliyatı sonrası oluşabilecek sorunlar

Katarakt ameliyatı riskli midir? 

Katarakt ameliyatı ne kadar sürer? 

Katarakt ameliyatı sonrası gözde ödem oluşması

Katarakt ameliyatı sonrası gözde batma

Katarakt ameliyatı sonrası iyileşme süresi

Katarakt ameliyatı sonrası şikayetler

Katarakt ameliyatı sonrası görme ne zaman netleşir

Genç yaşta katarakt neden olur

Paylaş:

0 yorum “Katarakt Ameliyatı FiyatlarıAdd yours →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×