Şaşılık ameliyatı fiyatları

Şaşılık Ameliyatı fiyatları

Şaşılık ameliyatı fiyatları, yapılacak işlemin tipine göre değişir. Şaşılıklarda kayma açısına göre müdahale edeceğimiz kas sayısını belirliyoruz. Şaşılık ameliyatı fiyatı güncel olarak ne kadardır? 

 


Şaşılık Ameliyatı Fiyatları

Şaşılık ameliyatı fiyatları, yapılacak ameliyat tekniğine göre değişir. Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor; nasıl ki şaşılığın farklı alt tipleri var, yapılacak ameliyat türü de değişkenlik gösterebilir.
Ayrıca her hasta için gerekli olacak anestezi tipi de değişebilir. 

Bu nedenle şaşılık ameliyatları için bir aralık veya ortalama değer belirlenebilir ancak kesin ücretlendirme muayene ile yapılabilir. 

Şaşılık ameliyatı fiyatları ve ameliyat süreci hakkında bilgi almak için bize whats app yoluyla kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 


Her hasta ameliyata uygun değil

Tarafımıza birçok hasta, çeşitli yaş gruplarından ameliyat olmak isteğiyle başvurmaktadır. Maalesef her hasta ameliyat için uygun olmamaktadır.  Ayrıca her hastada başarı sağlama oranı da aynı değildir. Özellikle yalancı şaşılık hastalarında ameliyat mümkün olmamaktadır.

Hedefimiz: Her hastamız için mümkün olan en iyi sonuç

Biz her hastamız için olabildiğince gerçekçi ve yapılabilecek en iyi tedaviyi uygulama amacı ile çalışmaktayız. Şaşılık maalesef zor bir hastalık grubudur.

Göz kayması ameliyatı

Şaşılık muayenesi gerekli zamanı ayırıyoruz

Kliniğimizde bir şaşılık hastası için ortalama muayene süresi 20-40 dakikadır. Bu süre içinde, kişinin görme düzeyi, uzak ve yakında kayma açısı, iki göz ile görebilme yeteneği, gözlerinde tek tek 9 yöndeki hareket kabiliyeti, ameliyat sonrası çift görme ihtimali, ameliyat sonrası hedeflenecek gözün konumunu belirliyoruz.

Ayrıca prizma testleri ile gözdeki kayma açısının ölçümü büyük önem taşır.

 

Şaşılık ameliyatı fiyatları

Ve şaşılık ameliyatı fiyatı da bu aşamada nasıl bir malieyat planlandığına göre değişmektedir. Özellikle il dışından gelecek hastalarımız için ortalama veya bir fiyat aralığı da belirleyebiliyoruz. Bunun için hastalarımızın bize whats app yoluyla başvurması gerekmektedir.

 

Şaşılık Hakkında Genel Bilgiler

Şaşılık; gözlerde hizalanma bozukluğu olarak adlandırılır ve göz kayması adı da verilir. Gözlerin her ikisinde veya birinde ortaya çıkabilmektedir. Şaşılık; yukarı-aşağı ve içe-dışa doğru ortaya çıkar. Doğuştan oluşan şaşılık genetik olarak gelişebilmektedir.

Ayrıca bebeklerde geçici olarak doğum sonrası göz kaymaları da oluşabilmektedir. Bu geçici kayma ilk 6 ayda genellikle yok olur.  Ancak şaşılığın giderek artması veya yok olmaması önemli bir işarettir. 

Şaşılık ameliyatı fiyatları hastalığın derecesine göre değişiklik göstermektedir. Daha önce ameliyat olmuş olmak, göz tembelliği bulunması ve üç boyutlu görme yeteneğini gibi faktörler ameliyatın başarısını etkilemektedir.

Şaşılık ameliyatı fiyatları konusunda bilgi almak ve ameliyat hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Özellikle ameliyat olmadan önce detaylı bir muayene olmak gerekir. Şaşılık ameliyatları uzmanlık gerektiren bir sorundur. Şaşılık ameliyatı fiyatı 2022 yılı itibarı ile güncellenmiştir.

lotus göz estetiği ve şaşılık kliniği


Şaşılık tedavisine karar verirken öncelikle kapsamlı bir değerlendirme yapıyoruz. Ameliyat kararını mümkün olan en uygun zamanda vermek çok önemlidir. Ameliyatın yapılacağı hastane isminden ziyade, hekimin bu konudaki tecrübesi başarıyı önemli derecede etkileyebilir.

Göz Kayması Tedavi Seçenekleri 

 • Gözlük
 • Kapama
 • Göz tembelliği tedavisi
 • Prizmatik gözlük
 • Nöro toksin enjeksiyonu
 • Şaşılık ameliyatı 

Şaşılık ameliyatı fiyatları

Göz kayması içe doğru olduğunda EZOTROPYA, dışa doğru kayma ise EKZOTROPYA olarak adlandırılır. Göz kaymasının tedavisi gözlük veya ameliyattır. Gözde kayma ameliyatı ile birçok hastada tamamen düzelme sağlanmaktadır.


Şaşılık yetişkinlerde hipertansiyon, diyabet hastalığı, felç ve bir travma sonucu da oluşabilmektedir. Şaşılık mutlaka ihmal edilmeden tedavi edilmesi gereken önemli bir rahatsızlıktır. Yetişkinlerde çocuk yaşta tedavi edilmeden uzun süre devam eden şaşılık ve diğer göz kaymaları başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Göz kaymasının tedavisinde öncelikle gerekli olan tetkikleri gerçekleştirir ve hastanın hikâyesini dinler. Ona göre yöntem belirlenir ve tedavi başlatılır.

 

Telefon numaramız 0553 17 17 034 ayırca aynı telefon hattımız üzerinden mesaj yoluyla ulaşmak için, whatsApp üzerinden de mesaj yazabilirsiniz.

Çocuklarınızda ya da kendinizde şaşılık sorunu yaşıyor ve bu durumdan kurtulmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Şaşılık ameliyatı fiyatları ve randevu için  WHATS APP ikonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.


Şaşılık Ameliyatı İyileşme Süreci

Özellikle yetişkinlerde şaşılık ameliyatı sonrası hastalarımız;  bir haftalık bir dönem içerisinde iyileşme ile yaşamlarına dönme şansı bulabilmektedirler. Şaşılık ameliyatından sonra gözler 2 ila 3 haftalık bir sürede beyazlığını geri kazanmaktadır.

Ameliyatın dışında gözdeki kaymaların çok az olması durumunda prizmatik camlar ile tedavi uyguluyoruz. Felç ya da travma nedeni ile oluşan şaşılık durumunda Nörotoksin tedavisi uygulayarak düzeltme sağlıyoruz.

Ameliyat sonrası birkaç haftalık iyileşme dönemi gerekir ve bu dönemde hastalarımıza gereken her türlü bilgi de tarafımızca verilir. Şaşılık ameliyatları oldukça başarı sağladığımız ve sonuç aldığımız ameliyatlardır. İyileşmenin gerçekleşmesi sonrasında önceden gözlerde şaşılık olduğu anlaşılmayan bir netice elde edilmesini hedefliyoruz.

Çocuklar dışında, yetişkinlerde ortaya çıkan şaşılık ameliyatlarını lokal anestezi ile de gerçekleştirmek mümkündür. Ameliyatın sonrasında şaşılığın iyileşmeme riski olabilecek durumlarda tekrar ölçümler ve düzenli takip ile azaltıyoruz. Hiç ameliyat olmadan şaşılığın uzun süre devam etmesi, gözlerde görme bozukluğuna neden olması açısından; ameliyat olarak bu riski en aza indirmek daha sağlıklı bir karar olacaktır.

Dikişsiz Şaşılık Ameliyatı ve Kapalı Teknik İle Şaşılık Ameliyatı

Şaşılık ameliyatında göz yüzeyinde dikiş kullanılmadan yaptığımız dikişsiz şaşılık ameliyatlarında ameliyat sonrası iyileşme süreci daha hızlı olmaktadır. Eğer hastanın gözü uygun bu tekniği uygulama seçeneğini göz önünde bulunduruyoruz.

Ayrıca dikiş kullanılsa bile kapalı teknik ile yaptığımız ameliyatlarda iyileşme süresince batma ve rahatsızlık hissi daha az olmaktadır.

Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay ; Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başladığı meslek yaşamına, özellikle şaşılık üzerine tedaviler yaparak devam etmektedir.

 

Dikkat; Bu yazı Doç.Dr. Halil Hüseyin Çağatay tarafından bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Bu yazıdan elde edeceğiniz bilgiler bir göz muayenesi sonucunda vereceğimiz bilginin yerini tutmaz. 


Şaşılık ameliyatı fiyatları

Paylaş:

9 yorum “Şaşılık ameliyatı fiyatlarıAdd yours →

 1. Merhabalar, ben 52 yaşındayım.Sol gözüm doğuştan dışa hareket etmiyor.Bu sebeple yan duruyorum ve bu durundan çok rahatsızım.Daha önce ameliyat mümkün değildi.Bu durumdan kurtulmam mümkün mu? Teşekkürler

 2. Merhabalar; Şule hanım gözde bakış kısıtlılığı ve baş pozisyonunuz var. Bu durumun daha kapsamlı değerlendirilmesi gerekir. Bize whats ap yoluyla veya randevu alarak direkt muayeneye gelerek ulaşmanız gerekir.

 3. Merhaba, öncelikle zaman ayırıp dönüş yaptığınız için cok tesekkur ederim. Iskenderunda yaşıyorum ve bu arada yatan hastam olduğu icin hemen gelemiyeceğim. Ama mutlaka fırsat yaratacağım. Tekrar çok teşekkür ederim.

 4. Bn menaf26 yaşındayım her iki gözümden doğuştan kayma var ameliyat ettirmek istiyorum masrafı ne kadar olur

 5. Merhaba ben 36 yaşındayım. Sağ gözüm yukarı doğru kayıyor ve bu gözde göz tembelliği var. 1988 yılında 6 ay aralıklarla pitosis ve kayma ameliyatı oldum. Fakat göz kapağı düşüklüğü ve sağ göz de yukarı doğru kayması devam ediyor. Ameliyat sonrası etki sağlık açısından da olabiliyor mu yoksa sadece estetik olarak düzeliyor. Yetişkinlikte olan kayma ameliyatı ile çocuklukta yapılan kayma ameliyatı arasında nasıl bir fark var.bir de kayma ameliyatı ile pitosis ameliyatı aynı zamanda yapılabiliyor mu? Teşekkürler

 6. Merhaba, şaşılık ameliyatı sonuçları yaşa göre değişim gösterebilir. İki göz ile odaklanma yeteneğinin kazanılması bebeklik döneminde vyea şaşılığın başladığı ilk zamanlarda daha fazla mümkün. Göz kapağı düşüklüğü ve şaşılık ameliyatını aynı anda yapmayı zaman zaman tercih ediyoruz. Kaymanının yönü de önemli ama. Örneğin yukarı kayma için pek tercih etmiyorum. Durumunuzu muayene ile değerlendirmekte fayda var. Burada verdiğimiz bilgiler genel geçer doğrulardır, her hastanın durumu özeldir ve muayene sonrasında alacağınız bilgiler çok daha değerlidir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 7. Merhaba ben 14 yaşındayım. Sol gözümde dışa doğru kayma ve tembellik var kapama tedavisi etkili olur mu?

 8. Merhaba, şaşılık tedavisi konusunda muayene etmeden bir tavsiye vermek mümkün değil. Her hastanın kayma türü, açısı ve görme özellikleri farklı oluyor. Muayene ve ameliyat süreci hakkında bilgi almak ve tüm sorularınız için bize telefon veya whats app yoluyla ulaşabilirsiniz. 0 553 17 17 034.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×