Katarakt ameliyatı mercek fiyatları

Katarakt ameliyatı mercekler

Katarakt; toplumda oldukça sık karşılaştığımız bir sorundur özellikle 50 yaşından sonra en sık görme problemlerinden birisidir. Göz merceğinin bulanıklaşması olan katarakt önemli bir sorundur. Katarakt ameliyatı mercek fiyatları hastalarımız tarafından en sık sorulan sorular arasındadır. ” Katarakt ameliyatı mercek fiyatları , göz merceği fiyatları, akıllı mercek fiyat, katarakt ameliyatında takılan mercek fiyatları” hakkında bilgi almak isteyen birçok kişi olmaktadır. Fiyat farklılıklarının kaynağı soru işareti olmaktadır. Katarakt ameliyatı ve akıllı mercek uygulaması mutlaka bu konuda uzman bir göz doktoru tarafından uygulanmalıdır.

Muayenelerimizi, pandemi şartlarına uygun olarak özel muayenehane koşullarında gerçekleştiriyoruz. Bu ameliyat için hastanede kalmanız gereken süre ortalama olarak 30-60 dakikaya indirilmiştir. 

Katarakt ameliyatı hakkındaki sorularınız ve güncel fiyat bilgisi almak için tıklayınız. 

Katarakt Ameliyatı Lens Fiyatları

Katarakt ameliyatı mercek fiyatları, ameliyatta kullanılacak cihazlara ve kullanılacak mercek fiyatına göre değişebilmektedir. Örneğin tek odaklı bir mercek ile 2 odaklı veya 3 odaklı mercek fiyatları aynı değildir. Ayrıca katarakt ameliyatı mercek fiyatları güncel fiyatları özellikle ithal merceklerde değişebilmektedir.

Özellikle katarakt dışında başka bir nedenle görme kaybı olanlarda akıllı mercek uygulaması uygun olmayabiliyor.

Örneğin:

 • Göz tansiyonu hastalığı bulunan ve buna bağlı görme kaybı gelişmiş kişiler.
 • Şeker hastalığına bağlı görme kaybı yaşamış olan kişiler.
 • Retina yırtılması gibi sorunları nedeniyle görme kaybı olan kişilere akıllı lens uygulaması yapmıyoruz.
 • Gece sürekli araç kullanması gereken ve ışıkların kamaşmasına karşı duyarlılığı bulunan kişiler uygun olmayabilir.

Akıllı mercek fiyatı nasıl öğrenebilirim?

Telefon numaramız 0553 17 17 034 ayrıca aynı telefon hattımız üzerinden mesaj yoluyla ulaşmak için, whatsApp üzerinden de mesaj yazabilirsiniz.


Kataraktı olmayan, 40 yaşından daha genç insanlara, sadece gözlük numaralarından kurtulmaları adına akıllı lens nadiren tercih ediyoruz. Bu yaş altı için beklenilen sonucun elde edilemeyebileceği riski yüksek olması sebebiyle genellikle çok fazla uygulamıyoruz.

Bu yaş grubundaki kişilerde ancak gözleri lazer ameliyatına uygun değilse akıllı lens tedavisi gündeme gelebilmektedir.


Geçmişte katarakt ameliyatı olmuş veya katarakt ameliyatı olacak kişilere bu lensleri uygulamaktayız.

Katarakt ameliyatı fiyatları

Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay özel kliniğinizde görev yapmaktadır. Her hastamız için ayrı özen ve sarf malzeme kullanımları ile ameliyatlarımızı gerçekleştiriyoruz. Mesai saatleri içerisinde bize telefonla ulaşabilirsiniz.

Mesai saatleri dışında veya telefonla bize ulaşamadığınızda, lütfen mesaj yoluyla bize ulaşın. Müsait olduğumuz ilk anda size dönüş sağlayacağız.

Akıllı Lens Uygulaması

Bu merceklerin uygulanması sonrası gözlemimize göre hastalarımızın %90’ı oldukça memnun olmaktadır. Uzak ve yakında gözlüklere ihtiyaç duymadan hayatlarını sürdürmektedirler. Ameliyat sonrası elde ettiğimiz bu sonuçlar ameliyatın başarısını gözler önüne sermektedir.

Katarakt Ameliyatında Konulan Mercek Çeşitleri

 • Uzak odaklı mercekler (monofokal)
 • Uzak – yakın bir arada görmeyi sağlayan mercekler
  • Multifokal mercekler
  • Trifokal mercekler
 • Astigmat düzeltici mercekler
  • Monofokal mercekler
  • Trifokal astigmatik mercekler
Katarakt ameliyatı mercek fiyatları, göz merceği fiyatları, akıllı mercek fiyatı katarakt ameliyatında takılan mercek fiyatları
Uzak ve yakın odaklar içeren göz içi merceği; göz bebeğinde halkalar görülmekte.

Katarakt ameliyatında konulacak merceğe hastamız ile birlikte karar veriyoruz. Günlük hayatında en sık yaptığı yakın aktiviteleri nelerdir; bilgisayar kullanımı, telefon kullanımı, gazete okuma, kitap okuma, ofiste çalışma veya emekli …

Gelişen teknoloji ile telefon veya tablet kullanımı yaygınlaşmaktadır. Telefon ekranı görmek için yakın gözlüğü kullanmak hayat konforunu azaltacaktır. Böyle bir durumda hastalarımıza uzak – yakın odakları olan göz mercekleri önermekteyiz.

Katarakt ameliyatında göze takılan mercekler ömürlüktür, değişimi veya çıkartılması pek nadiren yapılır. Göze takılan mercek kalıcı olarak uzak ve yakın görmesi isteniyorsa; trifokal veya multifokal özellikte olmalıdır. Ayrıca 1.5 numara üzerinde astigmatı olan kişilerde astigmatlı mercek kullanımı önermekteyim.

Uzak-yakın merceklerin problem yaratır mı? Bu merceklerde akşam araç kullanımı sırasında ışıklarda saçılma veya hare oluşumu yaklaşık %10 oranında görülebilmektedir.

Katarakt ameliyatı yaklaşık 15-20 dakika süren, hastanın herhangi bir ağrı-sızı hissetmediği operasyondur. Anestezi ekibimiz sayesinde, hastaların hafif uyku halinde olması sağlanmaktadır. Ayrıca ameliyat sırasında hastalarımızın genel sağlık durumları da kontrol altında tutulmaktadır.

Akıllı Lens Tedavisi Detaylı Bilgi

Akıllı lens tedavisi, katarakt olmadan da gerçekleştirilmektedir. Bu ameliyatta ise göz içindeki mercek alınarak yerine; akıllı lens adı verilen üzerinde uzak-orta mesafe ve yakını görme odakları bulunan TRİFOKAL LENS isimli merceklerin yerleştirilmesidir. Bu lensle günümüzdeki en son nesil göz içi merceklerdir. Özellikle bilgisayar kullanımı olan kişilere önermekteyiz.

Bilgisayar kullanımı olmadan sadece yakın ve uzak görmeyi sağlayan bifokal mercekler ise; multifokal lens grubundadır.

Özellikle 40 yaşın üzerindeki kişilere uyguladığımız bu lensler; uzak ve yakın gözlük ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. Bu yaş sınırının altındaki kişilere uygulama nadiren yapmaktayız.

Bu lensler ömür boyu göz içinde kalmaktadır. Gözün üstüne konulan kontakt lenslerden farklı olarak değiştirilmesi veya çıkartılması gerekmemektedir.

Akıllı lens tedavisi, herhangi bir nedenle görme kaybı gelişmiş insanlara görmenin geri kazanılması için uygulanmaz. Bu lensler uzak ve yakın görme için numaralı gözlükler kullanmak zorunda olan insanların, gözlüksüz görmesini sağlamak içindir.

Akıllı lenslerin en sık dezavantajı, özellikle akşamları kamaşmaya neden olmasıdır. Hastalarımızın özellikle %10 gibi bir bölümünde görülen bu sorun nedeniyle akşamları araç kullanması gereken kişilere bu tedavinin kamaşma yaratma riskini mutlaka hatırlatıyoruz.

doç. dr. halil hüseyin çağatay göz hastalıkları uzmanı

Şeker hastalığı, tansiyon, kalp veya ileri yaş gibi durumlar ameliyat olunmasına engel değildir ancak öncelikle bu hastalıkların kontrol altında tutulması gerekir. Örneğin bu ameliyatlar öncesinde Kardioyoloji doktorunuz tarafından kontrol edilmenizde ve tedavi değişiklikleri gerekiyorsa yapılması önem taşır. 

Akıllı lens ameliyatları kliniğimizde Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay tarafından gerçekleştirilmektedir.

Katarakt ameliyatında kullanılan mercekler ile ilgili makaleye buradan ulaşabilirsiniz.

Katarakt ameliyatı olanların ve hastalarımızın yakınlarının tedavi sonrası görüşleri ve iyileşme süreci hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. 

”Herşey güzeldir ama herkes göremez.” Konfuçyüs

Paylaş:

19 yorum “Katarakt ameliyatı mercek fiyatlarıAdd yours →

 1. 2 yıl önce sol göz katarakt nedeniyle multi foküler lens uygulandı. sağ gözüm de de katarakt başlangıcı olduğu söylenilmişti.o an için maddi durumum uygun değildi ve önce solumu yaptırayım daha sonra sağı yaptırayım demek durumundaydım.Şu ana kadar sol gözümden memnunum. Şu an sağ ve sol gözümdeki kıyaslamalarımda sağ gözümün de ihtiyacı olduğuna inanmaktayım. Sağ gözüme yapılacak operasyonun bana ne kadara mal olacağını merak etmekteyim.Sol gözüm Batı Gözde olmuştu. Emekli sandığı sosyal güvencem var.Sağ gözüme lens takılması bana ne kadara mal olur. Saygı ve Selamlar….

 2. İyi akşamlar yurt dışında bir yakınım 15 gün izine gelecek 53 yaşında bayan, uzak ve yakın akıllı lens ile ilgili tatil süresinde takilabilirmi ücret maliyeti ne kadar tutar, lütfen bu konuda bilgi verebilirmisiniz. Ismail Semerci gizsa@mynet.com 05322165794

 3. oğlum 21 yaşında mimarlık okuyor . lens takıyordu , çizim yaparken uyumuş,iltihap kaptırdı . 1 ay göz tedavisi gördü. 3 numara miyop ve astiğma gözlük numarası var.akıllı lens takabilir mi? ben % 44 engelliyim.dokror hatasından dolayı 4 yıl tedavi gördüm ve çok borçlandım.maddi imkanım çok zayıf.yeni emekli oldum.akıllı lens oğlıma takabilirmisiniz. rakam son kaç olur. hasansemen@gmail.com 0535 3437591

 4. Kaç gün is yeri için rapor yazıyorsunuz benim calisdigim yerlerde hafif nokta kadar renkler var o yüzden sol göz sağlam ama sağ gözde katarakt var soylerseniz sevinirim tessekurler

 5. iyi günler hocam 8 derece yakın 5 .50 derece uzak problemim var .Akıllı lenesler kaç dereceye kadar uygundur teşekürler

 6. akilli lensleri devlet ödeneği varmı yoksabir fiyat alabilirmiyim miyobum var bir goz2,75 obür3,25

 7. Merhaba ben daha önce katarat Ameliyatı oldum. Fakat şu an pek iyi göremiyorum. Akıllı lens Ameliyatı olmam mümkünmü Teşekkürler.

 8. Merhaba Erol bey, daha önce katarakt ameliyatı olmuş olmanız akıllı lens ameliyatı olmanız için engel değildir. Ancak katarakt ameliyatı sonrasında az görmennin farklı endenleri var. Öncelikle hangi nedenle az görüyorsunuz bunun belirlenmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×